Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona Photo Mechanic ma wnosić w tym temacie powiew świeżości.

Photo Mechanic wie zapewne stosunkowo niewielu, program ten jest jednak bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy eventowych, czyli wszystkich tych, którzy pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Photo Mechanic to rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania i eksportu wybranych zdjęć. Z pozoru nie różni się więc zanadto od panelu Library w Lightroomie, jego główną zaletą jest jednak kilkukrotnie większa szybkość działania i wygoda, która przekłada się na zaoszczędzony czas.

Teraz na rynku pojawia się wreszcie zapowiadana od pewnego czasu wersja Photo Mechanic Plus, której główną nowością jest obiecywany od lat system katalogowania DAM (Digital Asset Manager), który pozwoli archiwizować pliki równie skutecznie, a może nawet wygodniej jak w przypadku alternatywy Adobe.

Jak zwykle główną zaletą ma być tutaj szybkość, a producent obiecuje błyskawiczny podgląd obrazów nawet przy bardzo szybkim przeglądaniu kolekcji. Do tego otrzymujemy zaawansowane opcje kategoryzowania folderów i tagowania zdjęć, a także rozbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której łatwo odnaleźć mamy dowolne zdjęcia.

Oprócz tego, otrzymujemy tę samą funkcjonalność, co w wersji Photo Mechanic 6, którą pokazano w 2019 roku. Jeśli więc nie zależy Wam na budowaniu katalogu, prawdopodobnie nie ma sensu inwestować w nową odsłonę.

Cena i dostępność

Aplikacja Photo Mechanic Plus dostępna jest na komputery Mac i Windows w cenie 229 dolarów (399 dolarów po okresie promocyjnym). W przypadku aktualizacja z wersji Photo Mechanic 5 lub 6 zapłacimy kolejno 179 lub 90 dolarów.

Zanim zdecydujemy się na zakup, możemy także sprawdzić możliwości programu dzięki 30-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie camerabits.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Nowa apka Creative Cloud Express łączy w sobie funkcje Adobe Spark i szereg nowości, aby sprostać oczekiwaniom młodych twórców szukających sposobu na szybką pracę na...
7
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Najnowsza wersja programu do edycji zdjęć Capture One jest już dostępna do pobrania. Nowa odsłona stawia przede wszystkim na wygodę pracy, wprowadzając funkcje,...
10
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Adobe robi ukłon w stronę współczesnych twórców i udostępnia subskrybentom Planu Fotograficznego dwie ważne aplikacje, które pozwolą na jeszcze szybszą pracę w...
6
Powiązane artykuły