Remove.bg to strona, dzięki której w kilka sekund usuniesz dowolne tło z portretu

1
Michał Chrzanowski
19 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dokładne usuwanie tła z portretu nigdy nie należy do łatwych i szybkich zadań. Jednak za sprawą strony Remove.bg będziesz mógł w zaledwie 5 sekund pozbyć się rozpraszających elementów i zapisać zdjęcie jako plik PNG z transparentnym tłem - i to w zupełności za darmo.

Precyzyjna selekcja osoby, zwłaszcza w okolicach włosów, i skuteczne wycięcie z obrazu tła to czarny sen niejednego retuszera. Trzeba poświęcić sporo czasu na żmudną pracę w Photoshopie. Jednak teraz pojawiło się pewne rozwiązanie - strona Remove.bg, dzięki której godziny „zabawy“ w programie graficznym sprowadzą się do zaledwie kilku sekund.

- Niezależnie od tego czy jesteś grafikiem, fotografem, czy miłośnikiem selfie: usuwanie tła nigdy nie było łatwe. Trzeba poświęcić godziny na oddzielaniu pierwszego planu od tła. Teraz jest lepszy sposób - i to za darmo! Remove.bg, oprócz importu zdjęcia, nie wymaga dalszej pracy w postaci selekcji pikseli czy oznaczania osób - podkreślają projektanci strony.

Wgrywasz zdjęcie, Remove.bg robi całą resztę

Remove.bg to wyjątkowo prosta i intuicyjna strona. Wszystko co musimy zrobić to wgrać zdjęcie za pomocą dedykowanego przycisku „select a photo“ lub poprzez wklejenie linku do wybranej grafiki. Resztą zajmie się sztuczna inteligencja, która w zaledwie 5 sekund z obrazu pozbędzie się tła. Po chwili wyświetlą się dwa podglądy: oryginalnego zdjęcia oraz przykładu po korekcie. Jeżeli efekt przypadnie nam do gustu to plik możemy pobrać jako PNG z transparentnym tłem

Musimy przyznać, że strona radzi sobie całkiem sprawnie, a cała operacja faktycznie zajmuje kilka sekund. Sprawdziliśmy w praktyce Remove.bg na przykładzie kilku zdjęć testowych i w większości przypadków efekty były zdumiewające. Niemniej jednak zdarzyły się pewne wpadki - zwłaszcza gdy osoba była „wtopiona“ w tło lub kolor jej stroju zgrywał się z kolorystyką dalszego planu.

Jest pewien haczyk

Remove.bg korzysta ze sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie szybko wyselekcjonować osobę od reszty rzeczy znajdujących się w kadrze. Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi pracują założyciele strony. Po pierwsze jest ona w stanie skutecznie usunąć tło, ale wyłącznie z portretów. Inny rodzaj fotografii nie jest jeszcze wspierany. - W przyszłości chcemy również wspierać inne rodzaje, na przykład fotografię produktową - czytamy na stronie. Jest jeszcze jedna rzecz. Rozdzielczość finalnych zdjęć jest ograniczona - obrazy mogą być zapisane w maksymalnym rozmiarze 500px po dłuższym boku, co na chwilę obecną mocno zmniejsza możliwość praktycznego zastosowania Remove.bg.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
19
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
16
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
24
0