Koniec marki X-Rite? Calibrite przejmuje producenta kalibratorów

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

X-Rite rozpoczyna globalną współpracę z Calibrite. Nowa firma przejmuje produkcję i dystrybucję, a znane narzędzia będą teraz dostępne pod nową nazwą.

X-Rite Incorporated oraz Calibrite ogłosili współpracę mającą na celu przekazanie produkcji narzędzi do kalibracji dedykowanych dla branży foto i wideo pod opiekę Calibrite, nowo utworzonej firmy, która odpowiedzialna będzie za rozwój rozwiązań kontroli kolorów dedykowanych fotografom i filmowcom oraz innym kreatywnym profesjonalistom.

Calibrite współpracować będzie z X-Rite w zakresie opracowywania produktów i przejmie bezpośrednią, globalną kontrolę nad produkcją, dystrybucją i promocją rozwiązań X-Rite Photo & Video.

X-Rite i Calibrite - co łączy te firmy?

Założona w 1958 roku firma X-Rite przez dziesięciolecia była liderem na rynku foto i wideo w dostarczaniu produktów do zarządzania barwą. W oficjalnej informacji prasowej czytamy: “W ramach strategicznej zmiany firma X-Rite zdecydowała, że rynek fotografii i wideo będzie najlepiej obsługiwany przez sprawdzonego partnera skupionego wyłącznie na wyjątkowych potrzebach fotografów i filmowców”.

Tym partnerem jest Calibrite, nowo utworzona firma założona przez grupę "pełnych pasji inwestorów", którzy przez ponad 20 lat współpracowali z X-Rite na rynku foto i wideo.

Wsparcie od X-Rite, Innowacje od Calibrate. Czy coś się zmieni?

Zgodnie z nową umową Calibrite będzie licencjonować podstawowe technologie firmy X-Rite. X-Rite natomiast obsługiwać będzie produkcje urządzeń do kalibracji monitora i drukarki oraz dostarczy materiały z laboratorium Munsell do produkcji wzorców ColorChecker. Firmy zapewniają, że klienci otrzymają ten sam poziom jakości i innowacji, którymi odbiorcy X-Rite Photo & Video cieszą się od dziesięcioleci.

Od teraz jednak urządzenia X-Rite i1Display, i1Studio oraz pełna gama wzorców ColorChecker zostaną przemianowane i będą występowały pod marką Calibrite ColorChecker. Na zdjęciach widać jednak, że logo marki X-Rite pozostaje.

Nie zmieniają się przy tym dystrybutorzy ani globalne wsparcie dla wszystkich obecnych klientów X-Rite - nadal honorowane będą gwarancje na produkty X-Rite zakupione wcześniej.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)