Kolejna aktualizacja Lightrooma, a wraz z nią szereg wyczekiwanych usprawnień

0
Michał Chrzanowski
20 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Szybka synchronizacja presetów i profili, natychmiastowe implementowanie ustawień na różne zdjęcia, a także ogólna poprawa wydajności - to tylko niektóre z usprawnień Lightrooma zaproponowanych przez Adobe.

Z udostępnionej przez Adobe aktualizacji najbardziej mogą cieszyć się użytkownicy Lightrooma CC, bowiem to właśnie platforma osadzona w chmurze doczekała się kluczowych usprawnień. W końcu będziemy mogli w łatwy sposób synchronizować presety oraz profile (również niestandardowe, czy też opracowane lub zakupione przez nas) kompatybilne z Mac OS, Windows, a nawet iOS, Android czy ChromeOS.

Ale ta tym nie koniec. Poza wygodnym dostępem do wszystkich ulubionych ustawień użytkownicy Lightrooma CC zyskają coś jeszcze. Otrzymają oni także możliwość tworzenia własnych presetów na urządzeniach mobilnych pracujących na iOS lub na Androidzie.

Poza tym posiadacze iPhone’ów lub tabletów zyskują również nowe narzędzie do usuwania aberracji chromatycznej. Mobilną wersję Lightrooma wyposażono także w leczniczy pędzel, którym ze zdjęć pozbędziemy się niepotrzebnych lub rozpraszających uwagę elementów. To rozwiązanie do tej pory było dostępne jedynie w desktopowej wersji Lightrooma.

Pojawił się również tryb symulujący zdjęcia do długiej ekspozycji (wersja beta). W praktyce ma on łączyć kilka ujęć i tworzyć jedną fotografię z efektem „długiego czasu otwarcia migawki bez konieczności użycia statywu“.

Aktualizacją objęty został też Lightroom Classic CC, czyli wersja programu opracowana na komputery stacjonarne. Jednak wprowadzone zmiany nie są już tak imponujące - choć poprawiają pracę i zapewniają kilka nowości. Po pierwsze, producent położył nacisk na szybkości i stabilności programu podczas postprodukcji zdjęć. Po drugie, umożliwiono więcej sposobów organizacji presetów i ustawień oraz zoptymalizowano wyszukiwanie fotografii w folderach i udostępnianie albumów. Po trzecie, poprawiono synchronizację ustawień dla wielu obrazów, co ma przyspieszyć edycję podobnych fotografii lub ujęć z jednej sesji zdjęciowej.

Najnowsza aktualizacja Lightrooma CC jest już dostępna do pobrania. Po więcej informacji odsyłany na stronę Adobe.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
7
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
5
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10