Sony Alpha Academy - inspiracje, porady i konkursy dla użytkowników aparatów Sony

0

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony Alpha Academy to projekt dedykowany profesjonalnym fotografom, fotografom amatorom oraz osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią i produktami firmy Sony. Znajdziesz tu wszystko, od inspiracji i wywiadów aż po fachowe porady dotyczące użytkowania aparatów.

Materiał partnera

Sony Alpha Academy to grupa wsparcia dla użytkowników produktów firmy Sony. Przedsięwzięcie obejmuje grupę facebookową wraz z kanałem wideo, na których publikowane są cenne wskazówki, ciekawe webinary oraz porady, dotyczące zarówno sprzętu jak i technik fotografii. Na kanale pojawiają się również materiały specjalne, między innymi wywiady z fotografami oraz spotkania z fotografami i filmowcami, wykorzystującymi w swojej pracy sprzęt producenta.

Poznaj twórców, pokazuj swoje zdjęcia i wygrywaj nagrody

Oprócz tego, na grupie organizowane są także transmisje Live, dające możliwość zaznajomienia się ze znanymi fotografami i ich stylem pracy. Do tej pory odbyły się już 22 transmisje na żywo, które były okazją do poznania takich osobistości jak: Lidia Popiel, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Szmigiel, Marek Ogień, Marek Arcimowicz, Karol Wójcik czy Rafał Ganowski.

Na grupie prowadzone są także transmisje prezentujące dogłębnie najnowsze produkty, a także comiesięczne konkursy tematyczne z nagrodami. „Każdy konkurs odbywa się pod czujnym okiem i „patronatem" wybranego przez nas ambasadora/fotografa. To on dokonuje selekcji zdjęć i wybiera zwycięzców, którzy ogłaszani są w trakcie transmisji LIVE. Co więcej, nasi ambasadorzy, jako jury, dokonują na żywo oceny i krytyki nadesłanych wszystkich prac konkursowych. Jest to więc niezwykła gratka, aby wysłuchać opinii na temat swojej pracy, przez cenionych profesjonalistów - nawet jeśli nasze zdjęcie nie wygra.” - komentują organizatorzy.

Nauczysz się tu także niezbędnych rzeczy o swoim sprzęcie

Grupa nastawiona jest jednak przede wszystkim na edukację fotograficzną i sprzętową. Uczestnicy dowiedzą się jak optymalnie posługiwać się sprzętem i wykorzystywać jego możliwości, aby uzyskać pożądane efekty. „Nie tylko nagrywamy profesjonalnie w studio wideo poradniki z udziałem naszych specjalistów – Rafała, Krzysztofa i Jarka - ale również, w trakcie transmisji Live omawiamy z fotografami ich procesy twórcze, sposób obróbki zdjęć (na żywo) i techniki pracy.” - zachęcają prowadzący.

Nieodłącznym elementem grupy jest też forum dyskusyjne, gdzie każdy uczestnik będzie miał okazję podzielenia się swoimi doświadczeniami oraz zadania pytań ekspertom Sony. W życiu grupy czynnie uczestniczą ambasadorzy i specjaliści Sony. Robert Wolański, Marek Arcimowicz czy Aleksandra Szmigiel, to tylko niektóre nazwiska, które przewijają się w komentarzach i postach, z którymi użytkownicy mogą nawiązać konwersację i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dołączyć do społeczności możecie na grupie Sony Alpha Academy w serwisie Facebook.

(fot. okładkowa: Piotrek Pogonowski, Zdjęcie Miesiąca w konkursie "Szybciej, wyżej, mocniej", wrzesień 2020)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
7
1
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony przez lata umykało aferom związanym z wadami produkcyjnymi czy kontrolą jakości. Teraz w amerykańskim sądzie został złożony przeciwko firmie pozew, którego autor...
19
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)