Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.

Podsumowanie

BenQ SW320 w mojej ocenie jest monitorem półprofesjonalnym. Doskonale nadaje się do zastosowań niskobudżetowych, gdzie oddanie precyzyjnych kolorów nie jest sprawą absolutnie kluczową. Zdjęcia reportażowe, ślubne, portrety, przyroda, krajobraz, architektura, filmy kręcone dronami to obszary w których świetnie się sprawdzi. 

Dla mnie czas spędzony z SW320 to sama radość. Praca na tym monitorze nie dość, że bardziej przyjemna, to okazała się znacznie szybsza. Moje zdjęcia i filmy nabrały nowej jakości, prezentowały się znacznie lepiej. Po zakończeniu testu i włączeniu starych monitorów wyczyściłem okulary i przez kilka minut sprawdzałem ustawienia komputera i wyświetlaczy, by ostatecznie przekonać się, że wszystko jest w porządku i obraz przez nie generowany naprawdę pozbawiony jest ogromnej ilości szczegółów do jakiej przyzwyczaił mnie BenQ. Dla mnie wymiana dwóch 24-calowych monitorów na SW320 to sprawa oczywista. Nie ma nad czym się zastanawiać. Jestem jednak zaawansowanym amatorem.

W przypadku profesjonalnej fotografii produktowej, przygotowania materiału do druku lub edycji zdjęć i filmów, do których powstania zaangażowano wysokie budżety wybrałbym jednak znacznie droższe produkty Eizo lub Neca.

Plusy i minusy:

+ Ogromny obszar roboczy o rozdzielczości 4K UHD

+ Szeroki zakres reprodukcji barw

+ Niskie odchylenie średniego błędu koloru dE=0,47 w testowanym egzemplarzu

+ Możliwość montażu na ścianie

+ Kaptur ochronny w zestawie

+ Stosunek jakości do ceny

- Nierównomierne podświetlenie matrycy w rogach ekranu

- Proporcje ekranu 16:9

- Brak złącza DVI

- Czytnik kart SD w umieszczony niewygodnym miejscu

- Brak czytnika kart CF

- Fioletowa dominanta na ekranie

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0