BatchPhoto Espresso - darmowa internetowa aplikacja do wsadowej edycji zdjęć
1
Picktorial 3 - niedroga alternatywa dla Lightrooma na Maca
5 kwiecień 2017
Najnowsza wersja programu Picktorial ma być dla Lightrooma tym, czym Affinity Photo stało się dla Photoshopa. W dodatku oferowana jest w stosunkowo niskiej cenie i nie wymaga wykupowania subskrypcji.
3
Magic Lantern odblokowało zapis 4K RAW w Canonie 5D Mark III
4 kwiecień 2017
Tak, to nie pomyłka. Dzięki staraniom programistów z Magic Lantern, leciwy już Canon 5D Mark III pozwoli Wam na rejestrację filmów w rozdzielczości zbliżonej do 4K, w formacie RAW. Pamiętajcie jednak, że oprogramowanie instalujecie na własną odpowiedzialność.
3
Czy Adobe sprawi, że selekcja skomplikowanych obiektów stanie się dziecinnie prosta?
23 marzec 2017
Być może już niedługo praca retuszerów i grafików stanie się dużo prostsza. Adobe pracuje nad inteligentnym systemem, który zaznaczy nawet skomplikowane obiekty z niebywałą precyzją.
10
Sony prezentuje aplikację Digital Filter. Czy tradycyjne filtry wkrótce staną się zbędne?
15 marzec 2017
Sony to jedyny producent, który pozwala na rozszerzanie możliwości aparatów za pośrednictwem sklepu z aplikacjami. Do tej pory dla wielu pozostawał on jedynie ciekawostką. Nowa aplikacja może jednak zupełnie zmienić sposób w jaki wykonujemy zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.
1
Wersje próbne Affinity Photo i Designer nareszcie dostępne na Windowsa
10 luty 2017
Programy graficzne z serii Affinity uważane są obecnie za jedną z najlepszych, a przede wszystkim niedrogich alternatyw dla produktów Adobe. Długo oczekiwana wersja na Windowsa pojawiła się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zainteresowani mogą ją za darmo przetestować.
2
Szukasz dobrych miejsc na zdjęcia? Ta mapa pokaże ci gdzie (nie) jechać
13 styczeń 2017
Zastanawialiście się kiedyś gdzie powstają najbardziej malownicze zdjęcia? A może wybieracie się w podróż i szukacie ciekawych “spotów”? W obydwu przypadkach pomoże Wam nowo powstały serwis Photo HotSpots.
0
reVision: prosta porównywarka zdjęć „przed i po“ stworzona przez Polaka
30 grudzień 2016
Chcecie w prostu i interaktywny sposób zaprezentować zdjęcia „przed i po“ jednak nie znacie się na HTML. Nic prostszego. Z pomocą przychodzi reVision - serwis stworzony przez Polaka, Łukasza Oślizło.
1
Dzięki Magic Hour zanurzysz się w wirtualny świat i nauczysz fotografii od podstaw
23 grudzień 2016
Magic Hour to zaawansowana aplikacja edukacyjna opracowana przez inżynierów Wolf In Motion. Zapewnia wirtualne środowisko, w którym nauczycie się kompozycji i podstaw fotografii lub podszkolicie swój warsztat w niecodziennych warunkach.
0
ON1 Photo Raw już dostępne. Czy doczekaliśmy się pogromcy Lightrooma?
2
Affinity Photo 1.5 nareszcie dostępne. Wersje Mac i Windows w promocyjnej cenie
9 grudzień 2016
Nareszcie doczekaliśmy się premiery zapowiadanej od niemal pół roku aktualizacji jednego z największych konkurentów programów Lightroom i Photoshop. Do 22 grudnia Affinity Photo 1.5 możemy kupić w promocyjnej cenie.
0
Aktualizacja Lightrooma, a wraz z nią ważna funkcja Reference View
9 grudzień 2016
Programy Lightroom CC, Lightroom Mobile i wtyczka Adobe Camera RAW otrzymały właśnie aktualizacje. Wraz z nimi pojawiły się ciekawe funkcje.
0
Ricoh Keenai - nowa platforma do zarządzania zdjęciami, z nielimitowanym backupem
8 grudzień 2016
Ricoh zaprezentował nowy serwis, który oferować ma wszystko, czego oczekiwać mają fotografowie szukający rozwiązania, które pozwoliłoby im na efektywne zarządzanie materiałem z dowolnego urządzenia, oferowało backup w chmurze i łatwe dzielenie się zdjęciami w różnych serwisach.
0
DxO kolejny raz udostępnia za darmo alternatywę dla Lightrooma
8 grudzień 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którym nie w smak wykupywanie licencji Adobe. Do połowy lutego program DxO Optics Pro 9 w wersji Elite Edition możemy pobrać zupełnie za darmo.
5
Nareszcie jest. Aktualizacja VSCO, na którą długo czekaliśmy
8 grudzień 2016
O ważnym uaktualnieniu aplikacji VSCO było wiadomo już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero teraz aktualizacja stała się faktem. Wraz z nią otrzymujemy w końcu wsparcie dla RAW. A to nie wszystkie nowości, które dostarcza.
0
Z Photography Mapped szybko zrozumiesz czym tak naprawdę jest trójkąt ekspozycji
7 grudzień 2016
Jeśli jeszcze nie zgłębiłeś zależności pomiędzy przysłoną, czasem naświetlania a czułością matrycy to nic straconego. Dzięki platformie Photography Mapped w prosty i szybki sposób nauczysz się, jak efektywnie fotografować w trybie w pełni manualnym.
1
Capture One Pro 10 już dostępne! Co nowego oferuje?
2 grudzień 2016
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do postprodukcji zamiast programów Adobe wolą używać aplikacji ze stajni Phase One. Właśnie ukazała się 10 odsłona popularnej aplikacji do edycji zdjęć RAW. Zobaczcie, co oferuje.
0
Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca
25 listopad 2016
Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.
0