Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

20 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnych twórców, Calibrite prezentuje hybrydowy wzorzec kolorystyczny, który zawiera wszystko co niezbędne do poprawnej korekcji barwnej w filmie i fotografii.

ColorChecker Passport DUO to uniwersalne, hybrydowe narzędzie do kontroli obrazu i korekcji kolorów. Zawiera w sumie cztery różne wzorce, włączając w to 24-polowy fotograficzny ColorChecker Classic, służący do tworzenia profili aparatu, wzorzec balansu bieli i dwa wzorce z powodzeniem wykorzystywane w branży filmowej do przechwytywania i edycji.

Wszystkie narzędzia do kontroli obrazu i korekcji kolorów w jednym małym opakowaniu

Korzystanie z wzorca umożliwia uzyskanie spójnych kolorów i balansu bieli podczas pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych zarówno podczas sesji fotograficznej, jak i pracy na planie filmowym. Narzędzie pomaga również w dopasowaniu obrazu z wielu kamer i aparatów. W przypadku wykorzystania wzorców z kalibratorem monitorowym, ColorChecker pozwoli więc zaoszczędzić czas i środki, a tym samym uniknąć kosztownych błędów i frustrujących poprawek podczas post produkcji.

Co chyba jednak najważniejsze, nadal jest to wzorzec kompaktowy (2,5 x 9 cm), który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Producent obiecuje też, że obudowa z żywicy zapewni dużą wytrzymałość, dzięki której akcesorium posłużyć ma przez długie lata. Ponadto nowe etui posiada w zestawie praktyczną naklejkę identyfikacyjną, dzięki której w łatwy sposób oznaczymy nasz wzorzec.

Rozwiązania do wideo:

Cztery rzędy pól kolorystycznych przeznaczonych do przechwytywania i edycji, dając filmowcom potężne narzędzie przyspieszające korekcję ekspozycji, balansu bieli, ustawienie właściwego kontrastu i kolor korekcję. Do tego 3-stopniowy wzorzec skali szarości zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz czerń, która służy jako wzorcowa głęboka czerń.

Rozwiązania do fotografii

24-polowy wzorzec Classic w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration pozwoli samodzielnie tworzyć profile DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie. Do tego neutralny wzorzec balansu bieli, który zapewni punkt odniesienia w mieszanych i zmiennych warunkach oświetleniowych.

Cena i dostępność

Wzorzec Calibrite ColorChecker Passport DUO dostępny jest do kupienia w cenie 955 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie calibrite.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły