Nowa odsłona VSCO - już niebawem na iOS i Androida
0
Content-Aware - nowa funkcja Photoshopa CC, która usprawni kadrowanie
31 maj 2016
Odpowiednie kadrowanie podczas postprodukcji może być bardzo uciążliwe lub wręcz niemożliwe - zwłaszcza, gdy nie chcemy utracić szczegółów znajdujących się na brzegach zdjęcia. Jednak wraz z zapowiadaną przez Adobe funkcją Content-Aware będziemy mogli skutecznie temu zapobiec.
1
Lightroom Develop Preset Creator - twórz presety jednym kliknięciem
23 maj 2016
Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się presety symulujące wygląd filmów analogowych. Program Lightroom Develop Preset Creator pozwoli stworzyć je jeszcze prościej i wprowadza do całego procesu element przypadkowości.
0
Picturesqe - selekcja zdjęć szybsza o 80%
20 maj 2016
Podczas całodniowej sesji wykonujemy niekiedy setki, a czasem i tysiące zdjęć. Ich selekcja to czasochłonny proces. Pomoże w tym program Picturesqe.
2
LandscapePro – edycja krajobrazu w kilku krokach
20 maj 2016
Firma Anthropics Technology zaprezentowała dziś pierwszy w swojej historii inteligentny program do postprodukcji zdjęć krajobrazu i przyrody. LandscapePro dzięki zaawansowanym rozwiązaniom i przyjaznemu interfejsowi powinien przypaść do gustu profesjonalistom, jak i mniej zaawansowanym fotografom.
4
GoPro udostępnia 2 nowe aplikacje, które sprawią, że montaż stanie się prosty
4 maj 2016
Miłośnicy sportów pokochali swobodę filmowania i odporność jaką oferują kamery sportowe. Niestety kwestia montażu nagranego materiału pozostaje tak samo skomplikowana jak w przypadku zwykłych kamer. Zmienić to mają nowe aplikacje producenta.
0
ON1 Photo RAW - czy nadchodzi pogromca Lightrooma?
27 kwiecień 2016
ON1 zaprezentowało nową wywoływarkę plików RAW, która ma być najszybszym, najbardziej elastycznym pod względem możliwości i wygodnym w obsłudze programem na rynku.
3
Nikon SnapBridge jest już dostępny na Androida
20 kwiecień 2016
Po raz pierwszy o autorskim systemie łączności Nikona dowiedzieliśmy się w momencie premiery aparatu D500. Dziś SnapBridge jest już dostępny do pobrania na urządzenia z systemem Android.
0
Macie już darmowe Google Nik Collection? Za darmo otrzymacie też poradniki
4 kwiecień 2016
W zeszłym tygodniu Google narobiło sporo szumu, udostępniając za darmo całą serię wtyczek Nik Colletion. Jeśli jeszcze nie jesteście z nimi obeznani, pomogą Wam w tym darmowe wideoporadniki Tima Greya.
0
Nik Collection dostępne za darmo!
0
Landscape pozwoli łatwo przygotować zdjęcia pod serwisy społecznościowe
23 marzec 2016
Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów społecznościowych, a w każdym z nich obowiązują inne wytyczne odnośnie preferowanych rozmiarów wgrywanych zdjęć. Platforma Landscape powoli nam uporać się z właściwym przygotowaniem fotografii w kilka chwil.
0
JCH Street Pan 400 - świetna wiadomość dla fotografów ulicznych
23 marzec 2016
Premiery nowych filmów należą już dziś do rzadkości. Tym bardziej cieszy nas pojawienie się dedykowanego fotografom ulicznym materiału monochromatycznego JCH Street Pan 400, który powstał na bazie filmu używanego w monitoringu.
0
Profoto OCF Gels - kolorowa kreatywność
23 marzec 2016
Profoto, znany i ceniony przez zawodowców producent akcesoriów oświetleniowym, zaprezentował nowe filtry żelowe, które z pewnością przykują uwagę niejednego strobisty. Wraz z nimi firma pokazała dedykowany uchwyt, kompatybilny z popularnymi lampami Profoto B1 i B2.
0
Wypróbujcie nowe funkcje przeglądarkowej wersji programu Lightroom
23 marzec 2016
Już niedługo Adobe zaprezentuje nowe funkcje programu Lightroom on the Web, który pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć z każdego urządzenia podłączonego do sieci. Twórcy zapraszają do ich przetestowania. Na początek sprawdzimy działanie ciekawej wyszukiwarki.
0
Affinity Photo już niebawem także na Windows
21 marzec 2016
Affinity Photo to w pełni wyposażona aplikacja służąca do obróbki zdjęć. Umożliwia między innymi wywoływanie plików RAW oraz pracę na warstwach. Do tej pory program był jedynie dostępny dla użytkowników systemu MacOS. Jednak producent zapowiedział również wersję na Windowsa.
1
Adobe Lightroom Mobile 2.2 – aktualizacja, na którą wszyscy czekali
4 marzec 2016
Firma Adobe zaprezentowała nową aktualizację programu Lightroom Mobile w wersji 2.2. Wraz z nią pojawia się funkcja, na którą czekali wszyscy profesjonaliści – możliwość eksportu zdjęć w pełnej rozdzielczość. Jak na razie to opcja jest dostępna wyłącznie dla urządzeń iOS.
0
Adobe Lightroom Mobile 2.0 - ważna aktualizacja dla urządzeń z systemem Android
23 luty 2016
Firma Adobe zaprezentowała nową aktualizację programu Lightroom Mobile. Wersja 2.0 wprowadza wiele kluczowych rozwiązań - w tym jedno, które funkcjonalność oraz ergonomię użytkowania wzbija na zupełnie nowy poziom.
0
Google porzuca serwis Picasa
15 luty 2016
To było tylko kwestią czasu. Gdy w czerwcu zeszłego roku Google zaprezentowało autonomiczną aplikację Photos, przewidywano, że oznacza to rychły koniec lubianego przez wielu serwisu Picasa. Tak też się stało. Po 14 latach platforma zamyka swoje podwoje.
0