DxO PhotoLab 7 i FilmPack 7 - precyzyjna korekcja koloru, obsługa LUT i wygodniejsze lokalne edycje

Autor: Maciej Luśtyk

4 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

DxO prezentuje najnowsze wersje aplikacji do edycji PhotoLab i FilmPack. Otrzymujemy m.in. więcej możliwości w zakresie precyzyjnej pracy z kolorem i nowe symulacje filmów.

DxO od kilku lat rozwija własną alternatywę dla Lightrooma i Capture One w postaci aplikacji do edycji plików RAW o nazwie PhotoLab. Bazujący na kilku innowacyjnych rozwiązaniach (m.in. technologia U-Point) program z edycji na edycję staje się coraz doskonalszy, a teraz wreszcie producent wziął się na poważnie za możliwości dotyczące wymagającej pracy z kolorem. Dotyczą jej praktycznie wszystkie nowości wprowadzone w wersji 7.

DxO PhotoLab 7 - profesjonalna kalibracja i praca z kolorem

Tak więc DxO PhotoLab 7 rozbudowuje narzędzia kalibracji kolorów, której teraz będzie można wreszcie dokonywać przy pomocy wzorników Calibrite i Datacolor. Oprócz tego, program otrzymuje obsługę tabel LUT (17 profili wbudowanych i możliwość ładowania własnych) i opcję korekcji HSL w przypadku lokalnych edycji.

Przeprojektowane zostało także samo menu lokalnych edycji, które teraz zgrupowane zostało w osobną paletę na bocznym pasku narzędzi. Dzięki temu nie przysłaniać ma obrazu, a także oferować większa precyzję dokonywania korekt.

W końcu, PhotoLab 7 otrzymuje także tryb pracy w monochromie, z obsługa 7-kanałowego mieszalnika barw, który dostępny był wcześniej jedynie w aplikacji FilmPack.

DxO FilmPack 7 - więcej filmów i maski luminancji

Obok apki PhotoLab, DxO wprowadza także nową wersję oprogramowania FilmPack, które pozwala nam nakładać na zdjęcia symulacje filmów analogowych i oferuje stosowne narzędzia do ich edycji. Tu nowości jest znacznie mniej, ale z pewnością ucieszą one użytkowników. Tym bardziej, że FilmPack naprawdę bardzo dobrze sprawdza się w swojej roli.

W wersji FilmPack 7 użytkownicy otrzymają teraz możliwość skorzystania z masek luminancji a także zestaw 22 nowych profili, symulujących historyczne materiały analogowe.

Cena i dostępność

Aplikacje DxO PhotoLab 7 i FilmPack 7 debiutują w cenach kolejno 229 dolarów (ok. 1000 zł) i 139 dolarów (ok. 610 zł). Warto przypomnieć, że są to opłaty jednorazowe, w ramach których otrzymujemy dożywotnią licencję na używanie programu. Użytkownicy wcześniejszych wersji mogą dokonać aktualizacji w cenie 109 dolarów (PhotoLab) i 79 dolarów (FilmPack)

Obydwie pozycje możecie przetestować za darmo w ramach 30-dniowych wersji próbnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dxo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły