Nowa wersja Photo Mechanic 6 już dostępna do pobrania. Zobacz co się zmieniło

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Znaczna poprawa wydajności, bardziej intuicyjny interfejs z nowymi funkcjami i możliwościami - to tylko niektóre usprawnienia, o które prosili użytkownicy Photo Mechanic.

Być może nie każdy z Was słyszał o Photo Mechanic, jednak program jest bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy chociażby eventowych - czyli wszystkich tych osób, które wykonują i pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Przez wielu Photo Mechanic jest uważany za idealne rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania i eksportu wybranych zdjęć. Jest więc bardziej praktyczną alternatywą dla Lightroma, a dokładniej dla jego panelu Library (biblioteki zdjęć).

Niestety ostatnia wersja Photo Mechanic została zaprezentowana w 2012 roku i od tamtego czasu producent nie wypuścił żadnej aktualizacji. Do teraz. Firma Camera Bits udostępniła wreszcie zapowiadaną najnowszą wersję programu, która wprowadza szereg wyczekiwanych możliwości.

Co nowego?

Photo Mechanic 6 został opracowany w 64-bitowej infrastrukturze i zapewnia wydajniejszy silnik z większą pamięcią podręczną, dzięki czemu użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę pracy - przeglądanie, selekcja, katalogowanie oraz eksport mają odbywać się o wiele szybciej niż w przypadku poprzedniej odsłony programu. Do tego otrzymujemy zupełnie nowy i opracowany od podstaw interfejs, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty. W końcu pojawiła się możliwość pobierania zaznaczonych zdjęć z danej selekcji, wyświetlania pojedynczych obrazów lub kolekcji na pełnym ekranie czy efektywniejsze renderowanie i eksportowanie zdjęć. Oprócz nowości projektanci skupili się także na poprawie działania istniejących i dobrze znanych rozwiązań.

Ale to nie wszystko. Camera Bits zapowiedziało już kolejną aktualizację do wersji Photo Mechanic Plus, która wprowadzi długo wyczekiwaną funkcję szczegółowego katalogowania. „Będzie to baza danych służąca do zarządzania dużą liczbą plików w wielu lokalizacjach“ - zaznacza producent. Wersja beta (dla dotychczasowych użytkowników) zostanie 22 kwietnia wypuszczona do bezpłatnego pobrania. Po zakończeniu testów Photo Mechanic Plus będzie dostępny jako płatna aktualizacja. Na razie jednak producent nie zdradza więcej szczegółów.

Cena i dostępność

Photo Mechanic 6 jest już dostępny do pobrania na komputery z Mac OS X (minimum wersja 10.10) oraz Windows (64-bitowe wersje Windowsa 7, 8 lub 10). Nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z programem, będą mogli go zakupić za 139 dolarów. Aktualizacja wcześniejszej odsłony PM do nowej wersji to koszt 89 dolarów. Z kolej fotografowie, którzy zakupili program w ubiegłym roku uaktualnienie otrzymają za darmo w postaci kodu licencyjnego. Po więcej informacji o nowej wersji Photo Mechanic 6 odsyłamy na stronę camerabits.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
ON1 NoNoise AI - nowy plugin, który „inteligentnie” usunie szumy ze zdjęć
ON1 NoNoise AI - nowy plugin, który „inteligentnie” usunie szumy ze zdjęć
Na rynku programów wykorzystujących uczenie maszynowe do odszumiania zdjęć pojawił się nowy gracz. ON1 NoNoise AI obiecuje szybsze i lepsze rezultaty od swoich...
11
0
Imagen AI - sztuczna inteligencja, która nauczy się twojego stylu obróbki zdjęć
Imagen AI - sztuczna inteligencja, która nauczy się twojego stylu obróbki zdjęć
Po co tracić czas na postprodukcję, skoro można nauczyć komputer, by edytował zdjęcia tak, jak my? Właśnie taką funkcjonalność obiecują twórcy programy Imagen...
5
0
DxO Pure Raw - popraw zdjęcia jeszcze przed obróbką
DxO Pure Raw - popraw zdjęcia jeszcze przed obróbką
DxO prezentuje nowy produkt, który zwiększyć ma możliwości edycji naszych zdjęć. Pure Raw to konwerter, który usunie szum i skoryguje wady optyki jeszcze zanim...
4
0
Powiązane artykuły