DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1

2
Michał Chrzanowski
15 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia. Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które w zeszłym roku wykupiło Nik Collection i zapowiedziało rozwój i nowe aktualizacje. Na pierwszą z nich musieliśmy poczekać do czerwca 2018 roku, kiedy to zaprezentowano 7 uaktualnionych wtyczek. Teraz natomiast producent udostępnił aktualizację Nik Collection do wersji 1.1.

- Kiedy w czerwcu ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Nik Collection od DxO, zobowiązaliśmy się dostarczyć jak najlepszą obsługę użytkownikom i zapewnić naszym klientom pomoc i wsparcie. Obiecaliśmy również zorganizować społeczność i poprosić o opinie poprzez regularne ankiety. Poczyniliśmy postępy w każdym z tych obszarów. Teraz idziemy o krok dalej w kierunku naszych celów, koncentrując wszystkie najnowsze aktualizacje produktów w nowej wersji Nik Collection - zaznacza Jean-Marc Alexia, zastępca dyrektora działu Product Strategy and Marketing DxO.

Aktualizacja Nik Collection do wersji 1.1 zapewni pełną kompatybilność z systemem macOS Mojave i najnowszymi wersjami programów Adobe: Lightroom Classic CC, Photoshop CC i Photoshop Elements. Poza tym producent wyeliminował niektóre usterki interfejsu (na przykład blokowanie się okienek czy problemy ze zgodnością w niektórych profilach kolorów), a także poprawił kompatybilność z innymi aplikacjami. Ponadto nowe uaktualnienie ma zapewnić jeszcze lepszą wygodę pracy oraz szybkość działania.

wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Cena i dostępność

Wtyczki Nik Collection by DxO są już dostępne do pobrania za 69 dolarów (nowi użytkownicy) lub jako darmowe uaktualnienie dla dotychczasowych użytkowników. Kolekcja składa się z: Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Dfine, HDR Efex Pro, Sharpener Pro, Silver Efex Pro i Viveza. Wtyczki mogą być używane jako zwykły program lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma, DxO PhotoLab 2, Serif Affinity Photo i Skylum Luminar. Po więcej informacji odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
5
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10