DxO Optics Pro v10.2 i FilmPack v5.1 - nowe funkcje i wsparcie dla kolejnych aparatów
0
Adobe Lightroom 6 dostępny tylko na 64-bitowe systemy operacyjne
23 styczeń 2015
Na oficjalnym blogu Adobe pojawił się wpis informujący o tym, że najnowsza, szósta odsłona Lightrooma będzie kompatybilna wyłącznie z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Wiele osób chcących korzystać z najnowszej wersji programu będzie musiało dokonać upgrade’u systemu.
0
Capture One 8.1 - Nowe funkcje i aparaty
22 grudzień 2014
Phase One wypuściło aktualizację dla programu Capture One 8, umożliwiającego edycję i wywoływanie plików RAW. Program został wzbogacony o kilka funkcji i wsparcie dla najnowszego sprzętu.
0
ACDSee Ultimate 8 - edycja na warstwach
12 grudzień 2014
Pojawiła się nowa wersja oprogramowania ACDSee, służącego do profesjonalnej edycji zdjęć. ACDSee Ultimate 8 stara się być konkurencją dla programów z rodziny Adobe.
0
Exposure 7 - Nowe klisze i wsparcie dla plików RAW
11 grudzień 2014
Pojawiła się nowa wersja programu Exposure oferującego symulacje najbardziej znanych klisz filmowych. Program między innymi wprowadza wsparcie dla plików RAW.
0
Lytro Desktop 4.1 - jeszcze większa kontrola nad głębią ostrości
11 grudzień 2014
Zapewne słyszeliście o aparatach Lytro umozliwiających zmianę głębi ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania, która jeszcze bardziej poszerza możliwości edycji zdjęcia.
0
Instagram ma już 300 mln użytkowników
11 grudzień 2014
Instagram, założony w 2010 roku serwis społecznościowy umożliwiający dzielenie się zdjęciami ma już ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.
0
Skew - korekcja perspektywy na iPhonie i iPadzie
8 grudzień 2014
Skew to ciekawa aplikacja umożliwiająca wykonanie korekcji dystorsji i perspektywy na zdjęciach zrobionych Iphonem lub iPadem.
0
DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów
4 grudzień 2014
Francuski producent oprogramowania zaprezentował aktualizację programu do edycji zdjęć DxO Optics Pro. Uaktualnienie wprowadza wsparcie dla aparatów, które niedawno pojawiły sie na rynku, a także rozszerza kompatybilność z innymi programami.
0
RAW2NEF - edycja plików NEF/RAW z  Nikona D750 i D810 w programie Capture NX2
0
Photoshop w przeglądarce Chrome
24 listopad 2014
O planach wprowadzenia przeglądarkowej wersji Photoshopa informowaliśmy już w sierpniu. Teraz, wraz z udostępnieniem przez Adobe wersji testowej, poznajemy więcej szczegółów odnośnie zasad działania programu.
0
Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7
19 listopad 2014
Adobe opublikowało ostateczną wersję aktualizacji wtyczki DNG Converter do wersji 8.7 oraz programu Lightroom do wersji 5.7. Aktualizacja zapewnia wsparcie dla kolejnych kilkunastu aparatów.
0
DxO FilmPack 5 - symulacja kliszy na najwyższym poziomie
19 listopad 2014
Francuski producent oprogramowania do obróbki zdjęć zaprezentował 5 odsłonę popularnego programu odpowiadającego za symulację błony fotograficznej. Zobaczcie co nowego otrzymujemy wraz z nową wersją.
0
DxO Optics Pro 10 i FilmPack 5
30 październik 2014
Firma DxO zaprezentowała nowe wersje swoich programów: Optics Pro 10 i FilmPack 5. Są nowe funkcje, na przykład "ClearView" usuwający ze zdjęć efekt zamglenia, a także pojawia możliwość użycia na RAW-ach narzędzia ViewPoint w formie plug-inu do programu Optics Pro 10.
0
Adobe Aperture Importer. Łatwa migracja na Lightrooma
17 październik 2014
Gdy firma Apple ogłosiła zakończenie rozwoju programu Aperture wielu użytkowników zaczęło szukać sposobu na łatwą migrację bazy swoich fotografii do Adobe Lightroom. Rozwiązaniem ma być "Aperture Importer" - oficjalna wtyczka Adobe zajmująca się całym procesem.
0
Wyciekły setki haseł użytkowników Dropboksa
14 październik 2014
Jeżeli trzymacie swoje zdjęcia na Dropboksie to może warto pomyśleć o zmianie hasła. Wczoraj okazało się, że mogły wyciec setki haseł użytkowników tej platformy.
0
Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
7 październik 2014
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
0
Piccure+, czyli korekta wad optyki bez profili
7 październik 2014
Piccure+ to program służący do korekty wad optycznych obiektywów. Aplikacja wyróżnia się tym, że nie potrzebuje jakichkolwiek profili, a całą "wiedzę" o wadach czerpie bezpośrednio ze zdjęć. Dzięki temu nie ma ograniczonej liczby par korpus-obiektyw, które można korygować.
0