DxO prezentuje nową wersję wtyczek Nik Collection. Nowości nie ma, ale trzeba płacić

0
Maciej Luśtyk
7 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Znane i lubiane wtyczki Nik Colletion powracają w nowej, zoptymalizowanej pod nowe systemy i aplikacje formie. Oprócz tego jednak zmienia się niewiele. Poza tym, że od teraz za pakiet zapłacimy ponad 250 złotych.

W historia wtyczek Nik Collection nie brakuje zwrotów akcji. Wykupione przez Google, najpierw zostały udostępnione za darmo, a potem skazane na śmierć, gdy firma zapowiedziała porzucenie oprogramowania. W ich obronie użytkownicy wystosowali nawet petycję. Koniec końców prawo do nazwy i rozwijania pluginów wykupiło w zeszłym roku DxO.

Francuzi w dniu przejęcia obiecywali dalsze aktualizowanie pakietu i wypuszczenie jego nowej wersji w połowie 2018 roku. Swojego słowa dotrzymali - 7 uaktualnionych wtyczek właśnie zostało udostępnionych do pobrania. A właściwie do kupienia, bo aktualnej serii Nik Collection nie otrzymamy już za darmo. Od teraz będziemy musieli za nią zapłacić 69 dolarów (lub 49 dolarów jeżeli zdecydujecie się na zakup w ramach promocji startowej.

Wtyczki dostępne w ramach pakietu Nik Collection

Odpłatność nie dziwi, w końcu firma nie po to kupiła prawa do pakietu, by na nim nie zarabiać. Szkoda jedynie, że nie otrzymujemy nic nowego. DxO zoptymalizowało jedynie pakiet pod kątem najnowszych wersji aplikacji Photoshop (również w wersji Elements), Lightroom i DxO PhotoLab i działania w 64-bitowym środowisku najnowszych systemów. Miejmy jednak nadzieję, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości - wtyczki mają być stale aktualizowane.

Nową wersję wtyczek Nik Collection możecie przetestować, pobierając za darmo 30-dniową wersję próbną.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikcollection.dxo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)
Więcej w kategorii: Software
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w...
Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do...
23
0
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1