BenQ PD2706U / PD2706UA - 27-calowy monitor graficzny 4K w dobrej cenie

Autor: Maciej Luśtyk

8 Listopad 2023
Artykuł na: 4-5 minut

BenQ prezentuje kolejny niedrogi monitor graficzny 4K, który zaspokoić ma potrzeby mniej wymagających twórców grafiki, fotografii i filmów. Ekran oferują dużą rozdzielczość i przekątną oraz niezłą specyfikację z zakresu odwzorowania obrazu.

BenQ prezentuje kolejną generację monitora graficznego z serii Pro Designer, który ma do zaoferowania świetny kompromis rozdzielczości, przekątnej ekranu, parametrów wyświetlania i ceny.

Nowy BenQ PD2706U (dostępny także w wersji PD2706UA różniącej się mocowaniem) ma do zaoferowania 27-calową, matową 10-bitową matrycę IPS o rozdzielczości 4K i jasności 350 nitów, która może pochwalić się kontrastem 1200:1 i 99-procentowym kryciem gamutów sRGB i Rec.709 oraz 95-procentowym pokryciem galutu DCI-P3. Do współczynnik odwzorowania barw na poziomie Delta E ≤ 3 oraz zgodność ze sztandarami wyświetlania HDR10 i VESA Display HDR 400.

Duża funkcjonalność i wzorowa ergonomia

Być może nie będzie to więc monitor będący w stanie konkurować specyfikacją z najbardziej wyśrubowanymi modelami na rynku, ale powinien zaspokoić większość potrzeb hobbystów i mniej wymagających zawodowców. Do tego może pochwalić się rozbudowaną funkcjonalnością i ergonomią.

Wśród funkcji podnoszących komfort pracy znajdziemy miedzy innymi technologię BenQ ICCsync, która automatycznie synchronizuje profile ICC monitora po zmianie trybu wyświetlania czy też między ekranem a laptopem. Dla użytkowników komputerów Apple przygotowany został nawet specjalny tryb M-Book pozwalający na synchronizację jednym przyciskiem.

Otrzymujemy też szereg specjalnych trybów wyświetlania (m.in. DCI-P3, e-Papier, Ciemnia, Animacja czy CAD/CAM) oraz możliwość jednoczesnego wyświetlenia dwóch gamutów na jednym monitorze w ramach funkcji Dual View.

Ponadto BenQ PD2706U wpierany jest przez oprogramowanie Display Pilot, umożliwiając łatwe zarządzanie różnymi funkcjami, a także oferuje kontroler Hotkey Puck G2, do którego możemy przypisać najczęściej używane tryby monitora.

Monitor nieźle wypada także w zakresie oferowanych potów. Do dyspozycji otrzymujemy złącze HDMI, DisplayPort, USB-C z możliwością zasilania do 90 W, 2 standardowe złącza UBS-C, 2 złącza USB A, 1 port USB B oraz port słuchawkowy.

Do wyboru wersja standardowa, lub z nowym mocowaniem, pozwalającym na swobodną regulację położenia

Każdy egzemplarz monitora jest fabrycznie skalibrowany i wykorzystuje autorską technologię wyrównującą podświetlenie obrazu. W przypadku wersji PD2706UA otrzymujemy mocowanie na kolumnie Ergo ARM, umożliwiającej zamocowanie na krawędzi stołu i ukrycie kabli w jej wnętrzu i i swobodę regulację położenia ekranu. Przykład tego, co oferuje nowe mocowanie możecie zobaczyć poniżej.

Cena i dostępność

Monitory BenQ PD2706U i PD2706UA trafią na rynek w listopadzie w cenach kolejno 2279 zł i 2739 zł.

Więcej informacji znajdziecie na kartach produktów na stronie producenta: BenQ PD2706U, BenQ PD2706UA.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)