Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony Alpha Academy - inspiracje, porady i konkursy dla użytkowników aparatów Sony

0

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony Alpha Academy to projekt dedykowany profesjonalnym fotografom, fotografom amatorom oraz osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią i produktami firmy Sony. Znajdziesz tu wszystko, od inspiracji i wywiadów aż po fachowe porady dotyczące użytkowania aparatów.

Materiał partnera

Sony Alpha Academy to grupa wsparcia dla użytkowników produktów firmy Sony. Przedsięwzięcie obejmuje grupę facebookową wraz z kanałem wideo, na których publikowane są cenne wskazówki, ciekawe webinary oraz porady, dotyczące zarówno sprzętu jak i technik fotografii. Na kanale pojawiają się również materiały specjalne, między innymi wywiady z fotografami oraz spotkania z fotografami i filmowcami, wykorzystującymi w swojej pracy sprzęt producenta.

Poznaj twórców, pokazuj swoje zdjęcia i wygrywaj nagrody

Oprócz tego, na grupie organizowane są także transmisje Live, dające możliwość zaznajomienia się ze znanymi fotografami i ich stylem pracy. Do tej pory odbyły się już 22 transmisje na żywo, które były okazją do poznania takich osobistości jak: Lidia Popiel, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Szmigiel, Marek Ogień, Marek Arcimowicz, Karol Wójcik czy Rafał Ganowski.

Na grupie prowadzone są także transmisje prezentujące dogłębnie najnowsze produkty, a także comiesięczne konkursy tematyczne z nagrodami. „Każdy konkurs odbywa się pod czujnym okiem i „patronatem" wybranego przez nas ambasadora/fotografa. To on dokonuje selekcji zdjęć i wybiera zwycięzców, którzy ogłaszani są w trakcie transmisji LIVE. Co więcej, nasi ambasadorzy, jako jury, dokonują na żywo oceny i krytyki nadesłanych wszystkich prac konkursowych. Jest to więc niezwykła gratka, aby wysłuchać opinii na temat swojej pracy, przez cenionych profesjonalistów - nawet jeśli nasze zdjęcie nie wygra.” - komentują organizatorzy.

Nauczysz się tu także niezbędnych rzeczy o swoim sprzęcie

Grupa nastawiona jest jednak przede wszystkim na edukację fotograficzną i sprzętową. Uczestnicy dowiedzą się jak optymalnie posługiwać się sprzętem i wykorzystywać jego możliwości, aby uzyskać pożądane efekty. „Nie tylko nagrywamy profesjonalnie w studio wideo poradniki z udziałem naszych specjalistów – Rafała, Krzysztofa i Jarka - ale również, w trakcie transmisji Live omawiamy z fotografami ich procesy twórcze, sposób obróbki zdjęć (na żywo) i techniki pracy.” - zachęcają prowadzący.

Nieodłącznym elementem grupy jest też forum dyskusyjne, gdzie każdy uczestnik będzie miał okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz zadania pytań ekspertom Sony. W życiu grupy czynnie uczestniczą ambasadorzy i specjaliści Sony. Robert Wolański, Marek Arcimowicz czy Aleksandra Szmigiel, to tylko niektóre nazwiska, które przewijają się w komentarzach i postach, z którymi użytkownicy mogą nawiązać konwersację i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dołączyć do społeczności możecie na grupie Sony Alpha Academy w serwisie Facebook.

(fot. okładkowa: Piotrek Pogonowski, Zdjęcie Miesiąca w konkursie "Szybciej, wyżej, mocniej", wrzesień 2020)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)