Praca z kolorem właśnie stała się dużo łatwiejsza. Wtyczka Color Wheels wprowadza do Photoshopa popularne rozwiązanie z edytorów wideo

0
Maciej Luśtyk
29 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Plugin stworzony przez Retouching Toolkit wprowadza do aplikacji Photoshop koła kolorów, czyli narzędzie powszechnie używane przez kolorystów i montażystów z branży filmowej.

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję przyglądać się pracy kolorysty, z dużym prawdopodobieństwem większą część swojej pracy wykonywał przy pomocy tzw. kół kolorów, pozwalających na edycje barw i tonacji zdjęcia w znacznie bardziej intuicyjny i szybszy sposób niż np. poprzez zwykłą kontrolę krzywych.

Narzędzie to jest podstawą wielu edytorów wideo, takich jak DaVinci Resolve czy Adobe Premiere Pro. Dostępne jest także u głównego konkurenta fotograficznych programów Adobe, czyli w aplikacji Capture One. To dlaczego na jego implementację nie zdecydował się jeszcze twórca aplikacji Photoshop pozostaje zagadką, na szczęście na rynku pojawiła się ciekawa wtyczka, która wzbogaca program o jego funkcjonalność.

Wygoda i szybkość...

Plugin Color Wheels stworzony przez Retouching Toolkit oferuje nam trzy podstawowe koła kolorów odpowiadające za tonację cieni, półtonów i świateł, lub ustawień Gamma, Lift i Gain a ich regulacja bezpośrednio przekłada się na krzywe RGB oraz na podgląd edytowanego zdjęcia. Mamy też funkcję automatycznie dobierającą barwy harmoniczne do wybranego przez nas koloru.

Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy z kolei możliwość tworzenia własnych kół i przypisywania ich do konkretnych punktów na krzywych, a także sterowania intensywnością poszczególnych efektów (ustawienia kół zapisywane są jako warstwy dopasowania krzywych).

... ma swoją cenę

Wtyczka nie jest niestety darmowa ale jej koszt powinien szybko zwrócić się użytkownikom, którzy wiedzą jakie korzyści mogą otrzymać stosując w swojej pracy koła barw. Plugin dostępny jest w cenie 59 dolarów (około 225 zł), ale do jego odpalenia konieczne jest też posiadanie panelu Retouching Toolkit Configurator w cenie 129 dolarów (około 500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem retouchingtoolkit.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
0
0
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
6
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
21
0
Powiązane artykuły