Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

20 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnych twórców, Calibrite prezentuje hybrydowy wzorzec kolorystyczny, który zawiera wszystko co niezbędne do poprawnej korekcji barwnej w filmie i fotografii.

ColorChecker Passport DUO to uniwersalne, hybrydowe narzędzie do kontroli obrazu i korekcji kolorów. Zawiera w sumie cztery różne wzorce, włączając w to 24-polowy fotograficzny ColorChecker Classic, służący do tworzenia profili aparatu, wzorzec balansu bieli i dwa wzorce z powodzeniem wykorzystywane w branży filmowej do przechwytywania i edycji.

Wszystkie narzędzia do kontroli obrazu i korekcji kolorów w jednym małym opakowaniu

Korzystanie z wzorca umożliwia uzyskanie spójnych kolorów i balansu bieli podczas pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych zarówno podczas sesji fotograficznej, jak i pracy na planie filmowym. Narzędzie pomaga również w dopasowaniu obrazu z wielu kamer i aparatów. W przypadku wykorzystania wzorców z kalibratorem monitorowym, ColorChecker pozwoli więc zaoszczędzić czas i środki, a tym samym uniknąć kosztownych błędów i frustrujących poprawek podczas post produkcji.

Co chyba jednak najważniejsze, nadal jest to wzorzec kompaktowy (2,5 x 9 cm), który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Producent obiecuje też, że obudowa z żywicy zapewni dużą wytrzymałość, dzięki której akcesorium posłużyć ma przez długie lata. Ponadto nowe etui posiada w zestawie praktyczną naklejkę identyfikacyjną, dzięki której w łatwy sposób oznaczymy nasz wzorzec.

Rozwiązania do wideo:

Cztery rzędy pól kolorystycznych przeznaczonych do przechwytywania i edycji, dając filmowcom potężne narzędzie przyspieszające korekcję ekspozycji, balansu bieli, ustawienie właściwego kontrastu i kolor korekcję. Do tego 3-stopniowy wzorzec skali szarości zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz czerń, która służy jako wzorcowa głęboka czerń.

Rozwiązania do fotografii

24-polowy wzorzec Classic w połączeniu z oprogramowaniem Camera Calibration pozwoli samodzielnie tworzyć profile DNG oraz ICC dla kombinacji aparat / obiektyw / oświetlenie. Do tego neutralny wzorzec balansu bieli, który zapewni punkt odniesienia w mieszanych i zmiennych warunkach oświetleniowych.

Cena i dostępność

Wzorzec Calibrite ColorChecker Passport DUO dostępny jest do kupienia w cenie 955 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie calibrite.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
6
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite składa najlepsze życzenia wszystkim mamom. Z tej okazji oferuje specjalny rabat 20% na wybrane produkty LED.
4
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Na rynek wchodzą nowe wersje jednych z najpopularniejszych gimbali marki Zhiyun. Crane M3S i Weebill 3S będą oferować m.in. jeszcze lepszą wydajność i poprawioną ergonomie.
0
Powiązane artykuły