Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

20 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnych twórców, Calibrite prezentuje hybrydowy wzorzec kolorystyczny, który zawiera wszystko co niezbędne do poprawnej korekcji barwnej w filmie i fotografii.

ColorChecker Passport DUO to uniwersalne, hybrydowe narzędzie do kontroli obrazu i korekcji kolorów. Zawiera w sumie cztery różne wzorce, włączając w to 24-polowy fotograficzny ColorChecker Classic, służący do tworzenia profili aparatu, wzorzec balansu bieli i dwa wzorce z powodzeniem wykorzystywane w branży filmowej do przechwytywania i edycji.

Wszystkie narzędzia do kontroli obrazu i korekcji kolorów w jednym małym opakowaniu

Korzystanie z wzorca umożliwia uzyskanie spójnych kolorów i balansu bieli podczas pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych zarówno podczas sesji fotograficznej, jak i pracy na planie filmowym. Narzędzie pomaga również w dopasowaniu obrazu z wielu kamer i aparatów. W przypadku wykorzystania wzorców z kalibratorem monitorowym, ColorChecker pozwoli więc zaoszczędzić czas i środki, a tym samym uniknąć kosztownych błędów i frustrujących poprawek podczas post produkcji.

Co chyba jednak najważniejsze, nadal jest to wzorzec kompaktowy (2,5 x 9 cm), który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Producent obiecuje też, że obudowa z żywicy zapewni dużą wytrzymałość, dzięki której akcesorium posłużyć ma przez długie lata. Ponadto nowe etui posiada w zestawie praktyczną naklejkę identyfikacyjną, dzięki której w łatwy sposób oznaczymy nasz wzorzec.

Rozwiązania do wideo:

Cztery rzędy pól kolorystycznych przeznaczonych do przechwytywania i edycji, dając filmowcom potężne narzędzie przyspieszające korekcję ekspozycji, balansu bieli, ustawienie właściwego kontrastu i kolor korekcję. Do tego 3-stopniowy wzorzec skali szarości zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz czerń, która służy jako wzorcowa głęboka czerń.

Rozwiązania do fotografii

24-polowy wzorzec Classic w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration pozwoli samodzielnie tworzyć profile DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie. Do tego neutralny wzorzec balansu bieli, który zapewni punkt odniesienia w mieszanych i zmiennych warunkach oświetleniowych.

Cena i dostępność

Wzorzec Calibrite ColorChecker Passport DUO dostępny jest do kupienia w cenie 955 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie calibrite.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei - nowe głowice i panele LED na polskim rynku
Fomei - nowe głowice i panele LED na polskim rynku
Na polskim rynku debiutują nowe LED-owe lampy Fomei. To między innymi oświetlacze nowej generacji, głowice z mocowaniem Bowens i kompaktowe oświetlenie dla...
6
Nowa seria systemów mikrofonowych Blink100 w ofercie marki Saramonic
Nowa seria systemów mikrofonowych Blink100 w ofercie marki Saramonic
Saramonic Blink100 to nowy system bezprzewodowej transmisji dźwięku dla twórców wideo. Bazuje na małych mikroportach i jest dostępny w wersjach do aparatów i kamer oraz smartfonów
1
Wacom Cintiq Pro 27 - duży 10-bitowy ekran 4K i personalizowane piórko
Wacom Cintiq Pro 27 - duży 10-bitowy ekran 4K i personalizowane piórko
Wacom prezentuje najnowszego reprezentanta serii ekranów piórkowych Cintiq. Model Cintiq Pro 27 stawia przede wszystkim na wygodę, oferując nowy system odchylania w...
6
Powiązane artykuły