DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia. Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które w zeszłym roku wykupiło Nik Collection i zapowiedziało rozwój i nowe aktualizacje. Na pierwszą z nich musieliśmy poczekać do czerwca 2018 roku, kiedy to zaprezentowano 7 uaktualnionych wtyczek. Teraz natomiast producent udostępnił aktualizację Nik Collection do wersji 1.1.

- Kiedy w czerwcu ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Nik Collection od DxO, zobowiązaliśmy się dostarczyć jak najlepszą obsługę użytkownikom i zapewnić naszym klientom pomoc i wsparcie. Obiecaliśmy również zorganizować społeczność i poprosić o opinie poprzez regularne ankiety. Poczyniliśmy postępy w każdym z tych obszarów. Teraz idziemy o krok dalej w kierunku naszych celów, koncentrując wszystkie najnowsze aktualizacje produktów w nowej wersji Nik Collection - zaznacza Jean-Marc Alexia, zastępca dyrektora działu Product Strategy and Marketing DxO.

Aktualizacja Nik Collection do wersji 1.1 zapewni pełną kompatybilność z systemem macOS Mojave i najnowszymi wersjami programów Adobe: Lightroom Classic CC, Photoshop CC i Photoshop Elements. Poza tym producent wyeliminował niektóre usterki interfejsu (na przykład blokowanie się okienek czy problemy ze zgodnością w niektórych profilach kolorów), a także poprawił kompatybilność z innymi aplikacjami. Ponadto nowe uaktualnienie ma zapewnić jeszcze lepszą wygodę pracy oraz szybkość działania.

wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Cena i dostępność

Wtyczki Nik Collection by DxO są już dostępne do pobrania za 69 dolarów (nowi użytkownicy) lub jako darmowe uaktualnienie dla dotychczasowych użytkowników. Kolekcja składa się z: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro i Viveza. Wtyczki mogą być używane jako zwykły program lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma, DxO PhotoLab 2, Serif Affinity Photo i Skylum Luminar. Po więcej informacji odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0