Wtyczki Nik Collection powrócą. Zadba o to DxO

Wtyczki Nik Collection powrócą. Zadba o to DxO

DxO wykupiło od Google prawa do Nik Collection. Firma nie tylko przejęła cały pakiet popularnych wtyczek, lecz także będzie go rozwijać „dla dobra wspólnoty fotografów“. Nowa wersja ma pojawić się w połowie przyszłego roku.

Wtyczki Nik Collection uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak w 2012 roku nastąpiły poważne zmiany, które wpłynęły na przyszłość. Na początku firmę Nik Software przejęło Google. Następnie cały pakiet wtyczek został udostępniony zupełnie za darmo, jednak Google poinformowało jednocześnie, że zaprzestaje wspierać Nik Collection i nowe aktualizacje nie będą udostępnione.

Tak więc taka strategia bezpłatnego upowszechnienia programu miała jedynie “zamortyzować” decyzję i uchronić firmę przed gniewem użytkowników. Nie pomogło. Po tej wiadomości, na giganta posypały się gromy ze strony fotografów. Teraz jednak widać pewne światełko w tunelu. Udoskonalone wtyczki Nik Collection mają powrócić w już przyszłym roku, jednak nie pod skrzydłami Google.

DxO na ratunek

Od tej pory za rozwój Nik Collection będzie odpowiadać DxO, które od Google wykupiło pełnię praw do popularnych wtyczek. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Nik Collection w rodzinie DxO - powiedział Jérôme Ménière, prezes i założyciel firmy DxO. - Wielokrotnie rewolucjonizowaliśmy rynek przetwarzania obrazu za pomocą nowatorskich rozwiązań i dalej będziemy to robić dzięki narzędziom Nik, które oferują nowe możliwości twórcze dla milionów fotografów - dodaje.

zestaw wtyczek dostępnych w ramach Nik Collection

Dotychczasowa wersja wtyczek Nik Collection wciąż jest dostępna do darmowego pobrania. Aby to zrobić wystarczy jedynie odwiedzić stronę DxO i podać tam swój adres e-mail. W odpowiedzi mamy otrzymać specjalny link do obecnego pakietu wtyczek, które zainstalujemy w Lightroomie lub Photoshopie.

Jak obiecuje DxO, nowa wersja Nik Collection powinna zostać udostępniona w połowie przyszłego roku. Kiedy dokładnie - nie wiadomo. Nie wiadomo także, czy przyszłe aktualizacje będą również darmowe, czy może będziemy musieli za nie zapłacić.

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę nikcollection.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6