Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania

0

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona Photo Mechanic ma wnosić w tym temacie powiew świeżości.

Photo Mechanic wie zapewne stosunkowo niewielu, program ten jest jednak bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy eventowych, czyli wszystkich tych, którzy pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Photo Mechanic to rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania i eksportu wybranych zdjęć. Z pozoru nie różni się więc zanadto od panelu Library w Lightroomie, jego główną zaletą jest jednak kilkukrotnie większa szybkość działania i wygoda, która przekłada się na zaoszczędzony czas.

Teraz na rynku pojawia się wreszcie zapowiadana od pewnego czasu wersja Photo Mechanic Plus, której główną nowością jest obiecywany od lat system katalogowania DAM (Digital Asset Manager), który pozwoli archiwizować pliki równie skutecznie, a może nawet wygodniej jak w przypadku alternatywy Adobe.

Jak zwykle główną zaletą ma być tutaj szybkość, a producent obiecuje błyskawiczny podgląd obrazów nawet przy bardzo szybkim przeglądaniu kolekcji. Do tego otrzymujemy zaawansowane opcje kategoryzowania folderów i tagowania zdjęć, a także rozbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której łatwo odnaleźć mamy dowolne zdjęcia.

Oprócz tego, otrzymujemy tę samą funkcjonalność, co w wersji Photo Mechanic 6, którą pokazano w 2019 roku. Jeśli więc nie zależy Wam na budowaniu katalogu, prawdopodobnie nie ma sensu inwestować w nową odsłonę.

Cena i dostępność

Aplikacja Photo Mechanic Plus dostępna jest na komputery Mac i Windows w cenie 229 dolarów (399 dolarów po okresie promocyjnym). W przypadku aktualizacja z wersji Photo Mechanic 5 lub 6 zapłacimy kolejno 179 lub 90 dolarów.

Zanim zdecydujemy się na zakup, możemy także sprawdzić możliwości programu dzięki 30-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie camerabits.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
16
2
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
36
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły