Avid Media Composer First - profesjonalny program do edycji wideo zupełnie za darmo
3
GoPro QuikStories to aplikacja, która automatycznie opowie Twoją historię
28 lipiec 2017
QuikStories to najnowsza aplikacja, która wybierze materiały z kamer GoPro Hero5 Black i Session i automatycznie utworzy niezapomniany film z Twojej przygody. Aplikacja jest już dostępna na urządzenia z iOS i Android.
0
Koniec epoki. Microsoft zamierza na dobre uśmiercić Painta
24 lipiec 2017
Tego chyba naprawdę nikt się nie spodziewał. Wraz z najnowszą aktualizacją Windowsa może zniknąć Paint - jeden z najpopularniejszych i najprostszych programów graficznych w historii.
1
Aktualizacja Adobe Lightroom CC, a wraz z nią poprawa błędów oraz wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów
20 lipiec 2017
Wczoraj pisaliśmy o aktualizacji mobilnej wersji Lightrooma. Dziś producent udostępnił uaktualnienie stacjonarnej wersji programu.
1
MyGearVault - funkcjonalny organizer fotograficzny teraz także dostępny na Androidzie
20 lipiec 2017
Aplikacja MyGearVault to nie tylko skuteczne narzędzie do tworzenia cyfrowej bazy naszego sprzętu fotograficznego. Dodatkowo pozwoli ona ubezpieczyć cały arsenał i łatwiej odnaleźć go w przypadku kradzieży. Teraz ten dobrze oceniany program trafia także na Androida.
2
Ważna aktualizacja Adobe Lightroom Mobile dla systemów iOS i Android
19 lipiec 2017
Firma Adobe udostępniła dziś wyczekiwaną aktualizację mobilnej wersji programu Lightroom. Otrzymają ją urządzenia pracujące zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Nowe uaktualnienie jest o tyle unikalne, że oferuje różne funkcje w zależności od używanego systemu.
0
MacPhun Luminar dostępny także na Windows
14 lipiec 2017
Luminar - wielokrotnie nagradzany program do edycji zdjęć - został w końcu zaprezentowany w wersji na Windowsa. Ta jedna z popularniejszych alternatyw Lightrooma jest już dostępna do bezpłatnego pobrania.
5
Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom
12 lipiec 2017
„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.
10
ShutterCount 3.0 - sprawdź dokładne zużycie migawki w lustrzance
28 czerwiec 2017
Przebieg migawki to jedna z głównych rzeczy jakie interesują nas przy zakupie używanego aparatu. Sprawdzenie jej rzeczywistego stanu nie zawsze jest łatwe. Zmienia to nowa wersja aplikacji ShutterCount.
1
Adobe i Uniwersytet Stanforda pracują nad systemem, który odmieni oblicze montażu filmów
2
Dzięki Photographer’s Ephemeris 3D planowanie zdjęć krajobrazowych stanie się łatwe jak nigdy wcześniej
22 czerwiec 2017
Photographer’s Ephemeris to popularna wśród fotografów krajobrazowych aplikacja, która pozwala określić położenie słońca i księżyca w danym miejscu, o określonej porze. Jej nowa wersja przeniesie jednak proces planowania kadrów na wyższy poziom.
1
Pixel Peeper - serwis stworzony przez Polaka pokaże jak zdjęcia były obrabiane w Lightroomie
20 czerwiec 2017
Jeżeli kiedykolwiek patrząc na zdjęcie pragnęliście odgadnąć jakiej dokładnie edycji zostało poddane, mamy dla Was dobrą wiadomość. Dzięki nowemu serwisowi stworzonemu przez Piotra Chmołowskiego możecie to dokładnie sprawdzić.
5
Luminar Neptune - sztuczna inteligencja w służbie postprodukcji
16 czerwiec 2017
Macphun pokazał nową wersję zaprezentowanego raptem przed kilkoma miesiącami programu Luminar. Czy to coś więcej niż zwykła aktualizacja? Producent twierdzi, że nowy „inteligenty” filtr wprowadzi nową jakość do procesu obróbki zdjęć.
1
VSCO MP1 to aż 58 najpopularniejszych presetów firmy, które dostarczą analogowej magii do cyfrowego świata fotografii
12 czerwiec 2017
To prawdziwa gratka dla fanów edycji zdjęć. Firma VSCO zaprezentowała właśnie zestaw 58 najpopularniejszych filtrów, które znajdziemy w mobilnej aplikacji VSCO. Jednak teraz z tych presetów będziecie mogli korzystać także na swoim komputerze.
1
Phase One prezentuje Styles Packs, czyli paczki z presetami do programu Capture One
8 czerwiec 2017
Choć presety VSCO czy RNI już od kilku lat są powszechnie używane przez użytkowników programu Lightroom, do tej pory zawodowcy pracujący w aplikacji Capture One nie mieli swojej alternatywy. Właśnie się to zmieniło.
1
Affinity Photo nareszcie także w wersji na iPada. Czy to pierwszy pełnoprawny mobilny program do edycji?
6 czerwiec 2017
O tym, że cieszący się dużą popularnością program Affinity Photo zawitać ma także na tablety usłyszeliśmy po raz pierwszy prawie równo rok temu. Aplikacja nareszcie ujrzała światło dzienne i ma dużą szansę zawojować rynek mobilnych programów do obróbki.
0
Chcesz by Nik Collection było dalej rozwijane? Podpisz tę petycję
2 czerwiec 2017
Dwa dni temu informowaliśmy Was zaprzestaniu wspierania lubianego przez fotografów pakietu wtyczek Nik. Być może jednak nie wszystko stracone. Użytkownicy właśnie wystosowali w tej sprawie petycję do Google.
0
Halide to fotograficzna aplikacją, na którą czekali użytkownicy iOS
1 czerwiec 2017
W pełni manualny tryb fotograficzny, autofokus z możliwością focus peaking oraz masę innych przydatnych funkcji, tak w wielkim skrócie prezentuje się Halide - fotograficzna aplikacja, która ma podbić serca użytkowników iPhone’ów.
0