DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

Autor: Michał Chrzanowski

15 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia. Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które w zeszłym roku wykupiło Nik Collection i zapowiedziało rozwój i nowe aktualizacje. Na pierwszą z nich musieliśmy poczekać do czerwca 2018 roku, kiedy to zaprezentowano 7 uaktualnionych wtyczek. Teraz natomiast producent udostępnił aktualizację Nik Collection do wersji 1.1.

- Kiedy w czerwcu ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Nik Collection od DxO, zobowiązaliśmy się dostarczyć jak najlepszą obsługę użytkownikom i zapewnić naszym klientom pomoc i wsparcie. Obiecaliśmy również zorganizować społeczność i poprosić o opinie poprzez regularne ankiety. Poczyniliśmy postępy w każdym z tych obszarów. Teraz idziemy o krok dalej w kierunku naszych celów, koncentrując wszystkie najnowsze aktualizacje produktów w nowej wersji Nik Collection - zaznacza Jean-Marc Alexia, zastępca dyrektora działu Product Strategy and Marketing DxO.

Aktualizacja Nik Collection do wersji 1.1 zapewni pełną kompatybilność z systemem macOS Mojave i najnowszymi wersjami programów Adobe: Lightroom Classic CC, Photoshop CC i Photoshop Elements. Poza tym producent wyeliminował niektóre usterki interfejsu (na przykład blokowanie się okienek czy problemy ze zgodnością w niektórych profilach kolorów), a także poprawił kompatybilność z innymi aplikacjami. Ponadto nowe uaktualnienie ma zapewnić jeszcze lepszą wygodę pracy oraz szybkość działania.

wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Cena i dostępność

Wtyczki Nik Collection by DxO są już dostępne do pobrania za 69 dolarów (nowi użytkownicy) lub jako darmowe uaktualnienie dla dotychczasowych użytkowników. Kolekcja składa się z: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro i Viveza. Wtyczki mogą być używane jako zwykły program lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma, DxO PhotoLab 2, Serif Affinity Photo i Skylum Luminar. Po więcej informacji odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Nowa apka Creative Cloud Express łączy w sobie funkcje Adobe Spark i szereg nowości, aby sprostać oczekiwaniom młodych twórców szukających sposobu na szybką pracę na...
7
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Najnowsza wersja programu do edycji zdjęć Capture One jest już dostępna do pobrania. Nowa odsłona stawia przede wszystkim na wygodę pracy, wprowadzając funkcje,...
10
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Adobe robi ukłon w stronę współczesnych twórców i udostępnia subskrybentom Planu Fotograficznego dwie ważne aplikacje, które pozwolą na jeszcze szybszą pracę w...
6