Presety do Lightrooma stworzone przez ambasadora Fujifilm do pobrania za darmo
5
Eyefi pracuje nad programem wspierającym starsze generacje kart
11 sierpień 2016
W połowie tego roku firma Eyefi zapowiedziała, że po 15 września 2016 przestanie wspierać wszystkie nośniki pamięci z serii X2. Jednak dla użytkowników kart pozwalających na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć pojawiło się światełko w tunelu w postaci nowego oprogramowania.
0
Nowa wersja Macphun Aurora HDR już niebawem w sprzedaży
10 sierpień 2016
Producent oprogramowania Macphun zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących nowej wersji Aurora HDR. Program, będący zaawansowanym rozwiązaniem do obróbki zdjęć HDR, otrzyma 20 usprawnień oraz kilka zupełnie nowych funkcji.
0
Artisto – klasyczne malarstwo na ruchomych obrazach
4 sierpień 2016
Artisto to nowa aplikacja, która podobnie jak popularna Prisma, nakłada filtry imitujące obrazy słynnych malarzy. Różnica jest jedna – efekty są implementowane na filmy. Program jest bezpłatny i już dostępny na iOS i Androida.
0
Astropad 2.0 zamieni iPad’a w profesjonalny tablet graficzny
4 sierpień 2016
Astropad to aplikacja, która umożliwia wykorzystywanie iPad’ów, jako tabletów graficznych. Druga odsłona programu wprowadza wiele usprawnień i nowych funkcji.
1
Blockai - nowe podejście do ochrony zdjęć w internecie
2 sierpień 2016
W dzisiejszym świecie trudno o bezpieczeństwo zdjęć w sieci, a przekonujemy się o tym na każdym kroku. Jak w gąszczu internetu odnaleźć nasze zdjęcia, których ktoś bezprawnie używa? Blockai ma na to sposób.
0
Nadchodzi Affinity Photo 1.5 - jakie usprawnienia zobaczymy w nowej wersji?
27 lipiec 2016
Alternatywa dla produktów Adobe staje się coraz bardziej atrakcyjna. Niedawno informowaliśmy Was o mającej pojawić się na początku przyszłego roku wersji na tablety, a sam program już niebawem otrzyma uaktualnienie, które znacznie wpłynie na jego możliwości.
0
Prisma dostępna na Androida
25 lipiec 2016
Prisma to jeden z nowszych bezpłatnych programów służących do edycji zdjęć, który szturmem podbił świat mobilnych aplikacji. Początkowo był wyłącznie dostępny na urządzenia z systemem iOS. Teraz projektanci udostępnili także wersję na Androida.
0
Prisma - aplikacja, która zamieni zdjęcia w obrazy
13 lipiec 2016
Prisma to nowa aplikacji, która zdążyła już zyskać ogromną popularność. Dzięki niej każde zdjęcie może otrzymać wyjątkowy blask i wyglądać tak jakby zostało namalowane przez słynnych artystów.
0
RNI All Films 4.0 - wyższa szkoła symulacji
0
Aktualizacja Photoshopa CC - nowe, użyteczne funkcje. Zobacz, jak ich używać
22 czerwiec 2016
Adobe zaprezentowało właśnie zapowiadaną od pewnego czasu aktualizację aplikacji Photoshop. Otrzymujemy między innymi opcję inteligentnego kadrowania, łatwiejsze maskowania i nowe funkcje retuszu twarzy.
0
LR/Instagram - publikuj na Instagramie bezpośrednio z Lightrooma
21 czerwiec 2016
Możliwość bezpośredniej publikacji zdjęć na Instagramie z poziomu komputera jest czymś na co fotografowie czekają od dawna, twórcy jednak specjalnie jej nie udostępniają. Teraz będziemy mogli tego dokonać za pomocą darmowej wtyczki do Lightrooma.
0
DxO udostępnia za darmo alternatywę dla Lightrooma
16 czerwiec 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie smak wykupywanie licencji Adobe. Do końca sierpnia program DxO Optics Pro 9 w wersji Elite Edition możemy pobrać zupełnie za darmo.
5
Affinity Photo nadchodzi w wersji na tablety
14 czerwiec 2016
Zaprezentowany w zeszłym roku program Affinity to alternatywa dla produktów Adobe, z której korzysta coraz więcej fotografów. Już niedługo na rynku ma się pojawić oferująca tę samą funkcjonalność wersja na iPady.
2
Aktualizacja Adobe Lightroom i Camera RAW, a wraz z nią funkcja Guided Upright
9 czerwiec 2016
Firma Adobe udostępniła aktualizację dwóch popularnych programów do wywoływania plików RAW. Poza naprawą drobnych błędów uaktualnienie wprowadza zupełnie nową funkcję, która powinna przypaść do gustu między innymi fotografom architektury.
3
Nowa odsłona VSCO - już niebawem na iOS i Androida
7 czerwiec 2016
Odświeżony interfejs, możliwość nawigowania gestem oraz przeprojektowany wygląd aplikacji - to tylko kilka nowości, które zostaną wprowadzone wraz z zapowiadaną aktualizacją VSCO.
0
Content-Aware - nowa funkcja Photoshopa CC, która usprawni kadrowanie
31 maj 2016
Odpowiednie kadrowanie podczas postprodukcji może być bardzo uciążliwe lub wręcz niemożliwe - zwłaszcza, gdy nie chcemy utracić szczegółów znajdujących się na brzegach zdjęcia. Jednak wraz z zapowiadaną przez Adobe funkcją Content-Aware będziemy mogli skutecznie temu zapobiec.
1
Lightroom Develop Preset Creator - twórz presety jednym kliknięciem
23 maj 2016
Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się presety symulujące wygląd filmów analogowych. Program Lightroom Develop Preset Creator pozwoli stworzyć je jeszcze prościej i wprowadza do całego procesu element przypadkowości.
0