To już oficjalne. Niedługo pojawi się nowa wersja wtyczek Nik Collection

To już oficjalne. Niedługo pojawi się nowa wersja wtyczek Nik Collection

Historia wtyczek do postprodukcji zdjęć Nik Collection to pasmo zawirowań, jednak po wykupieniu ich przez DxO fotografowie otrzymali w końcu nadzieję na ich dalszy rozwój. Teraz firma oficjalnie zapowiada nową wersję pakietu.

Choć powstały w 2012 roku, pluginy z serii Nik Collection nadal uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj powszechnie używane przez wielu zawodowców jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. I choć w maju, gdy Google zapowiedziało zaprzestanie wspierania pakietu, mogło się wydawać, że jego przyszłość zawisła na włosku, już w październiku fotografowie odetchnęli z ulgą. Wszystko za sprawą DxO, które odkupiło od internetowego giganta pełne prawa do popularnych wtyczek.

I choć już wtedy DxO zapowiedziało dalsze wspieranie wtyczek, a także m.in. implementację znanej z Nik Collection technologii U Point w najnowszym programie PhotoLab (wcześniej DxO Optics Pro), ich przyszłość nadal nie była do końca jasna.

Nowe Nik Collection dostępne już w przyszłym roku

Ostatnio firma oficjalnie zapowiedziała jednak wypuszczenie nowej, zaktualizowanej wersji pakietu, która pojawić ma się w połowie 2018 roku. Czy jednak dalej będą udostępniane bezpłatnie? Ze strony producenta nadal możemy za darmo pobrać dotychczasowe wersje wtyczek, nie możemy mieć jednak pewności, że będzie tak dalej w przypadku udostępnienia kolejnej wersji Nik Collection.

Pozostaje także pytanie o to, czy wtyczki dalej będą współpracować z większością najpopularniejszych programów do edycji czy może w celu przyciągnięcia większej liczby użytkowników do autorskiej aplikacji ,DxO zawęzi ich kompatybilność.

Odpowiedź poznamy zapewne już wkrótce. Póki co, wszyscy zainteresowani wtyczkami mogą zapisać się do listy mailingowej na stronie producenta, dzięki której jako pierwsi dowiedzą się o ich premierze.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem plus.google.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1