Skuteczne zaznaczanie obiektów za pomocą jednego kliknięcia? To możliwe dzięki kluczowej aktualizacji Photoshopa CC

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop CC w wersji 19.1 wprowadza zapowiedzianą pod koniec ubiegłego roku funkcję Select Subject. Do skutecznego zaznaczania obiektów wykorzystuje ona technologię sztucznej inteligencji. A to nie wszystko. Jest także sporo ważnych nowości dla użytkowników Windowsa.

Z każdą kolejną aktualizacją Photoshop stawał się jeszcze bardziej zaawansowanym programem, jednak efektywne zaznaczanie obiektów na zdjęciach (w tym wycinanie ludzi z tła) wciąż jest niezwykle kłopotliwym procesem. A co dopiero skuteczne usunięcie pojedynczych włosów z portretu, które jest koszmarem niejednego grafika i fotografa. Na szczęście wraz z udostępnioną najnowszą aktualizacją Photoshopa CC 19.1 wszystko ma się zmienić.

Ty klikasz, Photoshop robi resztę

Z pomocą przychodzi zaawansowana funkcja Select Subject, która korzysta z technologii sztucznej inteligencji "Adobe Sensei“ - wykorzystuje „zdolność maszyny do nauki wykrywania obiektów na obrazie“. Dzięki temu program ma pozwolić na uzyskanie niemalże doskonałej selekcji już przy jednym kliknięciu. Co więcej, algorytmy tego rozwiązania mają także skutecznie działać z wieloma obiektami - choć te powinny być wyraźniej odseparowane od tła.

Poza udostępniona aktualizacja wprowadza także ważne zmiany dla użytkowników Windowsa. Teraz będą oni mogli skalować interfejs Photoshopa na ekranach odznaczających się dużą rozdzielczością obrazu. Pojawiło się również wsparcie dla Surface Dial, które pozwala nam szybko przełączać się pomiędzy pędzlami (i ich wielkościami) w trakcie pracy.

Najnowszą aktualizację Photoshopa możecie pobrać na komputery z systemem Mac OS, jak i Windows.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
28
0
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Wygląda na to, że praca zdalna wielu z nas nie ominie jeszcze przynajmniej przez kilka kolejnych miesięcy. Teraz do transmisji na żywo aparaty Sony wykorzystają także...
0
0
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem...
Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona...
10
0
Powiązane artykuły