Remove.bg to strona, dzięki której w kilka sekund usuniesz dowolne tło z portretu

1
Michał Chrzanowski
19 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dokładne usuwanie tła z portretu nigdy nie należy do łatwych i szybkich zadań. Jednak za sprawą strony Remove.bg będziesz mógł w zaledwie 5 sekund pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem - i to w zupełności za darmo.

Precyzyjna selekcja osoby, zwłaszcza w okolicach włosów, i skuteczne wycięcie z obrazu tła to czarny sen niejednego retuszera. Trzeba poświęcić sporo czasu na żmudną pracę w Photoshopie. Jednak teraz pojawiło się pewne rozwiązanie - strona Remove.bg, dzięki której godziny „zabawy“ w programie graficznym sprowadzą się do zaledwie kilku sekund.

- Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, fotografem, czy miłośnikiem selfie: usuwanie tła nigdy nie było łatwe. Trzeba poświęcić godziny na oddzielaniu pierwszego planu od tła. Teraz jest lepszy sposób - i to za darmo! Remove.bg, oprócz importu zdjęcia, nie wymaga dalszej pracy w postaci selekcji pikseli czy oznaczania osób - podkreślają projektanci strony.

Wgrywasz zdjęcie, Remove.bg robi całą resztę

Remove.bg to wyjątkowo prosta i intuicyjna strona. Wszystko co musimy zrobić to wgrać zdjęcie za pomocą dedykowanego przycisku „select a photo“ lub poprzez wklejenie linku do wybranej grafiki. Resztą zajmie się sztuczna inteligencja, która w zaledwie 5 sekund z obrazu pozbędzie się tła. Po chwili wyświetlą się dwa podglądy: oryginalnego zdjęcia oraz przykładu po korekcie. Jeżeli efekt przypadnie nam do gustu to plik możemy pobrać jako PNG z transparentnym tłem

Musimy przyznać, że strona radzi sobie całkiem sprawnie, a cała operacja faktycznie zajmuje kilka sekund. Sprawdziliśmy w praktyce Remove.bg na przykładzie kilku zdjęć testowych i w większości przypadków efekty były zdumiewające. Niemniej jednak zdarzyły się pewne wpadki - zwłaszcza gdy osoba była „wtopiona“ w tło lub kolor jej stroju zgrywał się z kolorystyką dalszego planu.

Jest pewien haczyk

Remove.bg korzysta ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie szybko wyselekcjonować osobę od reszty rzeczy znajdujących się w kadrze. Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi pracują założyciele strony. Po pierwsze jest ona w stanie skutecznie usunąć tło, ale wyłącznie z portretów. Inny rodzaj fotografii nie jest jeszcze wspierany. - W przyszłości chcemy również wspierać inne rodzaje, na przykład fotografię produktową - czytamy na stronie. Jest jeszcze jedna rzecz. Rozdzielczość finalnych zdjęć jest ograniczona - obrazy mogą być zapisane w maksymalnym rozmiarze 500px po dłuższym boku, co na chwilę obecną mocno zmniejsza możliwość praktycznego zastosowania Remove.bg.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
10
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0