Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020

Autor: Jędrzej Franek

21 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?

Wszyscy fotografowie szukają optymalnych rozwiązań sprzętowych i software’owych a mniejsi producenci oprogramowania odważnie starają się podgryzać wielkich graczy. Nowa cyfrowa ciemnia ON1 Photo RAW 2020 chce przekonać użytkowników uczeniem maszynowym i… Jednorazową opłatą.

Lista usprawnień w nowej wersji programu:

  • Funkcja AI Match rozpoznaje czy zdjęcia były wykonywane z ustawieniem czerni i bieli lub profilu kolorystycznego w aparacie i dopasowuje do tego wygląd surowych plików wyjściowych.
  • AI Auto Tone wykorzystuje dane przeanalizowane na podstawie tysięcy zdjęć i za pomocą jednego kliknięcia koryguje większość parametrów zdjęcia.
  • Udoskonalono algorytmy przetwarzania RAW-ów z matryc X-Trans Fujifilm w celu zredukowania ilości artefaktów, które pojawiały się na zdjęciach w poprzednich wersjach oprogramowania.
  • Dodano ponad 100 nowych filtrów fotograficznych, warstw nieba do podmiany, tekstury i tła.
  • Integracja z serwisem do sprzedaży zdjęć SmugMug.
  • Współpraca z programem X-Rite Camera Profiler daje możliwość tworzenia indywidualnych profili aparatów na podstawie zdjęć tablic X-Rite.
  • Niezależna redukcja szumu luminancji i chrominancji z lepszym zachowaniem detali zdjęcia.
  • Ogólne przyspieszenie działania programu, zwłaszcza otwierania plików i płynności pędzli.

Producent zapowiedział również, że kolejne usprawnienia są w drodze. Dotyczyć one mają wprowadzenia obsługi plików RAW w aplikacji mobilnej ON1 Photo Mobile 2020 app, synchronizacji plików między urządzeniami w chmurze a także wprowadzenia możliwości edycji wideo.

ON1 Photo RAW 2020 może przekonać do siebie zwłaszcza osoby, które nie są wielbicielami modelu subskrypcyjnego, który zdominował świat oprogramowania. Pełna wersja aplikacji kosztuje 100 dolarów bez jednego centa a dla użytkowników poprzednich wersji przewidziano zniżkę w wysokości 20 dolarów.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie na stronie ON1.

Skopiuj link

Autor: Jędrzej Franek

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Edit.Photo - darmowy edytor zdjęć w przeglądarce
Edit.Photo - darmowy edytor zdjęć w przeglądarce
Edit.Photo nie jest ani pierwszą, ani najbardziej rozbudowaną webową aplikacją do obróbki zdjęć. Ale może być świetnym narzędziem, by szybko przygotować zdjęcie do...
9
GimmePhotos - polska aplikacja skróci żmudny proces w pracy fotografa
GimmePhotos - polska aplikacja skróci żmudny proces w pracy fotografa
Mówi się, że proste pomysły są najlepsze. Jeśli też tracisz sporo czasu na ręczne wyszukiwanie, zaznaczanie i kopiowanie zdjęć wybranych do obróbki przez klienta,...
17
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Nowa apka Creative Cloud Express łączy w sobie funkcje Adobe Spark i szereg nowości, aby sprostać oczekiwaniom młodych twórców szukających sposobu na szybką pracę na...
7
Powiązane artykuły