Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do użycia formie.

Jeśli jeszcze nie znacie Luminara, to jest to szybko rozwijający się program, który stał się jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni kilku miesięcy zyskał ważne aktualizacje, a producent zaprezentował także plugin Flex, który oferuje wszystko, co najlepsze z desktopowej wersji programu w formie wtyczki.

Jeden slider zamiast panelu Develop?

Wtyczka Luminar Flex właśnie otrzymała swoje pierwsze uaktualnienie, które wprowadza wsparcie nowego, doskonalszego układu AI, który pozwoli dokonać nam wstępnej obróbki zdjęcia za pomocą pojedynczego suwaka, sterującego intensywnością działania systemu sztucznej inteligencji. Już pierwsze generacja układu Accent robiła bardzo dobre wrażenie, a teraz ma być tylko lepiej.

Przede wszystkim optymalizacji uległo ogólne działanie AI, ale najważniejszym dodatkiem okazuje się funkcja rozpoznawania twarzy i sylwetek fotografowanych osób. Dzięki temu, Accent AI 2.0 jest w stanie dokonywać osobnych korekt dla modela i reszty kadru.

Oprócz tego, aktualizacja wprowadza usprawniony katalog filtrów, ułatwiony dostęp do presetów (Luminar Looks) oraz możliwość personalizacji przestrzeni roboczej, którą znamy ze standardowej wersji programu Luminar.

Cena i dostępność

Aktualizacja, jak i wtyczka jest darmowa dla użytkowników programu Luminar 3. Wszyscy inni mogą ją zakupić w cenie 70 euro ze strony producenta.

Wtyczka jest kompatybilna z programami Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop i Photos for macOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)