DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia. Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które w zeszłym roku wykupiło Nik Collection i zapowiedziało rozwój i nowe aktualizacje. Na pierwszą z nich musieliśmy poczekać do czerwca 2018 roku, kiedy to zaprezentowano 7 uaktualnionych wtyczek. Teraz natomiast producent udostępnił aktualizację Nik Collection do wersji 1.1.

- Kiedy w czerwcu ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Nik Collection od DxO, zobowiązaliśmy się dostarczyć jak najlepszą obsługę użytkownikom i zapewnić naszym klientom pomoc i wsparcie. Obiecaliśmy również zorganizować społeczność i poprosić o opinie poprzez regularne ankiety. Poczyniliśmy postępy w każdym z tych obszarów. Teraz idziemy o krok dalej w kierunku naszych celów, koncentrując wszystkie najnowsze aktualizacje produktów w nowej wersji Nik Collection - zaznacza Jean-Marc Alexia, zastępca dyrektora działu Product Strategy and Marketing DxO.

Aktualizacja Nik Collection do wersji 1.1 zapewni pełną kompatybilność z systemem macOS Mojave i najnowszymi wersjami programów Adobe: Lightroom Classic CC, Photoshop CC i Photoshop Elements. Poza tym producent wyeliminował niektóre usterki interfejsu (na przykład blokowanie się okienek czy problemy ze zgodnością w niektórych profilach kolorów), a także poprawił kompatybilność z innymi aplikacjami. Ponadto nowe uaktualnienie ma zapewnić jeszcze lepszą wygodę pracy oraz szybkość działania.

wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Cena i dostępność

Wtyczki Nik Collection by DxO są już dostępne do pobrania za 69 dolarów (nowi użytkownicy) lub jako darmowe uaktualnienie dla dotychczasowych użytkowników. Kolekcja składa się z: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro i Viveza. Wtyczki mogą być używane jako zwykły program lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma, DxO PhotoLab 2, Serif Affinity Photo i Skylum Luminar. Po więcej informacji odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13