4K Photo, czyli decydujący moment dla każdego
0
ABC migawki elektronicznej
16 kwiecień 2015
Ostatnimi czasy coraz więcej aparatów oferuje możliwość fotografowania za pomocą migawki elektronicznej. Rozwiązanie to znacznie zwiększa możliwości w obrębie sterowania ekspozycją, jednak ma też swoje wady, a wiele osób nie do końca rozumie zasadę jego działania. Zapraszamy Was do artykułu, który rozwieje większość wątpliwości odnośnie tego typu migawki.
0
Historia zamknięta w aparacie: Najważniejszy aparat na świecie
8 październik 2014
Rok 1839 to szczególna data w historii. Louis Jacques Daguerre zaprezentował wtedy swoją wersję wynalazku fotografii przed Akademią Francuską. To od tej daty liczymy czas, kiedy to medium pojawiło się na świecie. Od 1839 roku powstało tysiące różnych modeli aparatów fotograficznych. Czy da się wybrać taki, który był kluczowy dla rozwoju tej dziedziny?
0
Photokina 2014 - zamiast podsumowania, czyli czego nie zobaczyliśmy
3 październik 2014
Kolejne targi Photokina 2014 za nami, kurz targowy opadł, redakcja fotopolis.pl wróciła do kraju, więc czas na podsumowania. Jednak będąc już starymi wyjadaczami targowymi zamiast klasycznego podsumowania, stworzyliśmy w tym roku subiektywną listę życzeń do producentów.
0
Kompakt pierwszym aparatem - przede wszystkim u młodych
21 sierpień 2014
Serwis InfoTrends opublikował wyniki badania sprawdzającego jaka grupa wiekowa najczęściej wybiera kompakt jako swój pierwszy aparat cyfrowy.
0
Fotografia rodzinna dziś, czyli tworzenie familijnej historii
19 sierpień 2014
Firma Nikon zleciła wykonanie badania rynku dotyczącego tworzenia rodzinnej historii na zdjęciach. Badanie zostało przeprowadzone z udziałem 9000 dorosłych osób z całej Europy, w tym 1001 Polaków. Wynika z niego, że blisko połowa z nas uważa, że spotkania rodzinne, organizowane w celu wykonania zdjęcia grupowego to podstawa tworzenia familijnej historii. Pozostałe dane są równie ciekawe.
0
Autoportret makaka: fotograf kontra Wikipedia
7 sierpień 2014
Spór na linii medium - fotograf na tle praw autorskich do zdjęć nie jest niczym niezwykłym. Jednak w tej historii nic nie jest oczywiste: medium to Wikipedia, a zdjęcia to... autoportrety makaków czubatych, do których prawa rości sobie fotograf przyrody David Slater.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2014: komentarz jurorów
10 czerwiec 2014
Poprosiliśmy jurorów Fotograficznej Publikacji Roku 2014 - Joannę Kinowską, Martę Szymańską i Pawła Rubkiewicza o komentarz na temat konkursu. Zobaczcie nasz krótki film.
0
7 powodów dlaczego bezlusterkowce (jeszcze) nie rządzą rynkiem - komentarze firm
29 kwiecień 2014
Przed tygodniem opublikowaliśmy tekst o rynku aparatów bezlusterkowych. Nasz artykuł opierał się na danych z rynku brytyjskiego i na badaniach przeprowadzonych w USA. Dlatego też, żeby mieć lepszy obraz tego co dzieje się w Polsce poprosiliśmy o komentarz polskich przedstawicieli producentów i dystrybutorów marek wymienionych w artykule.
0
7 powodów dlaczego bezlusterkowce (jeszcze) nie rządzą rynkiem - analiza
27