Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych

0
Maciej Luśtyk
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do użycia formie.

Jeśli jeszcze nie znacie Luminara, to jest to szybko rozwijający się program, który stał się jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni kilku miesięcy zyskał ważne aktualizacje, a producent zaprezentował także plugin Flex, który oferuje wszystko, co najlepsze z desktopowej wersji programu w formie wtyczki.

Jeden slider zamiast panelu Develop?

Wtyczka Luminar Flex właśnie otrzymała swoje pierwsze uaktualnienie, które wprowadza wsparcie nowego, doskonalszego układu AI, który pozwoli dokonać nam wstępnej obróbki zdjęcia za pomocą pojedynczego suwaka, sterującego intensywnością działania systemu sztucznej inteligencji. Już pierwsze generacja układu Accent robiła bardzo dobre wrażenie, a teraz ma być tylko lepiej.

Przede wszystkim optymalizacji uległo ogólne działanie AI, ale najważniejszym dodatkiem okazuje się funkcja rozpoznawania twarzy i sylwetek fotografowanych osób. Dzięki temu, Accent AI 2.0 jest w stanie dokonywać osobnych korekt dla modela i reszty kadru.

Oprócz tego, aktualizacja wprowadza usprawniony katalog filtrów, ułatwiony dostęp do presetów (Luminar Looks) oraz możliwość personalizacji przestrzeni roboczej, którą znamy ze standardowej wersji programu Luminar.

Cena i dostępność

Aktualizacja, jak i wtyczka jest darmowa dla użytkowników programu Luminar 3. Wszyscy inni mogą ją zakupić w cenie 70 euro ze strony producenta.

Wtyczka jest kompatybilna z programami Adobe Lightroom Classic, Adobe Photoshop i Photos for macOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
30
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)