Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7
0
DxO FilmPack 5 - symulacja kliszy na najwyższym poziomie
19 listopad 2014
Francuski producent oprogramowania do obróbki zdjęć zaprezentował 5 odsłonę popularnego programu odpowiadającego za symulację błony fotograficznej. Zobaczcie co nowego otrzymujemy wraz z nową wersją.
0
DxO Optics Pro 10 i FilmPack 5
30 październik 2014
Firma DxO zaprezentowała nowe wersje swoich programów: Optics Pro 10 i FilmPack 5. Są nowe funkcje, na przykład "ClearView" usuwający ze zdjęć efekt zamglenia, a także pojawia możliwość użycia na RAW-ach narzędzia ViewPoint w formie plug-inu do programu Optics Pro 10.
0
Adobe Aperture Importer. Łatwa migracja na Lightrooma
17 październik 2014
Gdy firma Apple ogłosiła zakończenie rozwoju programu Aperture wielu użytkowników zaczęło szukać sposobu na łatwą migrację bazy swoich fotografii do Adobe Lightroom. Rozwiązaniem ma być "Aperture Importer" - oficjalna wtyczka Adobe zajmująca się całym procesem.
0
Wyciekły setki haseł użytkowników Dropboksa
14 październik 2014
Jeżeli trzymacie swoje zdjęcia na Dropboksie to może warto pomyśleć o zmianie hasła. Wczoraj okazało się, że mogły wyciec setki haseł użytkowników tej platformy.
0
Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
7 październik 2014
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
0
Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
7 październik 2014
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
0
Adobe Camera RAW 8.7 i DNG Converter 8.7 - wersja "Release Candidate"
3 październik 2014
Adobe opublikowało aktualizację wtyczki Camera RAW i DNG Converter do wersji 8.7. Jest to tak zwana wersja "Release Candidates", czyli taka, która nie została jeszcze w pełni przetestowana i może zawierać drobne błędy. Tradycyjnie wraz z aktualizacją wydłużyła się lista aparatów obsługiwanych przez wtyczkę.
0
Photoshop na Chromebookach. Adobe zaczyna testy
30 wrzesień 2014
Firma Adobe udostępniła testową wersję programu Photoshop na Chromebooki. Na początku mogą z niej korzystać amerykańscy klienci korzystający z licencji edukacyjnej.
0
Olympus Capture - pełna kontrola nad E-M1 z komputera
0
Adobe Photoshop Elements 13
24 wrzesień 2014
Firma Adobe zaprezentowała nowe wersje programów Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements. Wśród nowości warto wymienić między innymi narzędzie podpowiadające jak przekadrować zdjęcie, a także opcję łatwiejszego łączenia elementów z różnych zdjęć.
0
Olympus zapowiedział wprowadzenie firmware v 2.0 do OM-D E-M1
15 wrzesień 2014
Photokina 2014 Olympus wraz ze startem targów Photokina zapowiada wprowadzenie nowego firmware do swojego flagowego bezlusterkowca - OM-D E-M1. Oprócz nowej wersji oprogramowania na rynku pojawi się także srebrna wersja tego aparatu.
0
Apple Digital Camera RAW 5.06
8 sierpień 2014
Firma Apple zaktualizowała wtyczkę Digital Camera RAW umożliwiającą korzystanie z plików RAW pod systemem Mac OS X tak jak ze zwykłych JPEG-ów.
0
Adobe Lightroom 5.6 i Camera RAW 8.6 - wersje końcowe
4 sierpień 2014
Adobe opublikowało ostateczną wersję aktualizacji wtyczki do wywoływania RAW-ów Camera RAW do wersji 8.6 oraz programu Lightroom do wersji 5.6. Aktualizacja zapewnia wsparcie dla kolejnych kilkunastu aparatów.
0
Flickr uruchomił program licencyjny
30 lipiec 2014
Serwis Flickr, który do tej pory służył jedynie do przechowywania i prezentowania zdjęć, uruchamia właśnie swój program licencyjny. Wybrani użytkownicy będą mogli zarabiać na kolekcji swoich fotografii.
0
Overswipe, czyli dobry sposób by nie pokazać zbyt dużo
28 lipiec 2014
Czasem kilka szybkich ruchów kciuka osoby, której dajemy nasz smartfon by obejrzała jakieś zdjęcie dzieli nas od małej katastrofy. Uratować nas może aplikacja Overswipe - pokażemy tylko te zdjęcia, które wcześniej wybierzemy.
0
Adobe Camera RAW 8.6 i DNG Converter 8.6  - wersja "Release Candidate"
18 lipiec 2014
Adobe opublikowało aktualizację wtyczki Camera RAW i DNG Converter do wersji 8.6. Jest to tak zwana wersja "Release Candidates", czyli taka, która nie została jeszcze w pełni przetestowana i może zawierać drobne błędy. Tradycyjnie wraz z aktualizacją wydłużyła się lista aparatów obsługiwanych przez wtyczkę.
0
Adobe Photoshop Express 3.4 - edycja plików RAW
17 lipiec 2014
Pojawiła się aktualizacja programu Photoshop Express na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Najważniejsza zmiana to możliwości edycji plików RAW.
0