DxO PhotoLab 7 i FilmPack 7 - precyzyjna korekcja koloru, obsługa LUT i wygodniejsze lokalne edycje

Autor: Maciej Luśtyk

4 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

DxO prezentuje najnowsze wersje aplikacji do edycji PhotoLab i FilmPack. Otrzymujemy m.in. więcej możliwości w zakresie precyzyjnej pracy z kolorem i nowe symulacje filmów.

DxO od kilku lat rozwija własną alternatywę dla Lightrooma i Capture One w postaci aplikacji do edycji plików RAW o nazwie PhotoLab. Bazujący na kilku innowacyjnych rozwiązaniach (m.in. technologia U-Point) program z edycji na edycję staje się coraz doskonalszy, a teraz wreszcie producent wziął się na poważnie za możliwości dotyczące wymagającej pracy z kolorem. Dotyczą jej praktycznie wszystkie nowości wprowadzone w wersji 7.

DxO PhotoLab 7 - profesjonalna kalibracja i praca z kolorem

Tak więc DxO PhotoLab 7 rozbudowuje narzędzia kalibracji kolorów, której teraz będzie można wreszcie dokonywać przy pomocy wzorników Calibrite i Datacolor. Oprócz tego, program otrzymuje obsługę tabel LUT (17 profili wbudowanych i możliwość ładowania własnych) i opcję korekcji HSL w przypadku lokalnych edycji.

Przeprojektowane zostało także samo menu lokalnych edycji, które teraz zgrupowane zostało w osobną paletę na bocznym pasku narzędzi. Dzięki temu nie przysłaniać ma obrazu, a także oferować większa precyzję dokonywania korekt.

W końcu, PhotoLab 7 otrzymuje także tryb pracy w monochromie, z obsługa 7-kanałowego mieszalnika barw, który dostępny był wcześniej jedynie w aplikacji FilmPack.

DxO FilmPack 7 - więcej filmów i maski luminancji

Obok apki PhotoLab, DxO wprowadza także nową wersję oprogramowania FilmPack, które pozwala nam nakładać na zdjęcia symulacje filmów analogowych i oferuje stosowne narzędzia do ich edycji. Tu nowości jest znacznie mniej, ale z pewnością ucieszą one użytkowników. Tym bardziej, że FilmPack naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w swojej roli.

W wersji FilmPack 7 użytkownicy otrzymają teraz możliwość skorzystania z masek luminancji a także zestaw 22 nowych profili, symulujących historyczne materiały analogowe.

Cena i dostępność

Aplikacje DxO PhotoLab 7 i FilmPack 7 debiutują w cenach kolejno 229 dolarów (ok. 1000 zł) i 139 dolarów (ok. 610 zł). Warto przypomnieć, że są to opłaty jednorazowe, w ramach których otrzymujemy dożywotnią licencję na używanie programu. Użytkownicy wcześniejszych wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie 109 dolarów (PhotoLab) i 79 dolarów (FilmPack)

Obydwie pozycje możecie przetestować za darmo w ramach 30-dniowych wersji próbnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dxo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Wybór właściwej karty pamięci do aparatu, kamery lub drona to konieczność sprawdzenia wielu parametrów. Aby ułatwić ten proces, Lexar przygotował wygodną wyszukiwarkę, która zrobi to...
17
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
7
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Powiązane artykuły