To już oficjalne. Niedługo pojawi się nowa wersja wtyczek Nik Collection

To już oficjalne. Niedługo pojawi się nowa wersja wtyczek Nik Collection

Historia wtyczek do postprodukcji zdjęć Nik Collection to pasmo zawirowań, jednak po wykupieniu ich przez DxO fotografowie otrzymali w końcu nadzieję na ich dalszy rozwój. Teraz firma oficjalnie zapowiada nową wersję pakietu.

Choć powstały w 2012 roku, pluginy z serii Nik Collection nadal uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj powszechnie używane przez wielu zawodowców jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. I choć w maju, gdy Google zapowiedziało zaprzestanie wspierania pakietu, mogło się wydawać, że jego przyszłość zawisła na włosku, już w październiku fotografowie odetchnęli z ulgą. Wszystko za sprawą DxO, które odkupiło od internetowego giganta pełne prawa do popularnych wtyczek.

I choć już wtedy DxO zapowiedziało dalsze wspieranie wtyczek, a także m.in. implementację znanej z Nik Collection technologii U Point w najnowszym programie PhotoLab (wcześniej DxO Optics Pro), ich przyszłość nadal nie była do końca jasna.

Nowe Nik Collection dostępne już w przyszłym roku

Ostatnio firma oficjalnie zapowiedziała jednak wypuszczenie nowej, zaktualizowanej wersji pakietu, która pojawić ma się w połowie 2018 roku. Czy jednak dalej będą udostępniane bezpłatnie? Ze strony producenta nadal możemy za darmo pobrać dotychczasowe wersje wtyczek, nie możemy mieć jednak pewności, że będzie tak dalej w przypadku udostępnienia kolejnej wersji Nik Collection.

Pozostaje także pytanie o to, czy wtyczki dalej będą współpracować z większością najpopularniejszych programów do edycji czy może w celu przyciągnięcia większej liczby użytkowników do autorskiej aplikacji ,DxO zawęzi ich kompatybilność.

Odpowiedź poznamy zapewne już wkrótce. Póki co, wszyscy zainteresowani wtyczkami mogą zapisać się do listy mailingowej na stronie producenta, dzięki której jako pierwsi dowiedzą się o ich premierze.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem plus.google.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8