Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowa wersja Photo Mechanic 6 już dostępna do pobrania. Zobacz co się zmieniło

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Marzec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Znaczna poprawa wydajności, bardziej intuicyjny interfejs z nowymi funkcjami i możliwościami - to tylko niektóre usprawnienia, o które prosili użytkownicy Photo Mechanic.

Być może nie każdy z Was słyszał o Photo Mechanic, jednak program jest bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy chociażby eventowych - czyli wszystkich tych osób, które wykonują i pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Przez wielu Photo Mechanic jest uważany za idealne rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania i eksportu wybranych zdjęć. Jest więc bardziej praktyczną alternatywą dla Lightroma, a dokładniej dla jego panelu Library (biblioteki zdjęć).

Niestety ostatnia wersja Photo Mechanic została zaprezentowana w 2012 roku i od tamtego czasu producent nie wypuścił żadnej aktualizacji. Do teraz. Firma Camera Bits udostępniła wreszcie zapowiadaną najnowszą wersję programu, która wprowadza szereg wyczekiwanych możliwości.

Co nowego?

Photo Mechanic 6 został opracowany w 64-bitowej infrastrukturze i zapewnia wydajniejszy silnik z większą pamięcią podręczną, dzięki czemu użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę pracy - przeglądanie, selekcja, katalogowanie oraz eksport mają odbywać się o wiele szybciej niż w przypadku poprzedniej odsłony programu. Do tego otrzymujemy zupełnie nowy i opracowany od podstaw interfejs, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. W końcu pojawiła się możliwość pobierania zaznaczonych zdjęć z danej selekcji, wyświetlania pojedynczych obrazów lub kolekcji na pełnym ekranie czy efektywniejsze renderowanie i eksportowanie zdjęć. Oprócz nowości projektanci skupili się także na poprawie działania istniejących i dobrze znanych rozwiązań.

Ale to nie wszystko. Camera Bits zapowiedziało już kolejną aktualizację do wersji Photo Mechanic Plus, która wprowadzi długo wyczekiwaną funkcję szczegółowego katalogowania. „Będzie to baza danych służąca do zarządzania dużą liczbą plików w wielu lokalizacjach“ - zaznacza producent. Wersja beta (dla dotychczasowych użytkowników) zostanie 22 kwietnia wypuszczona do bezpłatnego pobrania. Po zakończeniu testów Photo Mechanic Plus będzie dostępny jako płatna aktualizacja. Na razie jednak producent nie zdradza więcej szczegółów.

Cena i dostępność

Photo Mechanic 6 jest już dostępny do pobrania na komputery z Mac OS X (minimum wersja 10.10) oraz Windows (64-bitowe wersje Windowsa 7, 8 lub 10). Nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z programem, będą mogli go zakupić za 139 dolarów. Aktualizacja wcześniejszej odsłony PM do nowej wersji to koszt 89 dolarów. Z kolej fotografowie, którzy zakupili program w ubiegłym roku uaktualnienie otrzymają za darmo w postaci kodu licencyjnego. Po więcej informacji o nowej wersji Photo Mechanic 6 odsyłamy na stronę camerabits.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły