Magia zaznaczania - Object Selection Tool wkrótce w Photoshopie

1
Jędrzej Franek
29 Październik 2019
Artykuł na: minutę

Szybkie tworzenie zaznaczeń w Adobe Photoshop dostępne jest od dawna, ale niedługo dzięki sztucznej inteligencji stanie się po prostu dziecinnie łatwe.

Silnik Adobe Sensei staje się coraz mądrzejszy i odczujemy to w pracy nad zdjęciami, których fragmenty będziemy chcieli powielić, edytować lub wyciąć. Nowe narzędzie do szybkiego zaznaczania obiektów znajdzie swoje miejsce obok lassa i standardowego narzędzia quick selection. Program automatycznie rozpozna i zaznaczy wybrane przez nas obiekty. Jak możemy zauważyć na filmie, w przypadku dość kontrastowych scen funkcja działa doskonale - w razie potrzeby wciąż możemy dokonać też niezbędnych mikrokorekt w dodatkowym panelu.

Adobe zapewnia, że funkcja będzie skuteczna także w przypadku mniej oczywistych granic między obiektami i wygląda na to, że prace nad jej wdrożeniem są właściwie ukończone i będziemy mogli z niej skorzystać przy okazji najbliższej aktualizacji programu Photoshop CC.

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0
Powiązane artykuły