Praca z kolorem właśnie stała się dużo łatwiejsza. Wtyczka Color Wheels wprowadza do Photoshopa popularne rozwiązanie z edytorów wideo

0
Maciej Luśtyk
29 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Plugin stworzony przez Retouching Toolkit wprowadza do aplikacji Photoshop koła kolorów, czyli narzędzie powszechnie używane przez kolorystów i montażystów z branży filmowej.

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję przyglądać się pracy kolorysty, z dużym prawdopodobieństwem większą część swojej pracy wykonywał przy pomocy tzw. kół kolorów, pozwalających na edycje barw i tonacji zdjęcia w znacznie bardziej intuicyjny i szybszy sposób niż np. poprzez zwykłą kontrolę krzywych.

Narzędzie to jest podstawą wielu edytorów wideo, takich jak DaVinci Resolve czy Adobe Premiere Pro. Dostępne jest także u głównego konkurenta fotograficznych programów Adobe, czyli w aplikacji Capture One. To dlaczego na jego implementację nie zdecydował się jeszcze twórca aplikacji Photoshop pozostaje zagadką, na szczęście na rynku pojawiła się ciekawa wtyczka, która wzbogaca program o jego funkcjonalność.

Wygoda i szybkość...

Plugin Color Wheels stworzony przez Retouching Toolkit oferuje nam trzy podstawowe koła kolorów odpowiadające za tonację cieni, półtonów i świateł, lub ustawień Gamma, Lift i Gain a ich regulacja bezpośrednio przekłada się na krzywe RGB oraz na podgląd edytowanego zdjęcia. Mamy też funkcję automatycznie dobierającą barwy harmoniczne do wybranego przez nas koloru.

Bardziej zaawansowanych użytkowników ucieszy z kolei możliwość tworzenia własnych kół i przypisywania ich do konkretnych punktów na krzywych, a także sterowania intensywnością poszczególnych efektów (ustawienia kół zapisywane są jako warstwy dopasowania krzywych).

... ma swoją cenę

Wtyczka nie jest niestety darmowa ale jej koszt powinien szybko zwrócić się użytkownikom, którzy wiedzą jakie korzyści mogą otrzymać stosując w swojej pracy koła barw. Plugin dostępny jest w cenie 59 dolarów (około 225 zł), ale do jego odpalenia konieczne jest też posiadanie panelu Retouching Toolkit Configurator w cenie 129 dolarów (około 500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem retouchingtoolkit.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
9
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Powiązane artykuły