Adobe Bridge - ważna aktualizacja
0
Adobe Lightroom i Camera RAW - ważna aktualizacja dla miłośników panoram
29 styczeń 2016
Firma Adobe udostępniła aktualizację dwóch popularnych programów do wywoływania plików RAW. Wraz z usprawnionym softem pojawia się nie spotykana nigdy wcześniej opcja Boundary Warp, która powinna przypaść do gustu fotografom wykonującym panoramy. Poza tym otrzymujemy również wsparcie najnowszych modeli obiektywów aparatów.
0
Adobe Portfolio pozwoli stworzyć fotograficzną stronę internetową w mgnieniu oka
26 styczeń 2016
Adobe ma zamiar zawładnąć kolejną częścią kreatywnej strony naszego życia. Producent oprogramowania właśnie zaprezentował aplikację, która pozwoli nam zbudować dobrze wyglądające i responsywne internetowe portfolio w ciągu kilku chwil.
0
Naukowcy z MIT stworzyli algorytm, który sprawdzi czy nasze zdjęcia zapadają w pamięć
31 grudzień 2015
Co sprawia, że niektóre zdjęcia zapamiętujemy lepiej od innych? Fotografie potrafią być na tyle różne, że podanie jednoznacznej odpowiedzi wydaje się niemożliwe. Naukowcy z MIT opracowali jednak algorytm, który na podstawie kilku wytycznych pozwoli nam sprawdzić, czy nasze fotografie zapadną w pamięć odbiorcom.
0
Adobe Lightroom Mobile – ważna aktualizacja dla urządzeń Apple
21 grudzień 2015
Adobe zaprezentowało istotne uaktualnienie mobilnej wersji Lightrooma. Jak na razie jest ono dostępne wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Będą oni mogli pobrać aktualizację, która dodaje nowe funkcje i usprawnia działanie programu.
0
Sony Sky HDR – aplikacja, która ma zastąpić filtry ND
18 grudzień 2015
Kto choć raz fotografował krajobraz bez użycia odpowiedniego filtra ten wie, jak trudno jest uzyskać zamierzony efekt – zwłaszcza, gdy chcemy mieć dużo szczegółów w jasnych, jak i ciemnych partiach zdjęcia. Ciekawe rozwiązanie w tym temacie zaprezentowało Sony. Ich aplikacja Sky HDR ma skutecznie radzić sobie z tym problemem.
0
Deszcz pieniędzy z chmury Adobe, czyli ile zarabia na nas producent pakietu Creative Cloud
16 grudzień 2015
Od kiedy Adobe wykonało zwrot w stronę usług w chmurze, oferowanych na zasadach płatnych, okresowych subskrypcji, wielu zarzuca producentowi ubezwłasnowolnienie użytkowników. Nie mamy jednak co liczyć na zmianę. Zyski z abonamentów od ponad dwóch lat przekraczają oczekiwania analityków.
0
Carousel i Adobe Revel zamykają swoje podwoje  - czemu synchronizacja rodzinnych zdjęć w chmurze się nie przyjęła?
10 grudzień 2015
Wydaje się, że usługi w chmurze oferują już wszyscy i wszędzie. Nic dziwnego, że powstało też wiele serwisów nakierowanych na fotografów. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich sferach podobne rozwiązania spotykają się z popularnością. Niebawem zamkną się kolejne serwisy, które w założeniu miał ułatwić przechowywanie i dzielenie się zdjęciami z życia codziennego.
0
Alien Skin Exposure X - ciekawa alternatywa dla Lightrooma
10 grudzień 2015
Producent oprogramowania Alien Skin zaprezentował aplikację Exposure X, która dzięki prostocie i wygodzie obsługi ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla popularnych programów do postprodukcji zdjęć. Program nie wymaga importu zdjęć, oferuje bogate narzędzia edycji i wsparcie dla plików RAW.
0
Jest już najnowsza wersja Adobe Photoshop CC. Krok w stronę tabletów?
0
Capture One Pro 9 już dostępne! Co oferuje nowa odsłona?
1 grudzień 2015
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy do postprodukcji zamiast programów Adobe wolą używać te oferowane przez Capture One. Właśnie ukazała się 9 odsłona popularnej aplikacji do edycji zdjęć RAW. Zobaczcie, co oferuje.
0
Presety VSCO za pół ceny z okazji 4 urodzin
26 listopad 2015
W ciągu 4 lat istnienia emulacje filmów oferowane przez VSCO wzięły szturmem świat fotografii. Powszechnie używają ich profesjonalni fotografowie, a aplikacja mobilna stała się podstawowym narzędziem do obróbki dla osób robiących zdjęcia smartfonami. Teraz wszystkie paczki z presetami oferowane przez firmę możecie nabyć za pół ceny.
0
Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem
18 listopad 2015
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
0
Magix Photostory Deluxe 2016 – szybkie i proste tworzenie multimedialnych animacji
17 listopad 2015
Firma MAGIX zaprezentowała nową wersję popularnego programu do tworzenia pokazów zdjęć i filmów. Magix Photostory Deluxe 2016 został wyposażony w wiele ciekawych funkcji, które umożliwią jeszcze precyzyjniejsze połączenie fotografii oraz ruchomych obrazów w jeden film o rozdzielczości Ultra HD.
0
Grum pozwoli Ci wrzucać zdjęcia na Instagrama bezpośrednio z komputera
16 listopad 2015
Twórcy Instagrama specjalnie nie udostępniają pełnej funkcjonalności serwisu z poziomu przeglądarki tak, aby serwis pozostał skoncentrowany wokół urządzeń mobilnych. Wobec tego próby w tym temacie podejmują autorzy zewnętrznych aplikacji. Jedną z nich jest Grum, która oprócz możliwości wrzucania zdjęć z komputera oferuje też inne ciekawe opcje.
0
Trójkąt ekspozycji - poznanie go nigdy nie było prostsze
10 listopad 2015
Stawiasz swoje pierwsze kroki w fotografii i zależności pomiędzy wartością przysłony, czasem naświetlania a czułością matrycy są niezrozumiałe i skomplikowane? Od teraz ich poznanie nigdy nie było łatwiejsze! Wszystko za sprawą interaktywnego narzędzia stworzonego przez fotografa Tony’ego Catalano.
0
Aurora HDR - takiego programu do obróbki jeszcze nie było
10 listopad 2015
Producent oprogramowania Macphun we wspołpracy z fotografem Treyem Ratcliffem stworzył program Aurora HDR, będący kompletnym, zaawansowanym rozwiązaniem do obróbki zdjęć HDR, dzięku któremu łatwo uzyskamy nieosiągalne wcześniej efekty.
0
Adobe kapituluje – w Lightroomie 6 będą zmiany
19 październik 2015
Aktualizacje oprogramowania nie zawsze spotykają się z aprobatą konsumentów. Niedawno dowiedzieli się o tym przedstawiciele firmy Adobe. Wraz z uaktualnieniem programu Lightroom zmianie uległ panel odpowiadający za importowanie zdjęć. Taki zabieg nie spodobał się użytkownikom, w związku z czym postanowili zainterweniować.
0