Oto 5 funkcji Lightrooma, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia

Oto 5 funkcji Lightrooma, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia

Lightroom jest pełen trików i skrótów, które włączają zaawansowane funkcje. Jednak od czasu do czasu pojawiają się tutoriale, które prezentują zupełnie nowe możliwości. Oto jeden z takich poradników, dzięki któremu nauczysz się 5 mniej oczywistych możliwości programu Adobe.

Choć większość z nas Lightrooma używa na porządku dziennym, to wciąż mogą zdarzyć się sytuacje, w których program może nas zaskoczyć swoimi możliwościami. Z każdą jego aktualizacją dochodzą nowe narzędzia i rozwiązania, które równie często są ukryte w zakamarkach interfejsu. A niektóre z nich ułatwiają pracę w tak dużym stopniu, iż dziwimy się, że nie odkryliśmy ich wcześniej.

Tym razem Jesus Ramirez z kanału szkoleniowego Photoshop Training Channel, prezentuje pięć przydatnych, ale mniej znanych funkcji Lightrooma. Zapewne kilka z wymienionych wskazówek będzie bardzo dobrze znana wprawionym fotografom. Niemniej jednak film przygotowano z myślą o początkujących użytkownikach Lightrooma, a przed nimi zaprezentowane rady mogą okazać się wyjątkowo pomocne, dzięki czemu będą w stanie efektywniej edytować swoje zdjęcia.

  • maskowanie filtra gradacyjnego
  • zmiana koloru dowolnej rzeczy znajdującej się w kadrze
  • dostosowanie do pojedynczego suwaka automatycznej korekty
  • zmiana Identity Plate, czyli personalizacja wyglądu
  • wyświetlenie wszystkich skrótów klawiaturowych dla panelu, w którym się znajdujesz

Po więcej podobnych materiałów odsyłamy na kanał Photoshop Training Channel Znajdziecie tam niezliczoną liczbę wideoporadników, tutoriali oraz samouczków, które pokazują w jaki sposób używać wszelakich funkcji Photoshopa czy Lightrooma. Materiały, zaprezentowane w przystępny sposób, skierowane są do nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Na szczęście na kanale można także znaleźć filmy wprowadzające w świat edycji zdjęć, co spodoba się również mniej wprawionym użytkownikom.

zdjęcie główne: fotografia promocyjna Adobe Lightroom

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
0
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3