340 Megapikseli patrzy w niebo
0
Skaner Minolta DiMAGE Scan Elite 5400
14 kwiecień 2003
Minolta prezentuje zaawansowany skaner filmowy o wysokiej rozdzielczości 5400 dpi. Jego atuty to oryginalne systemy redukcji zanieczyszczeń i kolorów, manualne strojenie ostrości oraz komunikacja USB 2.0 i FireWire.
0
Nowa Agfa Vista już w sprzedaży
14 kwiecień 2003
Do sprzedaży trafiła już odświeżona linia amatorskich filmów małoobrazkowych Agfa Vista. Udoskonalona technologia Eye Vision dzięki równomiernemu rozmieszczeniu halogenków srebra zbliża efekt wizualny do obrazu rejestrowanego przez ludzkie oko.
0
Piąta wystawa Galerii Bezdomnej w Toruniu - relacja z wernisażu
12 kwiecień 2003
Piąta wystawa Galerii Bezdomnej odbyła się we wnętrzach opuszczonej hali fabrycznej w Toruniu. Industrialne, zniszczone pomieszczenia tworzyły niesamowity labirynt, w którym ukryte były fotografie.
0
"Pociąg relacji" - projekt Grupy Artystycznej WUJ
12 kwiecień 2003
Grupa Artystyczna WUJ przygotowała multimedialną wystawę, na której zobaczymy fotograficzne instalacje w dużym formacie, plakaty oraz film - wszystko to związane z budzącą wiele skojarzeń tematyką podróży pociągiem.
0
Wystawy na Eurofoto 2003
10 kwiecień 2003
Trwającym właśnie w Poznaniu targom fotograficznym Eurofoto towarzyszą trzy ciekawe wystawy zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, pracownię fotografii reklamowej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Fundację Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Zapraszamy na naszą relację.
0
Warsztaty Fotograficzne - kwiecień 2003
10 kwiecień 2003
W kwietniowym numerze Biuletynu Warsztaty Fotograficzne znajdziemy drugą część rozmowy ze Stanisławem Markowskim oraz mnóstwo informacji o wystawach, konkursach i kursach fotograficznych.
0
Eurofoto 2003 - relacja z debiutu
10 kwiecień 2003
Przedstawiamy relację z trwających właśnie w Poznaniu targów Eurofoto 2003. Premierowa impreza sprowadziła do eleganckich hal targowych kilku ważnych wystawców.
0
Po Miedzyzdrojach - podsumowanie Polfoto 2003
9 kwiecień 2003
Pisaliśmy już o tym co ważnego dla nas działo się w kompleksie hotelowym w Międzyzdrojach podczas targowego spotkania Polfoto 2003. Teraz pora na małe podsumowanie oraz naszą opinię na temat imprezy.
0
Bezdomna na Antypodach!
0
Wyprawa na K2 w fotografiach
9 kwiecień 2003
W krakowskiej Galerii aps terminal rozpocznie się w przyszłym tygodniu wystawa fotografii z wyprawy polskich himalaistów na niezdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik K2. Krzysztof Wielicki i jego zespół wrócili do Polski zaledwie 3 tygodnie temu.
0
Bank Wystaw - nowa inicjatywa
8 kwiecień 2003
Każdego miesiąca w całej Polsce prezentowanych jest kilkadziesiąt wystaw fotograficznych. Naszym celem jest powiększenie tej liczby o ekspozycje fotografii czytelników Fotopolis. Przedstawiamy nową inicjatywę - Bank Wystaw.
0
Pozytyw - marzec 2003
8 kwiecień 2003
W marcowym numerze "Pozytywu" znajdziemy m.in. opis Olympusa CAMEDIA C-5050 Zoom, zapowiedź II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi i niepokojące akty autorstwa Krzysztofa Miękusa.
0
Dyplomy EAF w Toruniu
7 kwiecień 2003
W piątek, 11 kwietnia, tuż przed wernisażem wystawy Bezdomnych, w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia zaprezentowane zostaną prace dyplomowe studentów Europejskiej Akademii Fotografii.
0
Professional Data Guide w prezencie od Fujifilm
7 kwiecień 2003
Czytelnicy Fotopolis dostają za naszym pośrednictwem niezwykły prezent od polskiego przedstawiciela koncernu Fuji Photo Film. Jest to pełna informacja techniczna na temat wszystkich materiałów światłoczułych produkcji Fujifilm.
0
Black & White Photography - kwiecień 2003
7 kwiecień 2003
Kwietniowy numer miesięcznika Black & White Photography trafił już do sprzedaży w Polsce. Znajdziemy w nim między innymi kolejny felieton niezawodnego Mike'a Johnstona, reportaż z irlandzkich wysp Aran i rozmowę z Arnoldem Newmanem.
0
Studenci Krzysztofa J. Baranowskiego
5 kwiecień 2003
Od soboty, 5 kwietnia 2003, w łódzkiej galerii FF prezentowana jest ekspozycja niezwykle różnorodnych prac autorstwa dwunastu studentów Pracowni Fotografii intermedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu prowadzonej przez Krzysztofa J. Baranowskiego "F 12".
0
@lbum multimedialny do katalogowania zdjęć
5 kwiecień 2003
Przedstawiamy program @lbum multimedialny firmy InterMikro. Umożliwia on katalogowanie zdjęć, plików MP3, filmów czy stron www.
0