Koniec marki X-Rite? Calibrite przejmuje producenta kalibratorów

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

X-Rite rozpoczyna globalną współpracę z Calibrite. Nowa firma przejmuje produkcję i dystrybucję, a znane narzędzia będą teraz dostępne pod nową nazwą.

X-Rite Incorporated oraz Calibrite ogłosili współpracę mającą na celu przekazanie produkcji narzędzi do kalibracji dedykowanych dla branży foto i wideo pod opiekę Calibrite, nowo utworzonej firmy, która odpowiedzialna będzie za rozwój rozwiązań kontroli kolorów dedykowanych fotografom i filmowcom oraz innym kreatywnym profesjonalistom.

Calibrite współpracować będzie z X-Rite w zakresie opracowywania produktów i przejmie bezpośrednią, globalną kontrolę nad produkcją, dystrybucją i promocją rozwiązań X-Rite Photo & Video.

X-Rite i Calibrite - co łączy te firmy?

Założona w 1958 roku firma X-Rite przez dziesięciolecia była liderem na rynku foto i wideo w dostarczaniu produktów do zarządzania barwą. W oficjalnej informacji prasowej czytamy: “W ramach strategicznej zmiany firma X-Rite zdecydowała, że rynek fotografii i wideo będzie najlepiej obsługiwany przez sprawdzonego partnera skupionego wyłącznie na wyjątkowych potrzebach fotografów i filmowców”.

Tym partnerem jest Calibrite, nowo utworzona firma założona przez grupę "pełnych pasji inwestorów", którzy przez ponad 20 lat współpracowali z X-Rite na rynku foto i wideo.

Wsparcie od X-Rite, Innowacje od Calibrate. Czy coś się zmieni?

Zgodnie z nową umową Calibrite będzie licencjonować podstawowe technologie firmy X-Rite. X-Rite natomiast obsługiwać będzie produkcje urządzeń do kalibracji monitora i drukarki oraz dostarczy materiały z laboratorium Munsell do produkcji wzorców ColorChecker. Firmy zapewniają, że klienci otrzymają ten sam poziom jakości i innowacji, którymi odbiorcy X-Rite Photo & Video cieszą się od dziesięcioleci.

Od teraz jednak urządzenia X-Rite i1Display, i1Studio oraz pełna gama wzorców ColorChecker zostaną przemianowane i będą występowały pod marką Calibrite ColorChecker. Na zdjęciach widać jednak, że logo marki X-Rite pozostaje.

Nie zmieniają się przy tym dystrybutorzy ani globalne wsparcie dla wszystkich obecnych klientów X-Rite - nadal honorowane będą gwarancje na produkty X-Rite zakupione wcześniej.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)