Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych

Autor: Maciej Luśtyk

3 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny krok na tej drodze.

Każdy, kto choć raz pracował na wydarzeniu czy imprezie okolicznościowej wie, że selekcja zdjęć i ich obróbka to często proces znacznie dłuższy niż samo fotografowanie. Aplikacja Sony Visual Story ma być odpowiedzią właśnie na ten problem.

Aplikacja Sony Visual Story pozwolić ma na dostarczanie zdjęć klientowi jeszcze w dniu wydarzenia

Sony Visual Story to napędzana algorytmami AI aplikacja do szybkiej edycji, selekcji i dzielenia się zdjęciami z klientami. W parze z wybranymi aparatami Sony pozwoli na automatyczny transfer materiałów do chmury, wstępną automatyczną selekcję na podstawie systemów rozpoznawania obrazów (aplikacja może np. przefiltrować zdjęcia na których modele mają zamknięte oczy), a następnie na szybką, manualną edycję, ocenę zdjęć do późniejszej edycji na komputerze czy też eksport gotowej paczki zdjęć dla klienta. W efekcie mamy być w stanie dostarczyć gotowy materiał jeszcze w dniu wydarzenia.

Co ciekawe, aplikacja pozwala także na tworzenie własnych presetów, lub korzystanie z kilku wbudowanych, oferowanych przez twórców. Dodatkowo, wybrany preset możemy przypisać do całego projektu jeszcze przed wykonaniem zdjęć, dzięki czemu będzie on nakładany automatycznie na wszystkie zdjęcia zgrywane podczas danego zlecenia do chmury.

Nowa apka Sony to fantastyczny pomysł. Oby tylko nie położyło go wykonanie

Z pewnością to doskonałe ułatwienie w przypadku, gdy musimy efekty pokazać klientowi od razu, a wszyscy wiemy, że „surówka” z aparatu nie zawsze wygląda w pełni atrakcyjnie. Standardowo otrzymujemy też opcję eksportu zdjęć do mediów społecznościowych, a także nałożenia własnego logo czy znaku wodnego.

Sony Visual Story zapowiada się na bardzo wygodną aplikację, która rzeczywiście może w znaczący sposób wpłynąć na workflow fotografów ślubnych i eventowych. Miejmy jedynie nadzieję, że będzie działać bardziej stabilnie niż standardowa apka mobilna Imaging Edge. W przeciwnym razie więcej będzie z nią problemów niż płynących z jej użycia korzyści.

Skąd pobrać aplikację Sony Visual Story?

Apka Sony Visual Story dostępna jest do pobrania za darmo z serwisu App Store i na tę chwilę kompatybilna jedynie z urządzeniami Apple (wersja iOS 13 i wyższe). Producent zapowiada, że prace nad wersją na pozostałe systemy już trwają. W chwili pisania tego tekstu, apka nie była jeszcze dostępna w Polskim App Store, ale prawdopodobnie lada chwila się to zmieni.

Aplikacja współpracuje z aparatami: Sony A9, A9 II, A7R IV, A7S III, A7C i A7 III. W przypadku tego ostatniego wsparcie pojawi się jednak dopiero wiosną 2021 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie alphauniverse.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar AI dostępny do pobrania za darmo
Luminar AI dostępny do pobrania za darmo
W ramach specjalnej promocji niemieckiego magazynu Chip, przedostatnią wersję programu do obróbki zdjęć Luminar możecie obecnie pobrać całkowicie za darmo.
49
Aktualizacja aplikacji NX Field - większe możliwości zdalnego sterowania w aparatach Nikon
Aktualizacja aplikacji NX Field - większe możliwości zdalnego sterowania w aparatach Nikon
Uaktualnione oprogramowanie Nikon NX Field obsługuje nagrywanie filmów modelem Nikon Z 9, pełnoklatkowym bezlusterkowcem formatu FX i poszerza możliwości zdalnego...
6
Aplikacja Tamron Lens Utility Mobile już dostępna. Pozwoli na personalizację obiektywu w terenie
Aplikacja Tamron Lens Utility Mobile już dostępna. Pozwoli na personalizację obiektywu w terenie
Program Tamron Lens Utility pozwala na personalizację działania poszczególnych funkcji obiektywów. Niebawem zmian będziemy mogli dokonywać także w terenie, dzięki...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)