Adobe wycofuje program Photoshop Touch i zapowiada nowe rozwiązania do obróbki zdjęć
0
RealTimes - nowa chmura do przechowywania zdjęć i filmów
20 maj 2015
Zapewne większość z Was kojarzy program RealPlayer, który jako jeden z pierwszych udostępniał możliwość streamingu. Teraz firma, która do tej pory raczej nie kojarzyła się z fotografią, uruchamia serwis RealTimes, pozwalający na wygodne przechowywanie, katalogowanie i oglądanie zdjęć oraz filmów.
0
Fujifilm Raw File Converter EX 2.0
19 maj 2015
Fujifilm zaprezentowało nowe, darmowe oprogramowanie do konwersji plików RAW ze wszystkich aparatów Fujifilm X, pozwalające na ich swobodną edycję z zastosowaniem znanych trybów symulacji kliszy Fujifilm.
0
Flickr 4.0 - nowy wygląd i funkcje
8 maj 2015
Popularny serwis Flickr, służący do przechowywania i dzielenia się zdjęciami, otrzymał aktualizację, która znacznie zmienia jego wygląd i funkcjonalność. Między innymi pojawiły się nowe opcje wyszukiwania, katalogowania i wgrywania zdjęć.
0
Apple Digital Camera Raw 6.04 - wsparcie dla nowych aparatów
8 maj 2015
Producent udostępnił aktualizację wtyczki Digital Camera Raw, służącej do obsługi plików RAW w programie Photos. Uaktualnienie wprowadza wsparcie dla najnowszych aparatów na rynku.
0
Adobe Lightroom 6 już dostępny
22 kwiecień 2015
Adobe już oficjalnie zaprezentowało szóstą cześć znanego i lubianego programu do edycji zdjęć w formacie RAW. Lightroom 6 wprowadza wiele nowych funkcji i udogodnień, a przede wszystkim korzysta z przyspieszenia karty graficznej, co pozwala skrócić wiele procesów.
0
Apple wypuszcza aktualizację systemu z aplikacją Photos
10 kwiecień 2015
Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Apple planuje wycofać program Aperture z serwisu App Store, a jego funkcje przejmie aplikacja Photos startująca wraz z aktualizacją systemu. Wczoraj została zaprezentowana nowa wersja systemu.
0
Inklet - zamień touchpada w tablet
27 marzec 2015
Nowe Macbooki posiadają touchpad zbudowany w technologii Force Touch, który wyposażono w czujnik nacisku. W związku z tym możliwe jest posługiwanie się nim za pomocą rysika, tak jak ma to miejsce w przypadku tabletów. Inklet to pierwsza aplikacja, która w pełni wykorzystuje tę technologię.
0
Capture One Pro 8.2 - wygodniejsza edycja kolorystyczna
24 marzec 2015
Phase One zaprezentowało aktualizację programu Capture One 8, służącego do edycji i wywoływania plików RAW. Uaktualnienie wprowadza nowe opcje obróbki kolorystycznej i wsparcie dla najnowszego sprzętu.
0
Kompleksowy kalkulator głębi ostrości autorstwa polskiego fotografa
0
Apple wycofa program Aperture z serwisu App Store
6 marzec 2015
Apple poinformowało, że wraz z wprowadzeniem nowej aplikacji Photos na system OS X, z serwisu App Store wycofany zostanie program Aperture.
0
RNI ALL FILMS V.3.0 - jeszcze lepsza symulacja kliszy
5 marzec 2015
Really Nice Image, firma zajmująca się tworzeniem symulacji filmów analogowych, zaprezentowała trzecią edycję presetów do programów Adobe Lightroom i Photoshop. Producent zapewnia, że symulacje są tak przekonujące, że ciężko odróżnić je od zdjęć zrobionych na kliszy.
0
Premiera Adobe Lightroom 6 na dniach
19 luty 2015
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak w tym wypadku informacja wydaje się być niemal pewna. We francuskim sklepie internetowym ze sprzętem elektronicznym i oprogramowaniem pojawiła się możliwość zakupu Lightrooma 6 w przedsprzedaży. Dostępny jest też opis głównych funkcji programu.
0
Photoshop obchodzi 25 urodziny
19 luty 2015
Nie chce się wierzyć, że to już tyle czasu minęło od premiery pierwszej wersji programu, który zrewolucjonizował branżę graficzną i fotograficzną. W tym roku Photoshop obchodzi swoje 25 urodziny.
0
Affinity Photo - alternatywa dla Photoshopa
9 luty 2015
Firma Serif zaprezentowała nowy program do zaawansowanej edycji zdjęć, który ma posłużyć jako alternatywa Photoshopa dla fotografów pracujących na komputerach Apple. Producent udostępnia za darmo wersję testową aplikacji.
0
Fujifilm zapowiada wtyczkę do Lightrooma umożliwiającą sterowanie aparatem X-T1
5 luty 2015
26 lutego 2015 zostanie udostępniona nowa wtyczka do programu Adobe Lightroom umożliwiająca kontrolę nad aparatem Fujifilm X-T1 przy użyciu funkcji tetheringu.
0
Canon rozwija platformę irista
30 styczeń 2015
Producent wprowadza nowe rozwiązania do platformy Irista, która pozwala na zarządzanie zdjęciami w chmurze. Aktualizacja umożliwia dostęp do wszystkich funkcji za pomocą urządzeń mobilnych, wprowadza nowe opcje oraz synchronizację z usługami Adobe.
0
Nikon Capture NX-D 1.1.0 - usprawnione działanie i wsparcie dla nowych aparatów
29 styczeń 2015
Nikon udostępnił najnowszą wersję programu Capture NX-D, przeznaczonego do zaawansowanej obróbki zdjęć w formacie RAW. Najnowsza odsłona wprowadza nowe funkcje, naprawia występujące wcześniej błędy i wprowadza wsparcie dla nowych aparatów w ofercie producenta.
0