Sony Alpha Academy - inspiracje, porady i konkursy dla użytkowników aparatów Sony

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony Alpha Academy to projekt dedykowany profesjonalnym fotografom, fotografom amatorom oraz osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią i produktami firmy Sony. Znajdziesz tu wszystko, od inspiracji i wywiadów aż po fachowe porady dotyczące użytkowania aparatów.

Materiał partnera

Sony Alpha Academy to grupa wsparcia dla użytkowników produktów firmy Sony. Przedsięwzięcie obejmuje grupę facebookową wraz z kanałem wideo, na których publikowane są cenne wskazówki, ciekawe webinary oraz porady, dotyczące zarówno sprzętu jak i technik fotografii. Na kanale pojawiają się również materiały specjalne, między innymi wywiady z fotografami oraz spotkania z fotografami i filmowcami, wykorzystującymi w swojej pracy sprzęt producenta.

Poznaj twórców, pokazuj swoje zdjęcia i wygrywaj nagrody

Oprócz tego, na grupie organizowane są także transmisje Live, dające możliwość zaznajomienia się ze znanymi fotografami i ich stylem pracy. Do tej pory odbyły się już 22 transmisje na żywo, które były okazją do poznania takich osobistości jak: Lidia Popiel, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Szmigiel, Marek Ogień, Marek Arcimowicz, Karol Wójcik czy Rafał Ganowski.

Na grupie prowadzone są także transmisje prezentujące dogłębnie najnowsze produkty, a także comiesięczne konkursy tematyczne z nagrodami. „Każdy konkurs odbywa się pod czujnym okiem i „patronatem" wybranego przez nas ambasadora/fotografa. To on dokonuje selekcji zdjęć i wybiera zwycięzców, którzy ogłaszani są w trakcie transmisji LIVE. Co więcej, nasi ambasadorzy, jako jury, dokonują na żywo oceny i krytyki nadesłanych wszystkich prac konkursowych. Jest to więc niezwykła gratka, aby wysłuchać opinii na temat swojej pracy, przez cenionych profesjonalistów - nawet jeśli nasze zdjęcie nie wygra.” - komentują organizatorzy.

Nauczysz się tu także niezbędnych rzeczy o swoim sprzęcie

Grupa nastawiona jest jednak przede wszystkim na edukację fotograficzną i sprzętową. Uczestnicy dowiedzą się jak optymalnie posługiwać się sprzętem i wykorzystywać jego możliwości, aby uzyskać pożądane efekty. „Nie tylko nagrywamy profesjonalnie w studio wideo poradniki z udziałem naszych specjalistów – Rafała, Krzysztofa i Jarka - ale również, w trakcie transmisji Live omawiamy z fotografami ich procesy twórcze, sposób obróbki zdjęć (na żywo) i techniki pracy.” - zachęcają prowadzący.

Nieodłącznym elementem grupy jest też forum dyskusyjne, gdzie każdy uczestnik będzie miał okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz zadania pytań ekspertom Sony. W życiu grupy czynnie uczestniczą ambasadorzy i specjaliści Sony. Robert Wolański, Marek Arcimowicz czy Aleksandra Szmigiel, to tylko niektóre nazwiska, które przewijają się w komentarzach i postach, z którymi użytkownicy mogą nawiązać konwersację i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dołączyć do społeczności możecie na grupie Sony Alpha Academy w serwisie Facebook.

(fot. okładkowa: Piotrek Pogonowski, Zdjęcie Miesiąca w konkursie "Szybciej, wyżej, mocniej", wrzesień 2020)

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)