Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240

Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.

Budowa i funkcjonalność

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po wyjęciu SW240 z pudełka to estetyczna i bardzo cienka ramka wokół matowej 24 calowej matrycy, po włączeniu ekranu ramki są praktycznie niewidoczne. Wyświetlacz mocowany jest do stojaka w standardzie VESA, dodatkowo podstawę skręca się śrubą, która usztywnia konstrukcję oraz zabezpiecza monitor podczas przenoszenia. Stojak w górnej części posiada funkcjonalny uchwyt, który ułatwia obrót oraz przenoszenie monitora. W stojaku wykonany został również otwór, poprzez który można przeprowadzić kable.

Monitor oferuje szeroki zakres ruchów, łącznie z obrotem ekranu do pionu. Mechanizm podnoszenia, obracania oraz zmiany pochylania działa z należytym oporem, jednocześnie bardzo płynnie i nie wymaga użycia siły. Podstawa oraz teleskopowa noga pozwala na duży zakres ruchów, dzięki temu w łatwy i wygodny sposób można dostosować monitor do miejsca pracy. Przyciski do obsługi menu, zostały umieszczone po prawej stronie dolnego panelu - przycisk zasilania jako jedyny posiada podświetlanie. Menu dostępne jest w języku polskim, a jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Z tyłu, w dolnej części, monitor został wyposażony w trzy wejścia umożliwiające podłączenie do komputera tj. Display Port, HDMI lub DVI. Obok złączy wejściowych, producent umieścił port USB 3.1, który pozwala na komunikację monitora z komputerem podczas kalibracji oraz wejście słuchawkowe. Z boku po lewej stronie mamy natomiast dostęp do HUB-a z dwoma portami USB 3.1 oraz czytnik kart SD. Monitor posiada specjalne uchwyty do zamocowania kaptura, który niestety w tym modelu nie jest w standardowym wyposażeniu i należy go dokupić osobno. Nie ma również możliwości podłączenia zewnętrznego sterownika menu ekranowego, który zwiększa dodatkowo funkcjonalność monitora.

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0