Remove.bg to strona, dzięki której w kilka sekund usuniesz dowolne tło z portretu

Remove.bg to strona, dzięki której w kilka sekund usuniesz dowolne tło z portretu

Dokładne usuwanie tła z portretu nigdy nie należy do łatwych i szybkich zadań. Jednak za sprawą strony Remove.bg będziesz mógł w zaledwie 5 sekund pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem - i to w zupełności za darmo.

Precyzyjna selekcja osoby, zwłaszcza w okolicach włosów, i skuteczne wycięcie z obrazu tła to czarny sen niejednego retuszera. Trzeba poświęcić sporo czasu na żmudną pracę w Photoshopie. Jednak teraz pojawiło się pewne rozwiązanie - strona Remove.bg, dzięki której godziny „zabawy“ w programie graficznym sprowadzą się do zaledwie kilku sekund.

- Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, fotografem, czy miłośnikiem selfie: usuwanie tła nigdy nie było łatwe. Trzeba poświęcić godziny na oddzielaniu pierwszego planu od tła. Teraz jest lepszy sposób - i to za darmo! Remove.bg, oprócz importu zdjęcia, nie wymaga dalszej pracy w postaci selekcji pikseli czy oznaczania osób - podkreślają projektanci strony.

Wgrywasz zdjęcie, Remove.bg robi całą resztę

Remove.bg to wyjątkowo prosta i intuicyjna strona. Wszystko co musimy zrobić to wgrać zdjęcie za pomocą dedykowanego przycisku „select a photo“ lub poprzez wklejenie linku do wybranej grafiki. Resztą zajmie się sztuczna inteligencja, która w zaledwie 5 sekund z obrazu pozbędzie się tła. Po chwili wyświetlą się dwa podglądy: oryginalnego zdjęcia oraz przykładu po korekcie. Jeżeli efekt przypadnie nam do gustu to plik możemy pobrać jako PNG z transparentnym tłem

Musimy przyznać, że strona radzi sobie całkiem sprawnie, a cała operacja faktycznie zajmuje kilka sekund. Sprawdziliśmy w praktyce Remove.bg na przykładzie kilku zdjęć testowych i w większości przypadków efekty były zdumiewające. Niemniej jednak zdarzyły się pewne wpadki - zwłaszcza gdy osoba była „wtopiona“ w tło lub kolor jej stroju zgrywał się z kolorystyką dalszego planu.

Jest pewien haczyk

Remove.bg korzysta ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie szybko wyselekcjonować osobę od reszty rzeczy znajdujących się w kadrze. Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi pracują założyciele strony. Po pierwsze jest ona w stanie skutecznie usunąć tło, ale wyłącznie z portretów. Inny rodzaj fotografii nie jest jeszcze wspierany. - W przyszłości chcemy również wspierać inne rodzaje, na przykład fotografię produktową - czytamy na stronie. Jest jeszcze jedna rzecz. Rozdzielczość finalnych zdjęć jest ograniczona - obrazy mogą być zapisane w maksymalnym rozmiarze 500px po dłuższym boku, co na chwilę obecną mocno zmniejsza możliwość praktycznego zastosowania Remove.bg.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
5
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0