DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia. Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które w zeszłym roku wykupiło Nik Collection i zapowiedziało rozwój i nowe aktualizacje. Na pierwszą z nich musieliśmy poczekać do czerwca 2018 roku, kiedy to zaprezentowano 7 uaktualnionych wtyczek. Teraz natomiast producent udostępnił aktualizację Nik Collection do wersji 1.1.

- Kiedy w czerwcu ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Nik Collection od DxO, zobowiązaliśmy się dostarczyć jak najlepszą obsługę użytkownikom i zapewnić naszym klientom pomoc i wsparcie. Obiecaliśmy również zorganizować społeczność i poprosić o opinie poprzez regularne ankiety. Poczyniliśmy postępy w każdym z tych obszarów. Teraz idziemy o krok dalej w kierunku naszych celów, koncentrując wszystkie najnowsze aktualizacje produktów w nowej wersji Nik Collection - zaznacza Jean-Marc Alexia, zastępca dyrektora działu Product Strategy and Marketing DxO.

Aktualizacja Nik Collection do wersji 1.1 zapewni pełną kompatybilność z systemem macOS Mojave i najnowszymi wersjami programów Adobe: Lightroom Classic CC, Photoshop CC i Photoshop Elements. Poza tym producent wyeliminował niektóre usterki interfejsu (na przykład blokowanie się okienek czy problemy ze zgodnością w niektórych profilach kolorów), a także poprawił kompatybilność z innymi aplikacjami. Ponadto nowe uaktualnienie ma zapewnić jeszcze lepszą wygodę pracy oraz szybkość działania.

wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Cena i dostępność

Wtyczki Nik Collection by DxO są już dostępne do pobrania za 69 dolarów (nowi użytkownicy) lub jako darmowe uaktualnienie dla dotychczasowych użytkowników. Kolekcja składa się z: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro i Viveza. Wtyczki mogą być używane jako zwykły program lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma, DxO PhotoLab 2, Serif Affinity Photo i Skylum Luminar. Po więcej informacji odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8