fotografia uliczna

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia uliczna" w serwisie fotopolis.pl:
Szykujesz się na rozpoczęcie przygody z fotografią uliczną? Sprawdź najnowszy numer Digital Camera Polska
Lipcowe wydanie magazynu Digital Camera Polska zmierza właśnie do waszych kiosków. A w nim m.in: wywiady z Joelem Mayerowitzem, Jackiem Szustem i Marcinem Kempskim, obszerne wskazówki dotyczące streeta, a także testy Sony A7 III, BenQ SW240 i najlepszych statywów na rynku.
3 Lip 2018
Maciej Zieliński
0
Polak zwycięzcą prestiżowego StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards
Maciej Holy został laureatem StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - jednego z większych konkursów dotyczących fotografii ulicznej.
18 Cze 2018
Michał Chrzanowski
1
Maciej Przeklasa: “W fotografii nie ma drogi na skróty”
O swoich sposobach na uliczne zdjęcia opowiada Maciej Przeklasa, fotograf, który udowadnia, że pokora i cierpliwość, to klucz do sukcesu. 
30 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
1
Paweł Kosicki: „Fotografia uliczna opiera się na wrażliwości i spostrzegawczości“
Sprzętowy minimalizm, cierpliwość i poczucie estetyki to dla Pawła Kosickiego najważniejsze punkty w fotografii ulicznej. Te aspekty można ćwiczyć, a Kosicki podpowiada jeden ze sposobów, dzięki któremu wyłapiecie smaczki z życia ulicy.
30 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
"Westcoastism" Stephena McLarena ukazuje Los Angeles jakiego nie znacie
W 2012 roku McLaren przeprowadził się do Kalifornii. Serię Westcoastism rozpoczął gdy dotarło do niego, że tak dobrze znane mu z Hollywood miejsce jest na co dzień jednak bardzo tajemnicze i zaskakujące.
27 Maj 2018
Julia Kaczorowska
0
Rafał Siderski: Street photo to historyczna kronika życia miast
Patrzymy na zdjęcie. Nasz wzrok je czyta. Jeden element, drugi, łączymy je w całość i wychwytujemy intencje autora. Zachwycamy się nad kompozycją, światłem, momentem jaki udało się uwiecznić fotografowi. Często uśmiechamy się lekko dzieląc z nim poczucie humoru lub widząc nieoczywiste połączenia, jakie i on zobaczył. Na tym zazwyczaj się kończy i przechodzimy do następnego zdjęcia.
23 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
STREET PHOTO: starszych kolegów rady dla początkujących (część II)
Fotografia uliczna wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Ilość tematów i możliwości ich przedstawienia może skrępować niejednego amatora. Zapytaliśmy fotografów znanych ze sceny streetowej o rady, które mogą pomóc okiełznać ulicę.
21 Maj 2018
Maciej Zieliński
0
Jaka ogniskowa jest królową streeta - zapytaliśmy o to polskich fotografów
28, 35, 50 mm, a może coś zupełnie innego? Czy w ogóle istnieje idealna ogniskowa do chwytania decydującego momentu? Zobaczcie czym fotografują cenieni dokumentaliści.
16 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
Michał Czarnecki: „Fotografia jest jak lustro“
Większość zdjęć Michała Czarneckiego powstaje w Warszawie. Jego zainteresowanie fotografią zapoczątkowały warsztaty fotografii dokumentalnej organizowane w ramach Uniwersytetu Otwartego. Dziś Czarnecki skupia się głównie na fotografii ulicznej - choć sam nie lubi tego sformułowania - i wytrwale obserwuje rzeczywistość z aparatem w dłoni, unikając ingerencji w kadr.
11 Maj 2018
Julia Kaczorowska
0
Joanna Kinowska - czym jest a czym nie jest fotografia uliczna?
Zawsze ta definicja. Od lat pytamy o nią autorów i kuratorów, jurorów i widzów. Pytamy, znając lepszą odpowiedź. Pytamy, by się nie zgodzić. A przecież w nazwie jest już wszystko. I wszystko zależy też od punktu widzenia i punktu siedzenia.
8 Maj 2018
Joanna Kinowska
0