Oto 5 funkcji Lightrooma, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia

Oto 5 funkcji Lightrooma, o których istnieniu mogłeś nie mieć pojęcia

Lightroom jest pełen trików i skrótów, które włączają zaawansowane funkcje. Jednak od czasu do czasu pojawiają się tutoriale, które prezentują zupełnie nowe możliwości. Oto jeden z takich poradników, dzięki któremu nauczysz się 5 mniej oczywistych możliwości programu Adobe.

Choć większość z nas Lightrooma używa na porządku dziennym, to wciąż mogą zdarzyć się sytuacje, w których program może nas zaskoczyć swoimi możliwościami. Z każdą jego aktualizacją dochodzą nowe narzędzia i rozwiązania, które równie często są ukryte w zakamarkach interfejsu. A niektóre z nich ułatwiają pracę w tak dużym stopniu, iż dziwimy się, że nie odkryliśmy ich wcześniej.

Tym razem Jesus Ramirez z kanału szkoleniowego Photoshop Training Channel, prezentuje pięć przydatnych, ale mniej znanych funkcji Lightrooma. Zapewne kilka z wymienionych wskazówek będzie bardzo dobrze znana wprawionym fotografom. Niemniej jednak film przygotowano z myślą o początkujących użytkownikach Lightrooma, a przed nimi zaprezentowane rady mogą okazać się wyjątkowo pomocne, dzięki czemu będą w stanie efektywniej edytować swoje zdjęcia.

  • maskowanie filtra gradacyjnego
  • zmiana koloru dowolnej rzeczy znajdującej się w kadrze
  • dostosowanie do pojedynczego suwaka automatycznej korekty
  • zmiana Identity Plate, czyli personalizacja wyglądu
  • wyświetlenie wszystkich skrótów klawiaturowych dla panelu, w którym się znajdujesz

Po więcej podobnych materiałów odsyłamy na kanał Photoshop Training Channel Znajdziecie tam niezliczoną liczbę wideoporadników, tutoriali oraz samouczków, które pokazują w jaki sposób używać wszelakich funkcji Photoshopa czy Lightrooma. Materiały, zaprezentowane w przystępny sposób, skierowane są do nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Na szczęście na kanale można także znaleźć filmy wprowadzające w świat edycji zdjęć, co spodoba się również mniej wprawionym użytkownikom.

zdjęcie główne: fotografia promocyjna Adobe Lightroom

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0