To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy

Autor: Maciej Luśtyk

17 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.

Z każdym kolejnym tygodniem utwierdzamy się w przekonaniu, że przyszłość cyfrowej obróbki obrazu będzie należeć do systemów sztucznej inteligencji. Kolejnej porcji ciekawostek w tym temacie kolejny raz dostarcza ekipa programistów Skylum, twórców wywoływarki RAW o nazwie Luminar.

Automatyzacja jest przyszłością postprodukcji, a przynajmniej tak sądzą twórcy programu

Już od pierwszej edycji programu twórcy dużą wagę przykładali do automatyzacji procesu edycji, wprowadzając system Accent AI, który bazując na sieciach neuronowych za pomocą jednego slidera pozwalał nam polepszyć wygląd zdjęcia. Wraz z kolejnymi generacjami programu twórcy udoskonalali swój pomysł i choć program nadal nie jest idealny, to wydaje się, że jego kolejna edycja, która pojawi się już w listopadzie będzie znacznym krokiem naprzód. Właśnie ze względu na wspomnianą „sztuczną inteligencję”.

Niedawno twórcy narobili sporo szumu za sprawą zapowiadanego inteligentnego systemu podmiany nieba na zdjęciach, później pokazali także narzędzie do wydobywanie szczegółów na zdjęciach, a teraz prezentują rozwiązanie, które ma szansę przyciągnąć do programu jeszcze więcej użytkowników.

Retusz portretu w rękach sztucznej inteligencji

 

Chodzi o opcje automatycznego retuszu cery i panelu do edycji portretów. Funkcja AI Skin Enhancer za pomocą jednego suwaka pozwoli nam zniwelować niedoskonałości cery i poprawić jej odcień oraz fakturę, natomiast panel Portrait Enhancer to zestaw sliderów, umożliwiający np. błyskawiczną korektę wielkości oczu, konturu twarzy, cieni pod oczami czy wyrazistości brwi.

Co chyba jednak najważniejsze, wszystko to odbywać będzie się bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zaznaczeń czy nakładania masek, a ustawienia mamy móc eksportować na cały zestaw zdjęć, dzięki czemu model na każdym zdjęciu ma prezentować się spójnie. 

{$in-article-newsletter}

Do pobrania już w listopadzie

Co prawda wybór dostępnych opcji mógłby być nieco większy, ale pierwsze przykłady i tak robią bardzo dobre wrażenie. Pozostaje jedynie pytanie czy system działa równie sprawnie w przypadkach gdy model nie stoi równo na wprost obiektywu.

O tym przekonamy się już niebawem. Nowa wersja programu pojawi się w sprzedaży już w listopadzie 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
9
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
1
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)