Walizki transportowe dla fotografów i filmujących - przegląd oferty ThinkTank [2024]

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Czerwiec 2024
Artykuł na: 17-22 minuty

Zapewniają wygodny i bezpieczny transport oraz pomagają utrzymać porządek. Walizki foto na kółkach to idealne rozwiązanie nie tylko dla fotografów, którzy mają dość dźwigania sprzętu na plecach. Oto, jakie modele znajdziemy w ofercie marki ThinkTank.

Artykuł powstał we współpracy z marką ThinkTank

ThinkTank to jeden z czołowych producentów toreb i plecaków na sprzęt foto i wideo. Tę markę kojarzy praktycznie każdy miłośnik fotografii, czy to mniej czy bardziej zaawansowany, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że ThinkTank to jeden z liderów na rynku walizek transportowych.

Oferta walizek na kółkach dla fotografów i filmujących marki ThinkTank jest obszerna i bardzo ciekawa. Producent skrupulatnie zróżnicował portfolio, tak aby każdy w zależności od potrzeb, mógł znaleźć model spełniający jego wymagania. Są więc modele, do których zapakujemy podstawowy zestaw foto, większe walizki na duże teleobiektywy, czy takie, w których zmieścimy całe mobilne studio, ze statywami i głowicami błyskowymi.

ThinkTank Airport i Manager - walizki na sprzęt foto i wideo dla podróżujących i nie tylko

Airport i Manager to dwie główne linie walizek marki ThinkTank. Modele Airport mają różne rozmiary i ergonomię, ale łączy je wspólna cecha - są zgodne z wymogami dla bagażu podręcznego większości linii lotniczych.

Oczywiście te modele sprawdzą się doskonale nie tylko na lotnisku. To opcja dla każdego, kto ma dosyć dźwigania sprzętu na plecach. W zasadzie dowolna walizka Airport to doskonały wybór dla każdego, kto na sesję wybiera się samochodem lub transportem miejskim i będzie potem poruszał się po twardych powierzchniach pozwalających na toczenie walizki.

Seria Manager to z kolei walizki przeznaczone do transportowania dużo większej ilości sprzętu - od bogatego zestawu korpusów i obiektywów, poprzez mobilne zestawy lamp do fotografii studyjnej, na wysokich statywach studyjnych lub ciężkich filmowych kończąc.

Wytrzymałość i ergonomia przede wszystkim

Wspólną cechą obu serii jest duża wytrzymałość, połączona z przemyślaną ergonomią. Walizki ThinkTank wykonane są bowiem z superwytrzymałego nylonu balistycznego z licznymi wzmocnieniami ABS w miejscach najbardziej narażonych na uderzenia. Pokryte są też trwałą powłoką hydrofobową (DWR), choć każdy model na wyposażeniu ma i tak wodoodporną osłonę przeciwdeszczową. Bezpieczne zamknięcie gwarantują odporne na ścieranie suwaki YKK RC Fuse, a lekkie i bezawaryjne toczenie zapewniają ciche koła z uszczelnionymi łożyskami i płynnie wysuwana teleskopowa rączka.

Walizki ThinkTank mają też specjalnie zaprojektowane wnętrze, aby zmaksymalizować ilość bagażu. Duża liczba przekładek pozwala na swobodną organizację sprzętu, dodatkowe przegrody umożliwiają przechowywanie akcesoriów, a niemal każdy model pozwala na przypięcie statywu.

Walizki oferują także zabezpieczenia przed kradzieżą - w standardzie lub opcjonalnie. Suwaki wszystkich modeli są przystosowane do blokowania kłódką, a w wybranych wersjach znajduje się linka zabezpieczajaca.

Walizki na kółkach ThinkTank - przegląd oferty

Aktualnie w portfolio marki ThinkTank znajdziemy 11 modeli walizek transportowych. Oto ich krótka charakterystyka.

Airport Advantage
Cena: 1167 zł
Wymiary zewnętrzne:
32,3 x 50,8 x 18,5 cm
Wymiary wewnętrzne:
30,5 x 45,7 x 12,4–16,3 cm
Komora na laptopa:
29,5 x 41,6 x 7,4 cm
Waga:
2,7 kg
To mała, bardzo lekka i całkiem pojemna walizka, która spełni standardy większości linii lotniczych. Przy wymiarach zewnętrznych 32 x 51 x 18 cm waży jedynie 2.7 kg, ale nadal zachowuje najwyższe standardy ochrony sprzętu oferowane przez markę Think Tank. Wygodę i ciche toczenie zapewni wysuwany uchwyt i koła 80 mm z uszczelnionymi łożyskami ABEC klasy 5, natomiast bezpieczeństwo suwaki YKK RC Fuse i przekładki z pianki PU wewnątrz walizki. Całkiem obszerne wnętrze wystarczy, by przetransportować dwa korpusy z zestawem obiektywów i akcesoriami. Z boku znajdziemy mocowanie do statywu i kieszeń na butelkę z wodą (dodatkowe paski w zestawie do większych statywów), a specjalna kieszeń pomieści też laptopa o przekątnej do 15 cali. Nie zabrakło też wizytownika na górze w celu identyfikacji oraz wygodnych uchwytów z trzech stron, które zapewniają szybkie i łatwe wyjmowanie ze schowków nad głową, bagażników samochodowych itp.
Zobacz więcej

 

Airport Advantage XT
Cena: 1359 zł
Wymiary zewnętrzne:
35,6 x 53,3 x 20,3 cm
Wymiary wewnętrzne:
33,8 x 45,7 x 16,5–19,1 cm
Komora na laptopa:
35 x 44 x 5 cm
Waga:
3,2 kg
Nieco większa i bardziej pojemna opcja w serii Airport Advantage, ale nadal spełniająca limity bagażu podręcznego w wielu liniach lotniczych. Model XT pomieści dwa korpusy z gamą obiektywów albo zestaw z dużym teleobiektywem lub gimbalem i dronem dla filmujących. Sprzęt wewnątrz chronią przekładki, które nie tracą właściwości amortyzujących z upływem czasu oraz zamki błyskawiczne YKK RC Fuse. Wewnątrz znajdziemy zamykane na suwak kieszenie na akcesoria oraz dwie przegrody - na laptopa 17” i 10-calowy tablet. Jest też boczny uchwyt na statyw i wizytownik na górze. Solidna konstrukcja walizki opiera się na dwóch supercichych kołach o średnicy 80 mm z uszczelnionymi łożyskami oraz długim uchwycie, który utrzymuje torbę z dala od stóp podczas toczenia. W zestawie znajdziemy osłonę przeciwdeszczową z uszczelnionymi szwami.
Zobacz więcej

 

Airport International V3.0
Cena: 1990 zł
Wymiary zewnętrzne:
35,6 x 53,3 x 20,3 cm
Wymiary wewnętrzne:
33 x 47 x 16,5–19,1 cm
Komora na laptopa:
27 x 38 x 3 cm
Waga:
4,4 kg
To już trzecia generacja wielokrotnie nagradzanej serii walizek na kółkach marki Think Tank. Airport International V3.0 oferuje specjalnie zaprojektowane wnętrze, aby pomieścić jak najwięcej sprzętu, a jednocześnie spełnić wymagania większości linii lotniczych. W walizce zmieścimy dwa korpusy z dużym zestawem obiektywów w rozmiarze standardowym lub nawet z dwoma teleobiektywami. Drobne akcesoria z kolei można schować do wewnętrznych kieszeni, które zapinane są na zamek. Nie mogło oczywiście zabraknąć przegrody na laptopa i tablet oraz uchwytu i pasków do przymocowania statywu. Wygodne i ciche toczenie gwarantują koła 80 mm z uszczelnionymi łożyskami ABEC klasy 5, a wysokie osłony kół chronią torbę przed uderzeniami i porysowaniem. Walizka ma też solidne uchwyty ze wszystkich czterech stron, dzięki czemu szybko i łatwo wyjmiemy ją z każdego schowka czy bagażnika. Zabezpieczenie przed kradzieżą stanowią powlekany kabel o wysokiej wytrzymałości i zamek szyfrowy do komory na laptopa.
Zobacz więcej

 

Airport Navigator
Cena: 1499 zł
Wymiary zewnętrzne:
40,6 × 39,4 × 25,4 cm
Wymiary wewnętrzne:
38,1 × 33 × 17,3 cm
Komora na laptopa:
37,6 × 28 × 3,8 cm
Waga:
3,7 kg
Airport Navigator to pomysłowa konstrukcja na bazie popularnej, szerszej kabinówki biznesowej (tzw. pilotówki). Oferuje podwójny dostęp do sprzętu - z przodu i od góry, dzięki temu możemy szybciej wyjąć aparat lub obiektyw. Choć nie jest to duża konstrukcja, wewnątrz pomieści nawet dwa profesjonalne korpusy z gripem oraz zestaw obiektywów. W klapie głównej znajduje się miękka kieszeń na 15-calowego laptopa. Co ważne, jest ona zabezpieczona po bokach dwoma paskami przed przypadkowym otwarciem jeśli walizka jest w pozycji stojącej. W zestawie znajduje się także pasek na ramię, który przyda się do łatwiejszego przenoszenia walizki, gdyby warunki nie pozwalały na jej toczenie oraz pokrowiec przeciwdeszczowy z uszczelnionymi szwami.
Zobacz więcej

 

Airport Roller Derby
Cena: 2199 zł
Wymiary zewnętrzne:
35.6 × 55.9 × 22.9 cm
Wymiary wewnętrzne:
32 × 47 × 14–19 cm
Komora na laptopa:
26.7 x 26.1 x 1.5 cm
Waga:
4.3 kg
O ile pozostałe modele walizek marki Think Tank opierają się na dwóch kółkach, Airport Roller Derby ma ich aż cztery, czy raczej osiem, bo są to moduły o konstrukcji podwójnej. Dzięki temu ta walizka jest dużo łatwiejsza w manewrowaniu i wygodniejsza w prowadzeniu. W wąskich przejściach można ją ciągnąć krótszym bokiem lub swobodne toczyć na stojąco, aby odciążyć mięśnie - to duże ułatwienie na każdym lotnisku czy dłuższych marszach po mieście. Oprócz pojemnej komory głównej, Airport Roller Derby oferuje wewnętrzne kieszenie zapinane na zamek, górną i boczną kieszeń na akcesoria, osobne przegrody na 16-calowego laptopa i 10-calowy tablet oraz paski do przymocowania wysokiego statywu lub monopodu. W zestawie znajdziemy także kłódkę podróżną TSA wraz z długą linką przeciwkradzieżową i osłonę przeciwdeszczową.
Zobacz więcej

 

Airport Security V3.0
Cena: 2399 zł
Wymiary zewnętrzne:
35,6 x 55,9 x 22,9 cm
Wymiary wewnętrzne:
33 x 53,3 x 17,8–20,3 cm
Komora na laptopa:
29 x 41 x 3 cm
Waga:
5 kg
To model dla tych, którzy muszą mieć przy sobie więcej sprzętu lub podróżują z długim teleobiektywem klasy 600 mm f/4. Mimo tego, Airport Security V3.0 nadal spełnia limity bagażu podręcznego większości linii lotniczych. Ta walizka oferuje wzmocnione przegródki, które wspierają ciężki sprzęt i utrzymują wytrzymałość w miarę upływu czasu. Oprócz miękkich przegród na laptopa i tablet są także zapinane na zamek kieszenie na akcesoria, uchwyt na statyw czy rozciągliwa przednia kieszeń. Wygodne prowadzenie zapewniają koła 80 mm z uszczelnionymi łożyskami ABEC klasy 5 i łatwo dostępny wysuwany uchwyt. Dla bezpieczeństwa producent do zestawu dołącza powlekany kabel o wysokiej wytrzymałości i zamek szyfrowy do komory na laptopa. Jest też przeciwdeszczowy pokrowiec.
Zobacz więcej

 

Logistics Manager 30 V2.0
Cena: 2799 zł
Wymiary zewnętrzne:
40,1 x 76 x 32 cm
Wymiary wewnętrzne:
35,5 x 68,6 x 21–25 cm
Waga:
7,6 kg
Manager 3 0 to najefektywniejszy sposób na bezpieczny transport dużej ilości sprzętu foto i wideo z Twojego studia na miejsce sesji i z powrotem. Wytrzymałe poszycie z nylonu balistycznego zapewniają doskonałą ochronę i trwałość, a szeroko rozstawione, amortyzujące koła toczą się płynnie nawet na nierównych powierzchniach. Wnętrze walizki jest w pełni konfigurowalne i zawiera liczne przegródki chroniące mały i duży sprzęt, czy to fotograficzny czy oświetleniowy. Wewnętrzne kieszenie z siatki pozwalają pogrupować akcesoria, a duża kieszeń zapinana na zamek na przedniej pokrywie to odpowiednie miejsce na schowanie parasoli czy kabli. Warto wspomnieć też o regulowanych paskach, które utrzymują pokrywę otwartą i solidnych uchwytach z trzech stron, ułatwiających załadunek i rozładunek walizki.
Zobacz więcej

 

Production Manager 40 V2.0 | Production Manager 50 V2.0
Cena: 3099 zł | 3499
Wymiary zewnętrzne:
40,1 x 101,6 x 32 cm | 44 x 135 x 32 cm
Wymiary wewnętrzne:
35 x 96,5 x 25 cm | 39,5 x 125 x 25 cm
Waga:
9,2 kg | 11,7 kg
Seria Production Manager V2.0 to dwie bardzo podobne pod względem funkcjonalności duże walizki, ale różniące się wielkością. Model Manager 50 jest ponad 30 cm dłuższy i nieco szerszy od wersji 40. W efekcie, przy długości 125 cm zmieszczą się w nim nawet wysokie statywy, czy też duże parasolki. Oczywiście bardzo pojemna jest też wersja 40, bo przy wymiarach blisko 100 cm pozwoli transportować oprócz lamp, także mniejsze statywy. Oczywiście w tak dużych walizkach można zmieścić całe zestawy studyjne, i co ważne pancerne wykonanie i w pełni konfigurowalne wnętrze zapewnią im należyte bezpieczeństwo w transporcie.
Zobacz więcej

 

Stand Manager 52
Cena: 1599
Wymiary zewnętrzne:
31,8 x 137,1 x 11,4–20,3 cm
Wymiary wewnętrzne:
30,5 x 132 x 10,1–19 cm
Waga:
5,5 kg
Stand Manager 52 to idealne rozwiązanie do przechowywania i transportu wszelkiego rodzaju długich elementów wyposażenia studia - statywów oświetleniowych, parasolek, ramion montażowych czy mobilnych systemów mocowania tła. Walizka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów (zamki błyskawiczne YKK RC Fuse nr 10, nylon balistyczny 1680D i wzmocnienie ABS Twinwall) i opiera się na dwóch amortyzujących kołach, by wytrzymać nawet najcięższe warunki. Na wyposażeniu znajdziemy liczne paski mocujące statywy wewnątrz torby, jest też duża kieszeń wewnętrzna na parasole lub drobne akcesoria, a cztery zewnętrzne uchwyty ułatwiają podnoszenie i załadunek. Walizkę można też skompresować, jeśli we wnętrzu jest mniej sprzętu.
Zobacz więcej

 

Video Tripod Manager 44
Cena: 2099
Wymiary zewnętrzne:
25 x 102 x 25 cm
Wymiary wewnętrzne:
32 x 113 x 32 cm
Waga:
8 kg
To propozycja dla filmujących, którym zależy na ochronie cennego statywu w trakcie transportu. Video Tripod Manager 44 to solidna konstrukcja o jakości, z której słynie Think Tank. Odporne na zgniatanie podwójne wzmocnienie ABS zapewnia ochronę przed uderzeniami, amortyzowane koła toczą się płynnie i wytrzymują nawet najcięższe warunki, a ochronna klapka zamka błyskawicznego zapewni płynne działanie zamków nawet po latach użytkowania. Wewnątrz znajdziemy wiele pasków mocujących do unieruchomienia statywu oraz poduszki, które zapewniają wsparcie dla sprzętu o różnych rozmiarach. Są też duże wewnętrzne kieszenie z siatki na akcesoria, regulowane paski utrzymujące wieko torby oraz solidne uchwyty z czterech stron, dzięki którym walizkę można łatwo załadować do pojazdu.
Zobacz więcej
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Wszystko co chcieliście wiedzieć o marce Quadralite, ale baliście się zapytać [WYWIAD]
Wszystko co chcieliście wiedzieć o marce Quadralite, ale baliście się zapytać [WYWIAD]
O początkach i rozwoju marki Quadralite, obecnych wyzwaniach w branży i przyszłości  rynku oświetlenia foto-wideo, rozmawiamy z Karolem Piętką, menadżerem produktu w firmie Next77
16
Postęp, przełom, Pura. Nowa seria smartfonów Huawei to rekordowe aparaty i unikalny design
Postęp, przełom, Pura. Nowa seria smartfonów Huawei to rekordowe aparaty i unikalny design
Na Polskim rynku zadebiutowały smartfony z linii Huawei Pura 70. Kontynuacja flagowej serii P ma być przełomem na kilku płaszczyznach - od obrazowania, poprzez wykonanie, aż po...
12
Chmury danych i serwery NAS dla fotografów i filmowców - przegląd rynku (2024)
Chmury danych i serwery NAS dla fotografów i filmowców - przegląd rynku (2024)
Przegląd i porównanie najpopularniejszych internetowych serwisów do archiwizowania danych i domowych serwerów NAS pozwalających stworzyć prywatną chmurę.
17