Koniec marki X-Rite? Calibrite przejmuje producenta kalibratorów

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

X-Rite rozpoczyna globalną współpracę z Calibrite. Nowa firma przejmuje produkcję i dystrybucję, a znane narzędzia będą teraz dostępne pod nową nazwą.

X-Rite Incorporated oraz Calibrite ogłosili współpracę mającą na celu przekazanie produkcji narzędzi do kalibracji dedykowanych dla branży foto i wideo pod opiekę Calibrite, nowo utworzonej firmy, która odpowiedzialna będzie za rozwój rozwiązań kontroli kolorów dedykowanych fotografom i filmowcom oraz innym kreatywnym profesjonalistom.

Calibrite współpracować będzie z X-Rite w zakresie opracowywania produktów i przejmie bezpośrednią, globalną kontrolę nad produkcją, dystrybucją i promocją rozwiązań X-Rite Photo & Video.

X-Rite i Calibrite - co łączy te firmy?

Założona w 1958 roku firma X-Rite przez dziesięciolecia była liderem na rynku foto i wideo w dostarczaniu produktów do zarządzania barwą. W oficjalnej informacji prasowej czytamy: “W ramach strategicznej zmiany firma X-Rite zdecydowała, że rynek fotografii i wideo będzie najlepiej obsługiwany przez sprawdzonego partnera skupionego wyłącznie na wyjątkowych potrzebach fotografów i filmowców”.

Tym partnerem jest Calibrite, nowo utworzona firma założona przez grupę "pełnych pasji inwestorów", którzy przez ponad 20 lat współpracowali z X-Rite na rynku foto i wideo.

Wsparcie od X-Rite, Innowacje od Calibrate. Czy coś się zmieni?

Zgodnie z nową umową Calibrite będzie licencjonować podstawowe technologie firmy X-Rite. X-Rite natomiast obsługiwać będzie produkcje urządzeń do kalibracji monitora i drukarki oraz dostarczy materiały z laboratorium Munsell do produkcji wzorców ColorChecker. Firmy zapewniają, że klienci otrzymają ten sam poziom jakości i innowacji, którymi odbiorcy X-Rite Photo & Video cieszą się od dziesięcioleci.

Od teraz jednak urządzenia X-Rite i1Display, i1Studio oraz pełna gama wzorców ColorChecker zostaną przemianowane i będą występowały pod marką Calibrite ColorChecker. Na zdjęciach widać jednak, że logo marki X-Rite pozostaje.

Nie zmieniają się przy tym dystrybutorzy ani globalne wsparcie dla wszystkich obecnych klientów X-Rite - nadal honorowane będą gwarancje na produkty X-Rite zakupione wcześniej.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)