21 bezpłatnych poradników, presetów i szablonów dla fotografów

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Marzec 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Czy naprawdę trzeba wydać fortunę, aby robić lepsze zdjęcia? Oto 21 darmowych zasobów od Photowhoa na różne okazje.

Materiał partnera

Jak ustawiać dłonie na zdjęciach - przewodnik

 

Jeśli chodzi o tworzenie wyróżniających się zdjęć, pozy z pewnością robią dużą różnicę. A sposób ułożenia dłoni może mieć ogromny wpływ na wyraz zdjęcia. Oto ciekawy przewodnik, który pokaże, jak w najbardziej efektowny (i efektywny) sposób ustawiać dłonie kobiet do zdjęć.

Fotografia portretowa - porady profesjonalistów

Każdy fotograf marzy o robieniu oszałamiających portretów. Ten profesjonalny przewodnik przybliży Was do tego celu dzięki osiągnąć dzięki poradom i spostrzeżeniom najlepszych fotografów portretowych na świecie.

Darmowe szablony plakatów filmowych

Plakaty filmowe muszą spełniać jedno zadanie - być atrakcyjne, by przyciągać widzów do filmów, do których zostały zaprojektowane. Oto 2 darmowe szablony, które pomogą Ci łatwo i szybko stworzyć plakaty filmowe z własnych zdjęć.

Bezpłatne presety do Affinity Photo

Pragniesz dodać swoim zdjęciom uroku, ale brak ci umiejętności edycji (lub cierpliwości) Oto obszerna kolekcja 24 bezpłatnych presetów do Affinity Photo, które pozwolą łatwo uzyskać pożądany efekt na zdjęciach.

20 portretowych presetów do Lightrooma

 

Uzyskanie doskonałych zdjęć portretowych nie jest łatwe, tak jak ich obróbka. Niekiedy trzeba dodać im delikatności, innym razem wyrazistości. Ten oto zestaw 20 portretowych presetów do Lightrooma pozwoli łatwo wyedytować zdjęcia na wiele sposobów w ciągu raptem kilku sekund.

Sekrety fotografii ulicznej

 

Fotografia uliczna potrafi mieć ogromną siłę oddziaływania. Potrzeba jednak doświadczenia. Oto potężny poradnik na temat streeta, zdradzający sekrety i oferujący praktyczne instrukcje od najlepszych fotografów ulicznych.

Fotografia buduarowa - darmowe akcje do Photoshopa

 

W ostatnim czasie naga fotografia przeżywa swój rozkwit. W tworzeniu pięknych zdjęć tego typu pomoże ci ten zbiór 15 darmowych akcji do Photoshopa, które pozwolą bawić się kolorem, odcieniem skóry czy oświetleniem.

Darmowe nakładki na zdjęcia

Czasem, żeby zdjęcie wyglądało ciekawie potrzeba czegoś specjalnego. Baw się kolorami, dodawaj ogniste efekty i nie tylko - ten darmowy zestaw 10 nakładek fotograficznych daje niezliczone możliwości.

Presety do fotografii ulicznej od Contrastly

Oto bezpłatny zestaw 20 streetowych presetów, przygotowanych przez firmę Contrastly, które pozwolą Wam ulepszyć zdjęcia jednym kliknięciem.

Fotografia kwiatów - darmowy ebook PhotoNaturalist

Polne kwiaty mają niewątpliwy urok i często przyciągają amatorów fotografii makro. Jednak zdecydowanie łatwiej zachwycać się ich pięknem, niż zrobić im dobre zdjęcie. W tym darmowym e-booku znajdziesz 13 unikalnych sposobów na uchwycenie dzikich kwiatów za pomocą aparatu fotograficznego.

Techniki fotografii aktu - studium przypadku

 

Naga fotografia to dziedzina, w której dobrze radzi sobie niewielu fotografów. Trzeba nie tylko dbać o właściwe pozy, ale także o komfort modeli i modelek. Opanowanie tej sztuki wymaga czasu. Aby nieco skrócić ten proces, możemy skorzystać z 20 studiów przypadku, które pokażą nam, jak uzyskać konkretne efekty na zdjęciach.

Przewodnik po lustrzankach cyfrowych

Fotografowanie lustrzanką wymaga wprawy. Szczególnie nowicjusze mogą czuć się onieśmieleni mnogością funkcji i możliwości. Oto przewodnik po lustrzankach cyfrowych autorstwa znanego fotografa Ryana Koo, który z ogromną łatwością przybliża temat fotografowania profesjonalnym aparatem.

Pomysły na kreatywną sesję glamour

 

Dobra fotografia beauty wymaga kreatywności. Ten e-book bombarduje oryginalnymi, ale łatwymi do wdrożenia pomysłami, które pomogą wnieść wasze zdjęcia na kolejny poziom.

15 darmowych presetów do Lightrooma

 

W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie od fotografów oczekuje się nie tylko robienia świetnych zdjęć, ale także szybkiej edycji. Z pomocą przychodzą presety. Oto darmowy zestaw 15 ustawień wstępnych do Lightrooma, które błyskawicznie pomogą dodać zdjęciom charakteru.

Makrofotografia - przegląd technik

Fotografia makro potrafi zachwycić, ale jej opanowanie wymaga zarówno czasu, jak i wysiłku. Oto zestaw darmowych e-booków autorstwa Micheala Erlewine’a, który pokaże ci, jak bez trudu realizować różne koncepcje w tej dziedzinie.

10 darmowych kartek wielkanocnych

 

Wielkanoc to ten czas w roku, kiedy trzeba wysłać mnóstwo wirtualnych (lub też nie) kartek z życzeniami. Skoro już to robimy, warto sprawić, by kartki się wyróżniały. Oto zestaw 10 darmowych paczek z projektami kartek wielkanocnych, które pozwolą zrobić to szybko i łatwo.

Jak wybrać właściwy aparat - przewodnik

Jeśli dopiero zaczynasz swoją fotograficzną podróż, prawdopodobnie zastanawiasz się jaki aparat warto kupić. I prawdopodobnie będziesz zastanawiać się jeszcze jeszcze długo, gdyż rzadko kiedy jest to łatwa decyzja. W jej podjęciu pomoże ci ten bezpłatny przewodnik, który ułatwi dobraniu odpowiedniego aparatu do konkretnych celów.

Świąteczne nakładki do Photoshopa

Święta wielkanocne to czas na ciekawe nastrojowe zdjęcia. Niestety to także czas, w którym będziesz prawdopodobnie zajęty bardziej niż kiedykolwiek. W tych okolicznościach pomoże Ci ten darmowy zbiór ponad 20 świątecznych nakładek do Photoshopa.

Nagie zdjęcia w domowym studiu - poradnik Dana Hostettlera

 

Istnieje błędne przekonanie, że piękne nagie zdjęcia można zrobić tylko w studiu, z profesjonalną ekipą (która tylko potęguje dyskomfort modeli). Jak jednak zobaczycie w tym poradniku, tego typu zdjęcia równie skutecznie można realizować także w domowym zaciszu.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o fotografii

 

Bez względu na to, na jakim etapie kariery fotograficznej jesteśmy, zawsze pojawiają się jakieś pytania. Być może ktoś już na nie odpowiedział? Oto bezpłatny poradnik odpowiadający na pytania często zadawane przez zawodowych fotografów na różnych etapie rozwoju.

Miejska eksploracja - poradnik fotograficzny

 

Przestrzenie miejskie skrywają pełnie niezauważanego uroku. Trzeba jednak dobrego oka i zmysłu obserwacji, aby robić zdjęcia, które przyciągną uwagę widzów. Oto bezpłatny poradnik na temat fotografii miejskiej, który pomoże wnieść wasze zdjęcia miasta na wyższy poziom.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19