Affinity Photo w końcu dostępny na Windows
1
Nauka fotografii bez wychodzenia z domu? Tak, dzięki nowej aplikacji Canona
10 listopad 2016
Camera Simulator to darmowa aplikacja edukacyjna opracowana przez inżynierów Canona. Zapewnia wirtualne środowisko, w którym nauczycie się kompozycji i podstaw fotografii, a także wypróbujecie najnowsze aparaty i obiektywy.
0
Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida
10 listopad 2016
Adobe zaprezentowało ważną aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Użytkownicy Androida w końcu otrzymują możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW.
0
Adobe Photoshop CC 2017: nowa aktualizacja, a w niej sporo usprawnień
4 listopad 2016
Prawie 100 szablonów, 7 nowych pędzli i poprawa filtra "Face-aware Liquify“ to między innymi największe usprawnienia, które wprowadza najnowsza aktualizacja Adobe Photoshop CC 2017. Producent zapowiedział także Project Felix - program do tworzenia wizualizacji 3D.
2
Photolemur - program, który sam obrobi Wasze zdjęcia
21 październik 2016
W ostatnim czasie informowaliśmy Was o kilku technologiach, które do edycji zdjęć mają wprowadzić pewien stopień automatyzacji. Twórcy aplikacji Photolemur idą o krok dalej i oferują program, który całej postprodukcji dokona zupełnie sam.
1
Luminar - nadciąga solidna konkurencja dla produktów Adobe
19 październik 2016
Photoshop i Lightroom to najbardziej popularne programy używane przy obróbce zdjęć, ale po trochu także dlatego, że na rynku wciąż trudno znaleźć realną alternatywę dla produktów Adobe, z których nie wszyscy są do końca zadowoleni. Jedną z nich może okazać się program Luminar firmy Macphun.
2
Keegan - szukasz konstruktywnej krytyki? Daj ocenić zdjęcia… komputerowi
10 październik 2016
Jedną z najważniejszych rzeczy w rozwijaniu naszej pasji jest krytyka naszych zdjęć, która pozwala uniknąć powtarzania błędów i doskonalić to, w czym jesteśmy dobrzy. Teraz uzyskanie jej będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek.
0
Adobe Photoshop Elements 15 - sporo nowości
5 październik 2016
Zawodowi fotografowie opierają swoją pracę o zaawansowane programy do obróbki, ale wielu amatorom i hobbystom w zupełności mogą wystarczyć funkcje oferowane przez takie aplikacje jak Photoshop Elements. Właśnie ukazała się jej nowa, znacznie usprawniona odsłona.
0
Adobe pracuje nad systemem, który sprowadzi edycję do paru kliknięć
30 wrzesień 2016
Raptem kilka dni temu pokazywaliśmy wam opracowany przez naukowców z Edynburga edytor, który sprowadza edycję do jednego pociągnięcia pędzlem. Być może technologia ta zawita do naszych komputerów szybciej niż nam się wydaje. Nad podobnym systemem pracuje bowiem Adobe.
0
Tak wygląda praca w ON1 Photo RAW - programie, który ma być pogromcą Lightrooma
5
Fotr: mobilna aplikacja, która wydrukuje każde zdjęcie… nawet to słabe
27 wrzesień 2016
Fotr to jedna z nowszych fotograficznych aplikacji dostępnych na system iOS. Jednak od innych typowych rozwiązań odróżnia ją jedna zasadnicza rzecz - podejście do fotografowania. Z Fotr możemy zapomnieć o setkach wykonanych zdjęć.
1
Neural Photo Editor - czy tak będzie wyglądać postprodukcja przyszłości?
27 wrzesień 2016
Producenci oprogramowania robią wszystko, by ułatwić nam pracę przy edycji zdjęć. Jednak ciągle jest to czasochłonny proces. Być może zmienią to programy oparte o sieci neuronowe.
0
Adobe pozwoli sprzedawać zdjęcia bezpośrednio z Lightrooma
26 wrzesień 2016
Wraz z czerwcową aktualizacją usługi Adobe CC, firma zaprezentowała aplikację Stock, integrującą zdjęcia z serwisu Fotolia z programami graficznymi producenta. Już niedługo nasze prace będziemy mogli sprzedawać bezpośrednio z poziomu Lightrooma.
0
Alien Skin Exposure X2 - nowa, ulepszona alternatywa dla Lightrooma
26 wrzesień 2016
Dla wielu produkty Adobe są niezastąpione, jednak dla niektórych program płatnych subskrypcji jest powodem poszukiwań tańszych, ale równie wydajnych alternatyw. Na rynku zagościła właśnie kolejna generacja wywoływarki RAW Alien Skin Exposure.
2
Kolejny ambasador Fujifilm udostępnił prawie 30 darmowych presetów
29 sierpień 2016
Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o Samuelu Zellerze, który za darmo udostępnił autorskie presety do programu Lightroom. Teraz w jego ślady poszedł kolejny ambasador marki Fujifilm, Thomas Fitzgerald.
2
Portrait Pro Body - kompleksowy edytor do obróbki portretów i zdjęć modowych
29 sierpień 2016
W większości wypadków, w edycji zdjęć najlepiej sprawdzają się uniwersalne programy typu LIghtroom, lub Photoshop. Jeśli jednak zajmujemy się tylko jednym rodzajem fotografii, wydajniejszym rozwiązaniem może okazać się aplikacja nakierowana wyłącznie na nasze potrzeby.
1
Excire - wtyczka, która automatycznie otaguje i wyszuka nasze zdjęcia
18 sierpień 2016
Efektywne katalogowanie zdjęć to problem wielu fotografów. Zwłaszcza jeśli aparat bierzemy do ręki niemal codziennie. W gąszczu dziesiątek tysięcy zdjęć nietrudno coś zgubić. Wtyczka Excire sprawić ma, że już nigdy się to nie stanie, a wyszukiwanie stanie się łatwe i wygodne.
0
Set.a.light 3D Studio - symulator, który pozwoli zaplanować sesję w najdrobniejszym szczególe
17 sierpień 2016
By nauczyć się operować światłem, trzeba spędzić w studiu wiele godzin, a i tak za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. We właściwym ustawieniu lamp pomagają diagramy udostępniane przez niektórych fotografów, jednak to wszystko nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma wirtualny symulator set.a.light 3D Studio.
2