MacPhun Luminar dostępny także na Windows
5
Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom
12 lipiec 2017
„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.
10
ShutterCount 3.0 - sprawdź dokładne zużycie migawki w lustrzance
28 czerwiec 2017
Przebieg migawki to jedna z głównych rzeczy jakie interesują nas przy zakupie używanego aparatu. Sprawdzenie jej rzeczywistego stanu nie zawsze jest łatwe. Zmienia to nowa wersja aplikacji ShutterCount.
1
Adobe i Uniwersytet Stanforda pracują nad systemem, który odmieni oblicze montażu filmów
26 czerwiec 2017
Montaż kilku minut filmu potrafi zając wiele godzin. Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i projektu Adobe Research opracowują system, który w dużej mierze ten proces zautomatyzuje.
2
Dzięki Photographer’s Ephemeris 3D planowanie zdjęć krajobrazowych stanie się łatwe jak nigdy wcześniej
22 czerwiec 2017
Photographer’s Ephemeris to popularna wśród fotografów krajobrazowych aplikacja, która pozwala określić położenie słońca i księżyca w danym miejscu, o określonej porze. Jej nowa wersja przeniesie jednak proces planowania kadrów na wyższy poziom.
1
Pixel Peeper - serwis stworzony przez Polaka pokaże jak zdjęcia były obrabiane w Lightroomie
20 czerwiec 2017
Jeżeli kiedykolwiek patrząc na zdjęcie pragnęliście odgadnąć jakiej dokładnie edycji zostało poddane, mamy dla Was dobrą wiadomość. Dzięki nowemu serwisowi stworzonemu przez Piotra Chmołowskiego możecie to dokładnie sprawdzić.
5
Luminar Neptune - sztuczna inteligencja w służbie postprodukcji
16 czerwiec 2017
Macphun pokazał nową wersję zaprezentowanego raptem przed kilkoma miesiącami programu Luminar. Czy to coś więcej niż zwykła aktualizacja? Producent twierdzi, że nowy „inteligenty” filtr wprowadzi nową jakość do procesu obróbki zdjęć.
1
VSCO MP1 to aż 58 najpopularniejszych presetów firmy, które dostarczą analogowej magii do cyfrowego świata fotografii
12 czerwiec 2017
To prawdziwa gratka dla fanów edycji zdjęć. Firma VSCO zaprezentowała właśnie zestaw 58 najpopularniejszych filtrów, które znajdziemy w mobilnej aplikacji VSCO. Jednak teraz z tych presetów będziecie mogli korzystać także na swoim komputerze.
1
Phase One prezentuje Styles Packs, czyli paczki z presetami do programu Capture One
8 czerwiec 2017
Choć presety VSCO czy RNI już od kilku lat są powszechnie używane przez użytkowników programu Lightroom, do tej pory zawodowcy pracujący w aplikacji Capture One nie mieli swojej alternatywy. Właśnie się to zmieniło.
1
Affinity Photo nareszcie także w wersji na iPada. Czy to pierwszy pełnoprawny mobilny program do edycji?
0
Chcesz by Nik Collection było dalej rozwijane? Podpisz tę petycję
2 czerwiec 2017
Dwa dni temu informowaliśmy Was zaprzestaniu wspierania lubianego przez fotografów pakietu wtyczek Nik. Być może jednak nie wszystko stracone. Użytkownicy właśnie wystosowali w tej sprawie petycję do Google.
0
Halide to fotograficzna aplikacją, na którą czekali użytkownicy iOS
1 czerwiec 2017
W pełni manualny tryb fotograficzny, autofokus z możliwością focus peaking oraz masę innych przydatnych funkcji, tak w wielkim skrócie prezentuje się Halide - fotograficzna aplikacja, która ma podbić serca użytkowników iPhone’ów.
0
Google zaprzestaje wspierania pakietu Nik Collection
31 maj 2017
Raptem rok temu świat fotografii z ogromnym entuzjazmem przyjął wiadomość o udostępnieniu popularnych pluginów Nik Collection zupełnie za darmo. Jak jednak wiemy, nie ma nic za darmo. Google zaprzestaje wspierania programów z pakietu.
1
Koniec z kradzieżą zdjęć w Internecie? Serwis Binded ma skutecznie temu zaradzić
29 maj 2017
Binded to nowa darmowa platforma, która ma skutecznie chronić przesłane zdjęcia przed bezprawnym wykorzystaniem. Czy jest to więc platforma na jaką czekali zawodowcy?
3
Topaz Labs Studio - nowy ciekawy i darmowy edytor zdjęć RAW
29 maj 2017
W ostatnim czasie obserwujemy prawdziwy wysyp programów do obróbki zdjęć, które mogą posłużyć za alternatywę dla oferty Adobe. Właśnie dołącza do nich nowa aplikacja Topaz Labz, która stawia na połączenie prostoty z funkcjonalnością.
6
Programy do postprodukcji Macphun już niebawem także na Windowsa
26 maj 2017
Aplikacje takie jak Aurora HDR czy Luminar cieszą się sporą popularnością wśród fotografów. Niestety do tej pory tylko tych, związanych z produktami Apple. Ale już niedługo programy zawitają także na Windowsa.
0
Naukowcy opracowali program, który zamieni czarno-białe zdjęcia w kolorowe fotografie
22 maj 2017
Koloryzacja monochromatycznych obrazów może być żmudna i czasochłonna. Jednak za sprawą programu opracowanego przez Richarda Zhanga cały proces może zająć kilka chwil, a efekty mogą być naprawdę zdumiewające.
9
EXIF.co ochroni Twoje zdjęcia przed kradzieżą
4 maj 2017
EXIF.co to nowa platforma dla fotografów, której zadaniem jest między innymi skuteczna ochrona wszystkich zaimportowanych na nią zdjęć. Przykładowo na każdą z fotografii zostanie automatycznie dodany inteligentny znak wodny. A to nie wszystkie funkcje nowego serwisu.
2