“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
4
Czym żyje współczesna fotografia artystyczna? Zobaczcie prace finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2019
8 marzec 2019
Organizowany już od 10 lat główny konkurs Fotofestiwalu to okazja dla fotografów z całego na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Nic dziwnego, że z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Zobaczcie projekty tegorocznych finalistów.
0
Poczuj moc głębin na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2019
7 marzec 2019
Tajemniczość i piękno, ale również moc, siła i żywioł - tak w kilku słowach można opisać zwycięskie fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photographer of the Year.
0
“Mimo trudności, jestem osobą pogodną” - życie osoby niewidomej w obiektywie Magdaleny Greli
6 marzec 2019
Pani Teresa, osoba niewidoma i niesprawna ruchowo, mimo przeciwności losu pozostaje entuzjastycznie nastawiona do życia i stara się normalnie funkcjonować w przestrzeni rodzimego Tarnobrzegu. Jej codzienne zmagania dokumentuje Magdalena Grela.
0
“Lubię, gdy moje projekty mają w sobie jakąś pułapkę” - o nowej książce rozmawiamy z Maciejem Jeziorkiem
5 marzec 2019
W swojej nowej książce prosi nas o zrobienie zeza. W jakim celu? O jego nowej autorskiej publikacji, współczesnych książkach fotograficznych i postrzeganiu Orientu w Europie rozmawiamy z Maciejem Jeziorkiem.
0
Shot on iPhone 2019 - oto laureaci fotograficznego konkursu Apple
4 marzec 2019
Czy faktycznie smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia? Zobaczcie galerię 10 najlepszych fotografii, które zwyciężyły w tegorocznej odsłonie konkursu „Shot on iPhone“.
0
Nie żyje Yannis Behrakis - grecki fotograf, laureat Pulitzera i członek agencji Reuters
4 marzec 2019
W wieku 58 lat zmarł Yannis Behrakis - uznany grecki fotoreporter, członek agencji Reuters, który w 2016 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera w kategorii Breaking News.
0
„Było dla mnie oczywiste, że do Algierii pojadę z aparatem” - o książce i wystawie rozmawiamy z Tytusem Grodzickim
2 marzec 2019
Tytus Grodzicki wraca do miejsc, w których spędził część swojego dzieciństwa. W swojej pierwszej książce, "Deglet Nour", fotograf zabiera nas do Algierii - innej, niż ta, którą znamy z wiadomości i książek. Wystawa Grodzickiego towarzyszy również otwarciu nowej przestrzeni twórczej na mapie Poznania - Centrali.
0
Oto laureaci sekcji otwartej Sony World Photography Awards. Piotr Leczkowski z nagrodą Poland National Award
26 luty 2019
Poznaliśmy zwycięzców sekcji otwartej Sony World Photography Awards 2019, w której oceniano zdjęcia pojedyncze. Dziś ogłoszono także listę laureatów nagrody National Award, na której znalazł się Piotr Leczkowski.
0
"Jestem na planie od rana do wieczora" - o pracy fotosisty rozmawiamy z Łukaszem Bąkiem
0