Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych

0
Maciej Luśtyk
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do użycia formie.

Jeśli jeszcze nie znacie Luminara, to jest to szybko rozwijający się program, który stał się jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni kilku miesięcy zyskał ważne aktualizacje, a producent zaprezentował także plugin Flex, który oferuje wszystko, co najlepsze z desktopowej wersji programu w formie wtyczki.

Jeden slider zamiast panelu Develop?

Wtyczka Luminar Flex właśnie otrzymała swoje pierwsze uaktualnienie, które wprowadza wsparcie nowego, doskonalszego układu AI, który pozwoli dokonać nam wstępnej obróbki zdjęcia za pomocą pojedynczego suwaka, sterującego intensywnością działania systemu sztucznej inteligencji. Już pierwsze generacja układu Accent robiła bardzo dobre wrażenie, a teraz ma być tylko lepiej.

Przede wszystkim optymalizacji uległo ogólne działanie AI, ale najważniejszym dodatkiem okazuje się funkcja rozpoznawania twarzy i sylwetek fotografowanych osób. Dzięki temu, Accent AI 2.0 jest w stanie dokonywać osobnych korekt dla modela i reszty kadru.

Oprócz tego, aktualizacja wprowadza usprawniony katalog filtrów, ułatwiony dostęp do presetów (Luminar Looks) oraz możliwość personalizacji przestrzeni roboczej, którą znamy ze standardowej wersji programu Luminar.

Cena i dostępność

Aktualizacja, jak i wtyczka jest darmowa dla użytkowników programu Luminar 3. Wszyscy inni mogą ją zakupić w cenie 70 euro ze strony producenta.

Wtyczka jest kompatybilna z programami Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop i Photos for macOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Software
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1
Nareszcie! Nowa wtyczka Microsoft oferuje podgląd plików RAW dla użytkowników Windowsa 10
Nareszcie! Nowa wtyczka Microsoft oferuje podgląd plików RAW dla użytkowników Windowsa 10
Denerwuje cię, że nie jesteś w stanie podejrzeć swoich zdjęć przed importem do któregoś z programów graficznych? Na ratunek przychodzi nowa wtyczka Raw Image...
106
2