Capture One wprowadza symulacje filmów analogowych
0
Adobe Scribbler - koloryzacja monochromatycznych zdjęć w ułamku sekundy
23 październik 2017
Adobe pracuje nad nową technologią służącą do efektywnej i natychmiastowej koloryzacji zdjęć. Scribbler to „interaktywny system generowania obrazów opartych na głębokiej nauce”. Na razie ta technologia jest w początkowej fazie testów, jednak otrzymane efekty mogą robić wrażenie.
0
MacPhun Luminar - nadchodząca aktualizacja ma zmienić oblicze gry
20 październik 2017
Firma MacPhun zapowiedziała ważną aktualizację Luminara - wielokrotnie nagradzanego programu do edycji zdjęć. Uaktualnienie softu ma być w pełni darmowe i połączy zalety pracy z dyskami twardymi i platformami pamięci masowej w chmurze.
0
Lightroom CC i Lightroom Classic CC - wszystko, co musisz wiedzieć o nowych programach Adobe
18 październik 2017
Popularny Adobe Lightroom jaki znaliśmy do tej pory zmienił się właśnie na naszych oczach. I jest to zmiana nieunikniona, do której będzie trzeba przywyknąć. Zamiast jednego programu otrzymamy jego dwie odsłony - każda zaprojektowana z myślą o innym odbiorcy.
8
Control Room - ta aplikacja umożliwia sterowanie Lightroomem za pomocą smartfona lub tabletu
11 październik 2017
Widzieliśmy już wiele pomysłów na upłynnienie pracy z Adobe Lightroom, m.in. wykorzystanie kontrolerów Midi czy padów do gier. Tym razem otrzymujemy rozwiązanie budżetowe, ale nie mniej funkcjonalne. Za pomocą aplikacja Control Room większością funkcji programu będziecie mogli sterować za pomocą smartfona.
2
Adobe Photoshop Elements 2018 - obróbka zdjęć jeszcze szybsza i łatwiejsza. Są też zaskakujące funkcje, jak "otwieranie" oczu modelom
6 październik 2017
Adobe zaprezentowało kolejną odsłonę aplikacji, która pomóc ma w obróbce zwykłych, codziennych zdjęć osobom, które nie korzystają z zaawansowanych funkcji standardowej wersji Photoshopa. Nowa wersja oferują jeszcze większą automatyzację i wyjatkowe funkcje, jak np. otwieranie zamkniętych na zdjęciach oczu.
1
On1 Photo RAW to główny konkurent Lightrooma. A teraz jest jeszcze mocniejszy niż kiedykolwiek
4 październik 2017
Najnowsza odsłona On1 Photo RAW to mnóstwo nowości takich jak: możliwość łączenia zdjęć w HDR lub panoramę, zaawansowane funkcje maskowania, czy chociażby funkcja Paint with Color Brush. Czy w takim razie doczekaliśmy się pogromcy Lightrooma?
6
Fotografowanie nocnego nieba łatwiejsze niż kiedykolwiek
2 październik 2017
Ian Norman z Lonely Spec opracował wyjątkowo zaawansowany kalkulator, który dobierze odpowiedni czas naświetlania. Wszystko po to, by w kadrze uchwycić perfekcyjne i nieporuszone gwiazdy. Co więcej, to narzędzie jest w pełni darmowe.
0
Snapseed otrzymał ważną aktualizację. Wraz z nią nowe filtry, odświeżony design i nie tylko
21 wrzesień 2017
Google zaprezentowało dziś najnowszą odsłonę Snapseed - jedną z popularniejszych aplikacji do mobilnej edycji zdjęć. Wersja 2.18, dostępna na iOS i Androida, wprowadza szereg oczekiwanych zmian, w tym kompletnie odświeżony wygląd interfejsu oraz kilka nowych filtrów artystycznych.
1
Nadchodzi Alien Skin Exposure X3. Dzięki nowym funkcjom konkurent Lightrooma stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny
0
Nie wiesz jaki obiektyw wybrać? Ta prosta strona rozwieje wszelkie wątpliwości
11 wrzesień 2017
Zakup odpowiedniego obiektywu wcale nie musimy być łatwym zadaniem. Uwzględnić trzeba wiele czynników, w tym najważniejsze z nich - jakość i plastykę obrazu. Na szczęście w dokonaniu optymalnego wyboru może pomóc strona What the Lens.
1
Pixelmator Pro - nowy zaawansowany edytor zdjęć na Maca już niebawem na rynku
7 wrzesień 2017
Pixelmator to edytor grafiki przygotowany specjalnie pod środowisko komputerów Apple. Teraz producent zapowiada wzbogaconą wersję Pro, która pojawić ma się tej jesieni.
0
Ważne aktualizacje aparatów Fujifilm
7 wrzesień 2017
To nie koniec nowości od Fujifilm. Producent zapowiedział także ważne aktualizacje dla modeli Fujifilm GFX 50S, X100F, X-T2, X-Pro2, X-T20. Uaktualnienia oprogramowania mają pojawić się pod koniec tego roku.
2
Najpopularniejsze presety VSCO w zupełnie nowej odsłonie
4 wrzesień 2017
Firma VSCO zaprezentowała właśnie zestaw 55 swoich najpopularniejszych filtrów, które znajdziemy w mobilnej aplikacji VSCO. Jednak tym razem z presetów będziecie mogli korzystać także na swoim komputerze.
3
ACDSee Photo Studio Ultimate 2018 - czy może stać się alternatywą dla Lightrooma i Photoshopa?
31 sierpień 2017
Twórcy programu ACDSee już od pewnego czasu starają się by ich oferta była konkurencyjna dla najlepszych programów do edycji na rynku. Najnowsza wersja może być temu bliższa niż kiedykolwiek.
1
Zdjęcia 360° dla każdego
25 sierpień 2017
Wprawdzie już od jakiegoś czasu na Facebooku możemy oglądać zdjęcia lub filmy sferyczne, to jednak do ich wykonania potrzebowaliśmy zewnętrznych programów i urządzeń. Do teraz. Mobilna wersja serwisu doczekała się istotnej aktualizacji, a wraz z nią otrzymamy możliwość robienia zdjęć 360°.
0
11 tys. presetów do Ligtrooma za mniej niż 50 dolarów
23 sierpień 2017
Kodak Portra, Fuji Superia czy chociażby Ilford Delta - to tylko niektóre symulacje popularnych klisz filmowych, które możecie znaleźć w wyjątkowym pakiecie aż 11 000 presetów do Lightrooma. Trzeba jednak się spieszyć, ponieważ oferta PhotoWhoa może nie trwać długo.
1
Nadchodzi Aurora HDR 2018. Tym razem także w wersji na Windowsa
16 sierpień 2017
Macphun Autora HDR to jeden z najlepiej ocenianych programów do obróbki zdjęć o rozszerzonej dynamice tonalnej. Już we wrześniu na rynku zawita nowa usprawniona wersja, z której nareszcie będą mogli skorzystać także użytkownicy Windowsa.
0