To już oficjalne. Niedługo pojawi się nowa wersja wtyczek Nik Collection

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Grudzień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Historia wtyczek do postprodukcji zdjęć Nik Collection to pasmo zawirowań, jednak po wykupieniu ich przez DxO fotografowie otrzymali w końcu nadzieję na ich dalszy rozwój. Teraz firma oficjalnie zapowiada nową wersję pakietu.

Choć powstały w 2012 roku, pluginy z serii Nik Collection nadal uznawane są za jedne z najlepszych na rynku i do dzisiaj powszechnie używane przez wielu zawodowców jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. I choć w maju, gdy Google zapowiedziało zaprzestanie wspierania pakietu, mogło się wydawać, że jego przyszłość zawisła na włosku, już w październiku fotografowie odetchnęli z ulgą. Wszystko za sprawą DxO, które odkupiło od internetowego giganta pełne prawa do popularnych wtyczek.

I choć już wtedy DxO zapowiedziało dalsze wspieranie wtyczek, a także m.in. implementację znanej z Nik Collection technologii U Point w najnowszym programie PhotoLab (wcześniej DxO Optics Pro), ich przyszłość nadal nie była do końca jasna.

Nowe Nik Collection dostępne już w przyszłym roku

Ostatnio firma oficjalnie zapowiedziała jednak wypuszczenie nowej, zaktualizowanej wersji pakietu, która pojawić ma się w połowie 2018 roku. Czy jednak dalej będą udostępniane bezpłatnie? Ze strony producenta nadal możemy za darmo pobrać dotychczasowe wersje wtyczek, nie możemy mieć jednak pewności, że będzie tak dalej w przypadku udostępnienia kolejnej wersji Nik Collection.

Pozostaje także pytanie o to, czy wtyczki dalej będą współpracować z większością najpopularniejszych programów do edycji czy może w celu przyciągnięcia większej liczby użytkowników do autorskiej aplikacji ,DxO zawęzi ich kompatybilność.

Odpowiedź poznamy zapewne już wkrótce. Póki co, wszyscy zainteresowani wtyczkami mogą zapisać się do listy mailingowej na stronie producenta, dzięki której jako pierwsi dowiedzą się o ich premierze.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem plus.google.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
16
2
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
36
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)