Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki temu więcej osób będzie mogło zadbać o swoją prywatność.

Aplikacja DJI GO 4 odpowiedzialna jest za sterowanie dronami z serii Phantom, Mavic i Inspire. Wraz z najnowszą aktualizacją użytkownicy mogą włączyć tryb danych lokalnych (Local Data), który zapewni, że dane dotyczące lotu nie będą transmitowane na serwery DJI i udostępniane osobom trzecim. Jednym słowem transmisja danych będzie odbywać się wyłącznie między dronem a smartfonem lub tabletem.

Funkcja ta powinna nieco ulżyć osobom, które miały obiekcje związane z kwestią prywatności w przypadku korzystania z dronów DJI.

Jak na razie aktualizacja z trybem Local Data dostępna jest wyłącznie na system iOS, jednak już niebawem powinniśmy też zobaczyć stosowny update na system Android.

Aplikacje w wersji na iOS można pobrać z serwisu App Store.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Luminar AI już dostępny - witamy w świecie postprodukcji sterowanej przez sztuczną inteligencję
Luminar AI już dostępny - witamy w świecie postprodukcji sterowanej przez sztuczną inteligencję
O ile wcześniejsze edycje programu Luminar jedynie romansowały z ideą edytora RAW opartego o sieci neuronowe, w nowej wersji układy AI wkraczają w świat edycji zdjęć z...
12
2
Powiązane artykuły