Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych

0
Maciej Luśtyk
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do użycia formie.

Jeśli jeszcze nie znacie Luminara, to jest to szybko rozwijający się program, który stał się jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni kilku miesięcy zyskał ważne aktualizacje, a producent zaprezentował także plugin Flex, który oferuje wszystko, co najlepsze z desktopowej wersji programu w formie wtyczki.

Jeden slider zamiast panelu Develop?

Wtyczka Luminar Flex właśnie otrzymała swoje pierwsze uaktualnienie, które wprowadza wsparcie nowego, doskonalszego układu AI, który pozwoli dokonać nam wstępnej obróbki zdjęcia za pomocą pojedynczego suwaka, sterującego intensywnością działania systemu sztucznej inteligencji. Już pierwsze generacja układu Accent robiła bardzo dobre wrażenie, a teraz ma być tylko lepiej.

Przede wszystkim optymalizacji uległo ogólne działanie AI, ale najważniejszym dodatkiem okazuje się funkcja rozpoznawania twarzy i sylwetek fotografowanych osób. Dzięki temu, Accent AI 2.0 jest w stanie dokonywać osobnych korekt dla modela i reszty kadru.

Oprócz tego, aktualizacja wprowadza usprawniony katalog filtrów, ułatwiony dostęp do presetów (Luminar Looks) oraz możliwość personalizacji przestrzeni roboczej, którą znamy ze standardowej wersji programu Luminar.

Cena i dostępność

Aktualizacja, jak i wtyczka jest darmowa dla użytkowników programu Luminar 3. Wszyscy inni mogą ją zakupić w cenie 70 euro ze strony producenta.

Wtyczka jest kompatybilna z programami Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop i Photos for macOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
7
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)