Darmowe webinary BenQ i Calibrite - filmowanie, street i fotografia ślubna

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Grudzień 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Benq i Calibrite zapraszają na serię grudniowych webinarów, które pomogą wam zgłębić tajniki pracy i postprodukcji wideo, fotografii ślubnej oraz ulicznej. Dla uczestników przygotowano też specjalne promocje na sprzęt oraz konkurs, w którym można wygrać wzorzec Calibrite ColorChecker Passport.

Producenci wiodących rozwiązań z zakresu pracy z kolorem zapraszają na 3 bezpłatne webinary poświęcone popularnym tematom fotografii ślubnej, ulicznej oraz filmowania. Zajęcia poprowadzą zawodowcy z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Dla uczestników przygotowano specjalne promocje na monitory, wzorce i kalibratory. Dodatkowo, podczas pierwszego wydarzenia odbędzie się konkurs, w którym nagrodą będzie wzorzec kolorystyczny Calibrite ColorChecker Passport Video. Udział w każdym z wydarzeń jest darmowy, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja (linki do zapisów znajdziecie poniżej).

Harmonogram wydarzeń:

16.12.2021 (czwartek), godz. 20.30 - Filmlook nie istnieje?

Webinar dla twórców treści filmowych. Rejestracja: https://attendee.gotowebinar.com/register/1202618749889583631?source=fotop

Internetowi komiwojażerowie próbują sprzedać nam magiczny eliksir na film look: szybki, niezawodny i prosty sposób, aby przenieść nasze produkcje na hollywoodzki poziom. Rzeczywistość boleśnie weryfikuje takie oferty, które za zgrabnym hasłem skrywają nieprofesjonalne podejście i obietnice bez pokrycia. Jak zatem spróbować osiągnąć film look, a przede wszystkim czy w ogóle warto za nim podążać?

Program spotkania:

 • Wykład o film looku - prowadzi Szymon Kraszewski (ok. 30 minut)
 • Rozmowa i pytania - Szymon Kraszewski, Maciej Gryzełko oraz Szymon Antoni Jędrys
 • Q&A z widzami
 • Konkurs dla uczestników spotkania

Prowadzący

W spotkaniu wezmą udział wykładowcy od wielu lat związani z postprodukcją filmową, którzy prowadzą szkolenia z Frank - Blackmagic DaVinci Resolve Training Partner - kolektywem dedykowanym edukacji i popularyzacji zagadnień z dziedziny postprodukcji filmowej.

 • Szymon Kraszewski - w postprodukcji od ponad dekady, większość tego czasu zajmuje się korekcją barwną. Koloruje reklamy, teledyski, filmy dokumentalne i shorty - dla klientów w Polsce, a także w Azji i USA. (www.szymonkraszewski.com)
 • Maciej Gryzełko - montażysta i kolorysta filmowy, twórca filmowych spotów, wizualizacji i teledysków. Związany z branżą postprodukcji od 2008 roku.
 • Szymon Antoni Jędrys – twórca działający w przestrzeni fotografii i filmu, współzałożyciel RedKnife Films. Autor projektów komercyjnych i i dokumentalnych, w których odpowiada za realizację zdjęć i postprodukcję.

23.12.2021 (czwartek), godz. 20.30 - Wstęp do fotografii ulicznej

fot. Joanna Lemańska

Techniki fotografowania i przykładowa edycja zdjęć z Joanną Lemańską. Rejestracja: Rejestracja: https://attendee.gotowebinar.com/register/6467124404503302670?source=fotop

Jak przezwyciężyć strach, swobodnie szukać tematu i zbliżać ludzi do aparatu? Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, zorganizowaliśmy ekskluzywne webinarium z Joanną Lemańska, profesjonalną fotografką i historyk sztuki mieszkającą w Paryżu. Joanna opowie o technikach Street Photography, kolorystyce i kompozycji, a także poruszy szereg innych tematów.

Program spotkania:

 • Pomysły i techniki robienia zdjęć
 • Sprzęt i ustawienia aparatu
 • Wybór narzędzi do edycji
 • Jak uniknąć nieciekawych zdjęć
 • Retusz dwóch wybranych fotografii

Prowadząca

Joanna Lemańska jest fotografką znaną głównie z fotografii podróżniczej i ulicznej. Po ukończeniu studiów z zakresu historii sztuki w 2010 przeniosła się na stałe do Paryża. Jej zdjęcia publikowane były m.in. w Metro Newspaper, w DOC! Magazynie Fotograficznym, a także w The Guardian, czy w The Huffington Post. W 2012 roku została finalistką konkursu National Geographic „Photo par Nature” organizowanego we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Jej zdjęcia były wystawiane w Soho Gallery for Digital Art w Nowym Jorku. Kolejne wystawy odbyły się w Toronto, Londynie i Tokio.

Poznaj prace Joanny Lemańskiej:

misscoolpics.com | instagram.com/misscoolpics | 500px.com/MissCoolpics

28.12.2021 (wtorek), godz. 20:30 - ABC fotografii ślubnej

fot. Tomek Tołłoczko

Wstęp do fotografii ślubnej - sprzęt, workflow, edycja. Rejestracja: https://attendee.gotowebinar.com/register/7020714215237531147?source=fotop

Webinar ma na celu omówienie podstawowych zagadnień i sprzętu potrzebnego do wykonywania zawodu fotografa ślubnego. Podczas spotkania poruszymy tematy takie jak dobór i ustawienia aparatu oraz obiektywów, sposoby na zabezpieczenie się przed utratą plików, dobór kart pamięci i dysków. Najczęściej popełniane błędy przy zakupach sprzętu i w pracy. Do tego wstęp do edycji zdjęć w Adobe LR. Dowiesz się jak szybko i efektywnie selekcjonować oraz obrabiać zdjęcia i jak budować wizerunek profesjonalnego fotografa ślubnego.

Program spotkania:

 • Czego potrzebujesz do robienia zdjęć
 • Aparaty (Crop czy FF, Lustro czy Bez, nowy czy używany?)
 • Ustawienia aparatu
 • Obiektywy (najlepsze ogniskowe, zoom czy stała)
 • Karty pamięci, dyski, backup (co zrobić, żeby nie stracić plików)
 • Monitor (jak wybrać monitor i jaki)
 • Importować i selekcja zdjęć (ustawienia katalogu LR do szybkiej selekcji)
 • Alternatywne metody selekcji
 • Edycja zdjęć w LR i podstawy spójnej obróbki stylistycznej
 • Dobór tła i presetu
 • Korzystanie ze zdjęć referencyjnych
 • Kalibracja
 • Praca na nowych maskach gradienty i selekcje

Prowadzący

Tomasz Tołłoczko - fotograf z zawodu. Po raz pierwszy z fotografią zetknął się w liceum w Stanach Zjednoczonych. Studia z historii sztuki pozwoliły  opisywać dzieła sztuki od kompozycji, poprzez kolor i plastykę. Początkowo wykonywał zdjęcia jedynie dla znajomych. Gdy ilość zleceń ślubnych wzrosła, zaczął funkcjonować w branży jako zawodowy fotograf ślubny. Kocha to, co robi. Do fotografii ślubnej podchodzi w sposób indywidualny. Radość odnajduje w nawiązywaniu nowych znajomości, dokumentowaniu życia ludzi oraz wdrażaniu swoich pomysłów.

Poznaj prace Tomasza Tołłoczko:

tomasztolloczko.com | instagram.com/tomasztolloczko | facebook.com/tooczko

Zobacz poprzednie webinary dotyczące pracy na sesji i postprodukcji

Poprzednie treści edukacyjne wliczając cieszący się ogromną popularnością webinar z Joanną Kustrą znajdziesz na kanale YouTube Muse by Lumesca.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
2
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
ŚwiatloSiła 2024 dopiero we wrześniu, ale już teraz warto zapisać się na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu. Joe McNally, światowej sławy fotograf zawita do Gdańska, by zabrać uczestników...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)