Ricoh Keenai - nowa platforma do zarządzania zdjęciami, z nielimitowanym backupem
0
DxO kolejny raz udostępnia za darmo alternatywę dla Lightrooma
8 grudzień 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie w smak wykupywanie licencji Adobe. Do połowy lutego program DxO Optics Pro 9 w wersji Elite Edition możemy pobrać zupełnie za darmo.
5
Nareszcie jest. Aktualizacja VSCO, na którą długo czekaliśmy
8 grudzień 2016
O ważnym uaktualnieniu aplikacji VSCO było wiadomo już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz aktualizacja stała się faktem. Wraz z nią otrzymujemy w końcu wsparcie dla RAW. A to nie wszystkie nowości, które dostarcza.
0
Z Photography Mapped szybko zrozumiesz czym tak naprawdę jest trójkąt ekspozycji
7 grudzień 2016
Jeśli jeszcze nie zgłębiłeś zależności pomiędzy przysłoną, czasem naświetlania a czułością matrycy to nic straconego. Dzięki platformie Photography Mapped w prosty i szybki sposób nauczysz się, jak efektywnie fotografować w trybie w pełni manualnym.
1
Capture One Pro 10 już dostępne! Co nowego oferuje?
2 grudzień 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do postprodukcji zamiast programów Adobe wolą używać aplikacji ze stajni Phase One. Właśnie ukazała się 10 odsłona popularnej aplikacji do edycji zdjęć RAW. Zobaczcie, co oferuje.
0
Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca
25 listopad 2016
Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.
0
MacPhun Luminar już dostępny. Czy Adobe ma się czego obawiać?
18 listopad 2016
Końcówka roku ma być wybawieniem dla osób szukających alternatywy dla produktów Adobe. Swoje premiery mają mieć bowiem długo oczekiwane programy ON1 Photo RAW i Luminar. Ten drugi właśnie trafił do sprzedaży.
1
Google PhotoScan: skanowanie zdjęć prostsze niż kiedykolwiek
16 listopad 2016
Jeżeli poszukiwaliście wygodnego i efektywnego sposobu na digitalizację wywołanych zdjęć, to mamy dobrą wiadomość. PhotoScan to najnowsza aplikacja Google, która szybko zeskanuje odbitki i zapisze je w dobrej jakości, bez żadnych odblasków. Aplikacja jest już dostępna na iOS i Androida.
0
Nudne niebo na zdjęciach? Adobe pozwoli Wam je podmienić jednym kliknięciem
15 listopad 2016
Brzydkie niebo potrafi popsuć nawet świetnie skomponowany krajobraz. Z kolei jego podmiana może uczynić zwykłe z pozoru zdjęcie wyjątkowym. Już niedługo będziemy mogli dokonać jej jednym kliknięciem.
0
Affinity Photo w końcu dostępny na Windows
1
Nauka fotografii bez wychodzenia z domu? Tak, dzięki nowej aplikacji Canona
10 listopad 2016
Camera Simulator to darmowa aplikacja edukacyjna opracowana przez inżynierów Canona. Zapewnia wirtualne środowisko, w którym nauczycie się kompozycji i podstaw fotografii, a także wypróbujecie najnowsze aparaty i obiektywy.
0
Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida
10 listopad 2016
Adobe zaprezentowało ważną aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Użytkownicy Androida w końcu otrzymują możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW.
0
Adobe Photoshop CC 2017: nowa aktualizacja, a w niej sporo usprawnień
4 listopad 2016
Prawie 100 szablonów, 7 nowych pędzli i poprawa filtra "Face-aware Liquify“ to między innymi największe usprawnienia, które wprowadza najnowsza aktualizacja Adobe Photoshop CC 2017. Producent zapowiedział także Project Felix - program do tworzenia wizualizacji 3D.
2
Photolemur - program, który sam obrobi Wasze zdjęcia
21 październik 2016
W ostatnim czasie informowaliśmy Was o kilku technologiach, które do edycji zdjęć mają wprowadzić pewien stopień automatyzacji. Twórcy aplikacji Photolemur idą o krok dalej i oferują program, który całej postprodukcji dokona zupełnie sam.
1
Luminar - nadciąga solidna konkurencja dla produktów Adobe
19 październik 2016
Photoshop i Lightroom to najbardziej popularne programy używane przy obróbce zdjęć, ale po trochu także dlatego, że na rynku wciąż trudno znaleźć realną alternatywę dla produktów Adobe, z których nie wszyscy są do końca zadowoleni. Jedną z nich może okazać się program Luminar firmy Macphun.
2
Keegan - szukasz konstruktywnej krytyki? Daj ocenić zdjęcia… komputerowi
10 październik 2016
Jedną z najważniejszych rzeczy w rozwijaniu naszej pasji jest krytyka naszych zdjęć, która pozwala uniknąć powtarzania błędów i doskonalić to, w czym jesteśmy dobrzy. Teraz uzyskanie jej będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek.
0
Adobe Photoshop Elements 15 - sporo nowości
5 październik 2016
Zawodowi fotografowie opierają swoją pracę o zaawansowane programy do obróbki, ale wielu amatorom i hobbystom w zupełności mogą wystarczyć funkcje oferowane przez takie aplikacje jak Photoshop Elements. Właśnie ukazała się jej nowa, znacznie usprawniona odsłona.
0
Adobe pracuje nad systemem, który sprowadzi edycję do paru kliknięć
30 wrzesień 2016
Raptem kilka dni temu pokazywaliśmy wam opracowany przez naukowców z Edynburga edytor, który sprowadza edycję do jednego pociągnięcia pędzlem. Być może technologia ta zawita do naszych komputerów szybciej niż nam się wydaje. Nad podobnym systemem pracuje bowiem Adobe.
0