Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania

0

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona Photo Mechanic ma wnosić w tym temacie powiew świeżości.

Photo Mechanic wie zapewne stosunkowo niewielu, program ten jest jednak bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy eventowych, czyli wszystkich tych, którzy pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Photo Mechanic to rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania i eksportu wybranych zdjęć. Z pozoru nie różni się więc zanadto od panelu Library w Lightroomie, jego główną zaletą jest jednak kilkukrotnie większa szybkość działania i wygoda, która przekłada się na zaoszczędzony czas.

Teraz na rynku pojawia się wreszcie zapowiadana od pewnego czasu wersja Photo Mechanic Plus, której główną nowością jest obiecywany od lat system katalogowania DAM (Digital Asset Manager), który pozwoli archiwizować pliki równie skutecznie, a może nawet wygodniej jak w przypadku alternatywy Adobe.

Jak zwykle główną zaletą ma być tutaj szybkość, a producent obiecuje błyskawiczny podgląd obrazów nawet przy bardzo szybkim przeglądaniu kolekcji. Do tego otrzymujemy zaawansowane opcje kategoryzowania folderów i tagowania zdjęć, a także rozbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której łatwo odnaleźć mamy dowolne zdjęcia.

Oprócz tego, otrzymujemy tę samą funkcjonalność, co w wersji Photo Mechanic 6, którą pokazano w 2019 roku. Jeśli więc nie zależy Wam na budowaniu katalogu, prawdopodobnie nie ma sensu inwestować w nową odsłonę.

Cena i dostępność

Aplikacja Photo Mechanic Plus dostępna jest na komputery Mac i Windows w cenie 229 dolarów (399 dolarów po okresie promocyjnym). W przypadku aktualizacja z wersji Photo Mechanic 5 lub 6 zapłacimy kolejno 179 lub 90 dolarów.

Zanim zdecydujemy się na zakup, możemy także sprawdzić możliwości programu dzięki 30-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie camerabits.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły