Zanurz się w magiczny świat Edwarda Westona
0
Wyjątkowy projekt „Ludzie Nowego Jorku“ teraz także jako program telewizyjny
25 sierpień 2017
Brandon Stanton, fotograf którego stronę śledzi ponad 18 mln ludzi, zaskoczył wszystkich. Jego fotograficzny projekt „Ludzie Nowego Jorku“ doczeka się programu telewizyjnego. Emisja pierwszego odcinka już w przyszłym tygodniu.
0
Znamy wyniki Leica Street Photo 2017. Zobaczcie najlepsze polskie zdjęcia uliczne
23 sierpień 2017
Dobiegła końca 7. edycja konkursu Leica Street Photo, nagradzającego najlepsze polskie fotografie uliczne. Finałowa galeria ukazuje wyjątkowe spojrzenie na świat 20 rodzimych fotografów.
2
Zmarł Eugeniusz Warmiński. Legendarny polski fotoreporter sportowy miał 91 lat
18 sierpień 2017
Eugeniusz Warmiński to nestor polskiej fotografii sportowej. Przez pół wieku relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Jednak dla wielu jest znany głównie z ikonicznych już zdjęć Legii Warszawa, którą sobie ukochał.
0
Hawana oczami fotograf Sary Caron - 10 krótkich dokumentów opisujących kubańskie społeczeństwo
17 sierpień 2017
Na platformie internetowej telewizji Arte możemy za darmo obejrzeć serię 10 dokumentów, w których laureatka programu World Press Photo Masterclass, Sarah Caron opowiada o zdjęciach wykonanych na kubie i ich bohaterach.
0
Leica Oskar Barnack Award 2017 - nagrodzone prace
11 sierpień 2017
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. 12 zwycięskich cykli oferuje wyjątkowe i mocne spojrzenie na kondycję współczesnego świata. Zobaczcie galerię finałową.
0
Nie żyje uznana dokumentalistka Arlene Gottfried
10 sierpień 2017
Mimo iż nie była tak popularna jak inne legendy fotografii kojarzone zazwyczaj ze zdjęciami ulicznymi, jej prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach, a ona sama wydała 5 dobrze przyjętych albumów. W wieku 66 lat odeszła uznana fotograf, Arlene Gottfried.
0
Richard Tuschman - malarz, który został fotografem
8 sierpień 2017
Amerykański fotograf Richard Tuschman przez lata rozwijał swoją karierę malarza. Dziś zajmuje się fotografią artystyczną i komercyjną, ale w jego pracach możemy znaleźć silne wpływy malarstwa, co znakomicie pokazuje projekt “Hopper Meditation”.
1
Najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z konkursu B&W Child 2017. Polacy wśród wyróżnionych.
7 sierpień 2017
Właśnie dobiegła końca pierwsza część tegorocznej edycji organizowanego od 4 lat konkursu B&W Child, nagradzającego najlepsze monochromatyczne zdjęcia, których motywem przewodnim są dzieci. Zobaczcie galerię zwycięskich zdjęć.
0
Niezwykły spektakl sił natury wygrywa w National Geographic Travel Photographer of the Year 2017. Zobaczcie galerię finałową.
0