"Opowieści z krypty" - Skąd idziemy, dokąd zmierzamy? Czyli jak można osiągnąć mistrzostwo w jeden weekend? Dlaczego znaczenie ma każda decyzja?
0
Z notatnika optyka: Co za dużo, to robi flarę
9 wrzesień 2012
W kolejnym odcinku cyklu Benard Piechal kontynuuje rozważania nad sensem podpinania pełnoklatkowych obiektywów do aparatów z mniejszymi matrycami.
0
"Opowieści z krypty" - W co się bawić? Czyli dlaczego fotografując jestem śmiertelnie poważny. Czy samouk rzeczywiście jest samoukiem?
20 sierpień 2012
Publikujemy nowy felieton Wojtka Tkaczyńskiego, który zastanawia się nad tym jak uczyć się fotografii. Zapraszamy do lektury.
0
Z notatnika optyka: Co za dużo, to niezdrowo.
30 lipiec 2012
W kolejnym felietonie Bernard Piechal zastanawia się nad powszechnym mitem dotyczącym podpinania obiektywów o większym polu widzenia niż dedykowane do systemu.
1
"Opowieści z krypty" - Po co ja to wszystko piszę? Czyli pora na małe podsumowanie. Czy rzeczywiście wszyscy gonimy w piętkę?
15 lipiec 2012
Publikujemy nowy felieton Wojtka Tkaczyńskiego. Zapraszamy do lektury.
0
Z notatnika optyka: Golenie snobów?
29 czerwiec 2012
Publikujemy nowy felieton Bernarda Piechala. Nasz felietonista zastanawia się nad czarno-białą matrycą oraz pokrótce omawia jej wady i zalety. Zapraszamy do lektury.
0
"Opowieści z krypty" - Co to jest postęp? Czyli o co chodzi w naszym hobby?
11 czerwiec 2012
Publikujemy nowy felieton Wojtka Tkaczyńskiego, który zastanawia się nad postępem i urokami fotografii analogowej. Zapraszamy do lektury.
0
Z notatnika optyka: Czasem gorsze jest lepsze
27 maj 2012
Bernard Piechal, nasz optyk z notatnikiem, wraca na łamy Fotopolis w roli felietonisty. Co miesiąc będzie publikował teksty krążące wokół różnych technicznych zagadnień i nie tylko. Na początek - o matówkach.
0
"Opowieści z krypty" - Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie? Czyli, w którą stronę zmierza świat (a z nim fotografia)
13 maj 2012
Publikujemy nowy felieton Wojtka Tkaczyńskiego - o zmianach w Polsce i różnicy między prognozowaniem a planowaniem. Zapraszamy do lektury.
0
"Opowieści z krypty" - Czy potrzebna nam kolejna rewolucja? Czyli dlaczego chodzimy na targi fotograficzne
0