Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020

5

Autor: Jędrzej Franek

21 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?

Wszyscy fotografowie szukają optymalnych rozwiązań sprzętowych i software’owych a mniejsi producenci oprogramowania odważnie starają się podgryzać wielkich graczy. Nowa cyfrowa ciemnia ON1 Photo RAW 2020 chce przekonać użytkowników uczeniem maszynowym i… Jednorazową opłatą.

Lista usprawnień w nowej wersji programu:

  • Funkcja AI Match rozpoznaje czy zdjęcia były wykonywane z ustawieniem czerni i bieli lub profilu kolorystycznego w aparacie i dopasowuje do tego wygląd surowych plików wyjściowych.
  • AI Auto Tone wykorzystuje dane przeanalizowane na podstawie tysięcy zdjęć i za pomocą jednego kliknięcia koryguje większość parametrów zdjęcia.
  • Udoskonalono algorytmy przetwarzania RAW-ów z matryc X-Trans Fujifilm w celu zredukowania ilości artefaktów, które pojawiały się na zdjęciach w poprzednich wersjach oprogramowania.
  • Dodano ponad 100 nowych filtrów fotograficznych, warstw nieba do podmiany, tekstury i tła.
  • Integracja z serwisem do sprzedaży zdjęć SmugMug.
  • Współpraca z programem X-Rite Camera Profiler daje możliwość tworzenia indywidualnych profili aparatów na podstawie zdjęć tablic X-Rite.
  • Niezależna redukcja szumu luminancji i chrominancji z lepszym zachowaniem detali zdjęcia.
  • Ogólne przyspieszenie działania programu, zwłaszcza otwierania plików i płynności pędzli.

Producent zapowiedział również, że kolejne usprawnienia są w drodze. Dotyczyć one mają wprowadzenia obsługi plików RAW w aplikacji mobilnej ON1 Photo Mobile 2020 app, synchronizacji plików między urządzeniami w chmurze a także wprowadzenia możliwości edycji wideo.

ON1 Photo RAW 2020 może przekonać do siebie zwłaszcza osoby, które nie są wielbicielami modelu subskrypcyjnego, który zdominował świat oprogramowania. Pełna wersja aplikacji kosztuje 100 dolarów bez jednego centa a dla użytkowników poprzednich wersji przewidziano zniżkę w wysokości 20 dolarów.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie na stronie ON1.

Autor: Jędrzej Franek

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły