Rafał Milach “Black Sea of Concrete” - recenzja
0
Joanna Piotrowska “FROWST” - recenzja
15 lipiec 2014
FROWST to książka wyłoniona w konkursie First Book Award, organizowanym przez National Media Museum i wydawnictwo Mack, nakładem którego ukazała się ta publikacja.
0
Julia Borissova “Running to the Edge” - recenzja
9 lipiec 2014
Najnowsza książka Julii Borissovej składa się z archiwalnych zdjęć poddanych ingerencji artystycznej. Fotografie z początku XX wieku połączone zostają z płatkami kwiatów...
0
Adam Lach „Stigma” - recenzja
3 lipiec 2014
"Stigma" to autorska publikacja Adama Lacha. Czy fotografowi Napo Images udało się stworzyć przekonującą opowieść o życiu Romów?
0
Andrzej Kramarz “Invisible Maps” - recenzja
23 czerwiec 2014
Nowa książka Andrzeja Kramarza to zbiór enigmatycznych obrazów emanujących podskórnym niepokojem. W gąszczu plastycznych fotografii poruszamy się po omacku. Tylko od nas zależy co wyczytamy z niezwykle sugestywnych prac, pokazujących świat w rozpadzie.
0
Gábor Arion Kudász “Memorabilia” - recenzja
17 czerwiec 2014
“Memorabilia” to książka Gábora Ariona Kudásza, w której, poprzez drobiazgową dokumentację przedmiotów pozostałych po zmarłej matce, stawia pytania o naturę pamięci.
0
Jan Brykczyński “BOIKO” - recenzja
11 czerwiec 2014
Niezaprzeczalny urok książki BOIKO zawiera się w szczerości, z jaką Jan Brykczyński snuje swoją opowieść o bajkowej krainie zamieszkanej przez Bojków.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2014: Bownik "Disassembly"
9 czerwiec 2014
"Disassembly" to jedna z pierwszych publikacji nowego polskiego wydawnictwa Mundin, założonego przez Grażynę Kulczyk i Honzę Zamojskiego. Jej autorem jest Bownik, który eksperymentuje z nieśmiertelnym tematem sztuki, jakim są kwiaty. Publikacja otrzymała główną nagrodę w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014.
0
Thomas Sauvin “AMC2 Issue 8: Quan Shen” - recenzja
2 czerwiec 2014
"AMC2 Issue 8: Quan Shen" to efekt współpracy Thomasa Sauvina z Archive of Modern Conflict. Na oryginalnie wydaną publikację składają się studyjne portrety ukazujące chińskie społeczeństwo z lat 30-90' XX wieku.
0
Sonja Braas “So Far” - recenzja
0