Czy(m) street photo różni się od reportażu?
9
Dlaczego wciąż kręci nas retro? Zapytaliśmy ekspertów i designerów
3 kwiecień 2016
Vintage miało być chwilową modą, okazało się jednym z najsilniejszych trendów ostatnich lat. Dowodem na to jest nowy Olympus PEN-F, stylistyką nawiązujący bezpośrednio do analogowego przodka z lat 60.
0
Panasonic Lumix GX8 – zobacz, za co go pokochasz
8 luty 2016
Topowy bezlusterkowiec firmy Panasonic to najnowsze technologie zamknięte w stylowym i ergonomicznym body. Superszybki, wygodny i wytrzymały, ma spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!
0
Diabeł tkwi w szczegółach, czyli 10 nowych funkcji w Olympusie OM-D E-M10 II
5 luty 2016
Olympus OM-D E-M10 to jeden z najchętniej kupowanych bezlusterkowców na polskim rynku. Niedawno pojawił się jego następca. Na który więc model powinna zdecydować się osoba planująca zakup pierwszego aparatu z matrycą Mikro Cztery Trzecie? Aby pomóc wam podjąć decyzję, przyjrzeliśmy się najciekawszym funkcjom nowego aparatu.
0
Sprawdź, gdzie nie zostawiać sprzętu fotograficznego
21 grudzień 2015
Koniec roku to zawsze czas podsumowań i ciekawych raportów. Jednym z nich podzieliła się platforma Lenstag. Dowiecie się z niego między innymi skąd najczęściej kradziono sprzęt fotograficzny w mijającym 2015 roku.
0
4K Photo, czyli decydujący moment dla każdego
23 listopad 2015
Wraz z najnowszymi aparatami w ofercie, Panasonic wprowadził funkcję o nazwie 4K Photo, która ma otworzyć przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Otrzymujemy bowiem ciekawy, zaawansowany tryb zdjęć seryjnych, oparty o funkcje filmowe aparatu, który nawet mniej zaawansowanym użytkownikom pozwoli uchwycić ten właściwy moment.
0
ABC migawki elektronicznej
16 kwiecień 2015
Ostatnimi czasy coraz więcej aparatów oferuje możliwość fotografowania za pomocą migawki elektronicznej. Rozwiązanie to znacznie zwiększa możliwości w obrębie sterowania ekspozycją, jednak ma też swoje wady, a wiele osób nie do końca rozumie zasadę jego działania. Zapraszamy Was do artykułu, który rozwieje większość wątpliwości odnośnie tego typu migawki.
0
Historia zamknięta w aparacie: Najważniejszy aparat na świecie
8 październik 2014
Rok 1839 to szczególna data w historii. Louis Jacques Daguerre zaprezentował wtedy swoją wersję wynalazku fotografii przed Akademią Francuską. To od tej daty liczymy czas, kiedy to medium pojawiło się na świecie. Od 1839 roku powstało tysiące różnych modeli aparatów fotograficznych. Czy da się wybrać taki, który był kluczowy dla rozwoju tej dziedziny?
0
Photokina 2014 - zamiast podsumowania, czyli czego nie zobaczyliśmy
3 październik 2014
Kolejne targi Photokina 2014 za nami, kurz targowy opadł, redakcja fotopolis.pl wróciła do kraju, więc czas na podsumowania. Jednak będąc już starymi wyjadaczami targowymi zamiast klasycznego podsumowania, stworzyliśmy w tym roku subiektywną listę życzeń do producentów.
0
Kompakt pierwszym aparatem - przede wszystkim u młodych
0