Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Creative Masterclass całkowicie online już za nami. Nie martw się, jeśli nie mogłeś ich obejrzeć. Ponad 3 godziny praktycznej wiedzy z zakresu sesji zdjęciowej oraz postprodukcji teraz dostępne dla Wszystkich!

Pierwszy zrealizowany całkowicie dla online Creative Masterclass już za nami! To cenione warsztaty fotografii, których organizatorem jest dystrybutor marek BenQ i X-Rite. Tym razem dwuczęściowe szkolenie poświęcone było całościowym zagadnieniom związanym z przygotowaniem i przeprowadzeniem modowej sesji zdjęciowej oraz postprodukcji. Poprowadził je znany i ceniony fotograf mody Emil Biliński.

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu lub dla tych, którzy chcieliby obejrzeć to jeszcze raz, mamy dobrą wiadomość. Organizatorzy Creative Masterclass udostępnili nagrania z warsztatów dla Wszystkich.

Zdjęcia, które powstały podczas warsztatów obejrzysz w poniższej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Cześć I: Sesja. Pomysł. Inspiracja. Produkcja. - obejrzyj warsztaty Creative Masterclass

Pierwsza część warsztatów obejmowała zakres tematów od pomysłu do produkcji. Emil Biliński przybliżył tajniki swojej pracy przed i w trakcie sesji zdjęciowej. Omówił swoje sposoby na poszukiwanie pomysłów i inspiracji oraz podzielił się sposobami na dobór ekipy. Zdradził na jakim sprzęcie pracuje i co zabiera na sesje. Nie zabrakło też omówienia procesu kalibracji monitora i informacji na temat tego, jak zadbać o barwy już na etapie fotografowania.

Przeprowadzona w trakcie szkolenia sesja zdjęciowa obejmowała kilka stylizacji. Do każdej został dopasowany i szczegółowo omówiony konkretny plan oświetleniowy. Przykłady zastosowanych setupów prezentujemy poniżej, ale po szczegóły warto zajrzeć do filmu z pełnym zapisem warsztatów.

Część II: Post Produkcja - obejrzyj warsztaty Creative Masterclass

Równie obszerna i szczegółowa, druga część warsztatów Creative Masterclass to prawie 2-godzinna sesja szkoleniowa, w której prowadzący przybliżył swój workflow oraz sposoby obróbki zdjęć z wykorzystaniem używanych najczęściej programów.

Zaczynając od procesu wywołania zdjęć oraz podstawowych zabiegów retuszerskich poznasz krok po kroku zaawansowane techniki, które stosuje Emil Biliński, w tym jak zadbać o zgodność barw z użyciem ColorCheckera, zapewniając doskonały wstęp do kreatywnego wyprowadzenia kolorystyki w procesie Color Gradingu.

Zaglądamy za kulisy warsztatów Creative Masterclass. Emil Biliński.

Creative Masterclass z Emilem Bilińskim to duże przedsięwzięcie. Jesteście ciekawi jak powstało nagranie warsztatów i co działo się za kulisami? Obejrzyjcie te klipy.

Emil Biliński - informacje o prowadzącym warsztaty

Emil Bilińsk jest Austriakiem polskiego pochodzenia. Ukończył studia z fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr- und Versuchsanstalt w Wiedniu. Na początku swojej fotograficznej drogi, przez 5 lat był asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa, Andreasa H. Bitesnich'a. Kilka lat pracował w znanym na całym świecie wiedeńskim muzeum KunstHausWien, gdzie miał szansę poznać i pracować z tak wielkim fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb RiVs.

Pracę jako profesjonalista rozpoczął w 2003r. Specjalizuje się w portretach wizerunkowych i biznesowych, aktach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubi eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się̨ obrazem, światłem i wyobraźnią̨ w spektakularny sposób. Poszukuje nietuzinkowych efektów używając do tego rożnych narzędzi. Współpracował ze znanymi europejskimi magazynami np: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Acbve Beauty, Playboy oraz firmami: Schwarzkopf, L'Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlanbc, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych. Miał przyjemność́ występować́ w programach telewizyjnych takich jak Supermodelki (TVP1) TOPMODEL (TVN) oraz Supermodelka Plus Size (Polsat) w roli fotografa oraz eksperta. Lubi fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy go inspirują̨. Od kilku lat zaczął swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywać innym, co sprawia mu ogromną przyjemność́ i satysfakcję.

WWW: www.emilbilinski.pl
Facebook: @EmilBilinskiPhotography
Instagram: @emil_bilinski
YouTube: EMIL BILINSKI Photography

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4