Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kolejna aktualizacja Lightrooma, a wraz z nią szereg wyczekiwanych usprawnień

0

Autor: Michał Chrzanowski

20 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Szybka synchronizacja presetów i profili, natychmiastowe implementowanie ustawień na różne zdjęcia, a także ogólna poprawa wydajności - to tylko niektóre z usprawnień Lightrooma zaproponowanych przez Adobe.

Z udostępnionej przez Adobe aktualizacji najbardziej mogą cieszyć się użytkownicy Lightrooma CC, bowiem to właśnie platforma osadzona w chmurze doczekała się kluczowych usprawnień. W końcu będziemy mogli w łatwy sposób synchronizować presety oraz profile (również niestandardowe, czy też opracowane lub zakupione przez nas) kompatybilne z Mac OS, Windows, a nawet iOS, Android czy ChromeOS.

Ale ta tym nie koniec. Poza wygodnym dostępem do wszystkich ulubionych ustawień użytkownicy Lightrooma CC zyskają coś jeszcze. Otrzymają oni także możliwość tworzenia własnych presetów na urządzeniach mobilnych pracujących na iOS lub na Androidzie.

Poza tym posiadacze iPhone’ów lub tabletów zyskują również nowe narzędzie do usuwania aberracji chromatycznej. Mobilną wersję Lightrooma wyposażono także w leczniczy pędzel, którym ze zdjęć pozbędziemy się niepotrzebnych lub rozpraszających uwagę elementów. To rozwiązanie do tej pory było dostępne jedynie w desktopowej wersji Lightrooma.

Pojawił się również tryb symulujący zdjęcia do długiej ekspozycji (wersja beta). W praktyce ma on łączyć kilka ujęć i tworzyć jedną fotografię z efektem „długiego czasu otwarcia migawki bez konieczności użycia statywu“.

Aktualizacją objęty został też Lightroom Classic CC, czyli wersja programu opracowana na komputery stacjonarne. Jednak wprowadzone zmiany nie są już tak imponujące - choć poprawiają pracę i zapewniają kilka nowości. Po pierwsze, producent położył nacisk na szybkości i stabilności programu podczas postprodukcji zdjęć. Po drugie, umożliwiono więcej sposobów organizacji presetów i ustawień oraz zoptymalizowano wyszukiwanie fotografii w folderach i udostępnianie albumów. Po trzecie, poprawiono synchronizację ustawień dla wielu obrazów, co ma przyspieszyć edycję podobnych fotografii lub ujęć z jednej sesji zdjęciowej.

Najnowsza aktualizacja Lightrooma CC jest już dostępna do pobrania. Po więcej informacji odsyłany na stronę Adobe.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2