DxO PureRAW 2 - lepsza optymalizacja, nowe funkcje i wsparcie dla aparatów Fujifilm

Autor: Maciej Luśtyk

17 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

DxO PureRAW to program, który pozwala przetworzyć zdjęcia z wykorzystaniem zaawansowanego algorytmu DeepPrime jeszcze przed samym procesem obróbki. Jego druga odsłona wprowadza szereg usprawnień.

Oprogramowanie do edycji zdjeć DxO, choć nie tak mainstreamowe jak pakiet Adobe, ma kilka asów w rękawie. Ci, którzy pamiętają jeszcze czasy programu Optics Pro wiedzą, że firma już lata temu wzorowo opanowała kwestię programowej korekcji wad optycznych obiektywów. Od niedawna francuzi dysponują także opartą o układy AI technologią przetwarzania obrazu DeepPrime, która wykorzystywana jest w aplikacjach z serii DxO PhotoLab.

DxO PureRAW 2 pozwoli jeszcze szybciej przygotować RAW-y do obróbki

Aby skorzystać z tych dobrodziejstw nie trzeba jednak od razu przesiadać się na środowisko aplikacji DxO. W tym celu rok temu firma zaprezentowała program Pure Raw, który pozwala przetworzyć obrazy w zakresie odszumiania, wyostrzania i korekt optycznych jeszcze przed rozpoczęciem obróbki w docelowej aplikacji. Problemem było jednak to, że była to zupełnie osobna aplikacja, która wydłużała cały proces edycji zdjęć i nie każdemu było to na rękę. Wraz z wersją 2.0 wreszcie się to zmienia.

DxO PureRAW 2 automatycznie integruje swoje funkcje z programami Lightroom i Capture One, pozwalając przekonwertować RAW-y z poziomu biblioteki zdjęć w LR i C1. Tę samą czynność będziemy mogli wykonać także z poziomu systemów Windows i Mac OS, zaznaczając wybrane pliki i wybierając odpowiednią opcję po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Z pewnością zaoszczędzi to sporo czasu i zachęci wielu do wypróbowania możliwości Pure Raw.

Konwersja PureRaw włączona

Konwersja PureRaw wyłączona

PureRAW 2 to także wsparcie dla aparatów Fujifilm i większa wydajność pracy

Oprócz tego, pojawia się także wreszcie wsparcie dla zdjęć wykonanych matrycami Fujifilm X-Trans (a także profile sprzętowe dla obiektywów Fujifilm X), a producent obiecuje także lepszą optymalizację. Cały proces przetwarzania ma teraz odbywać się do 4 razy szybciej w przypadku komputerów Apple z procesorami M1 oraz ok. 1,5 raza szybciej w przypadku stacji bazujących na Windowsie.

Cena i dostępność

Program DxO PureRAW 2 dostępny jest do kupienia ze strony producenta w cenie 129 dolarów (ok. 550 zł). W przypadku posiadania wcześniejszej wersji aplikacji, za update zapłacimy 79 dolarów (ok. 340 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie dxo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Calibrite Profiler - nowe oprogramowanie optymalizacji pracy monitorów i procesu edycji
Calibrite Profiler - nowe oprogramowanie optymalizacji pracy monitorów i procesu edycji
Calibrite prezentuje nowe oprogramowanie, które ułatwić ma kalibrację monitora i pozwolić łatwo zarządzać pracą z kolorem. Użytkownicy oprogramowania X-Rite mogą...
1
Luminar AI dostępny do pobrania za darmo
Luminar AI dostępny do pobrania za darmo
W ramach specjalnej promocji niemieckiego magazynu Chip, przedostatnią wersję programu do obróbki zdjęć Luminar możecie obecnie pobrać całkowicie za darmo.
49
Aktualizacja aplikacji NX Field - większe możliwości zdalnego sterowania w aparatach Nikon
Aktualizacja aplikacji NX Field - większe możliwości zdalnego sterowania w aparatach Nikon
Uaktualnione oprogramowanie Nikon NX Field obsługuje nagrywanie filmów modelem Nikon Z 9, pełnoklatkowym bezlusterkowcem formatu FX i poszerza możliwości zdalnego...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)