Skuteczne zaznaczanie obiektów za pomocą jednego kliknięcia? To możliwe dzięki kluczowej aktualizacji Photoshopa CC

0
Michał Chrzanowski
24 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop CC w wersji 19.1 wprowadza zapowiedzianą pod koniec ubiegłego roku funkcję Select Subject. Do skutecznego zaznaczania obiektów wykorzystuje ona technologię sztucznej inteligencji. A to nie wszystko. Jest także sporo ważnych nowości dla użytkowników Windowsa.

Z każdą kolejną aktualizacją Photoshop stawał się jeszcze bardziej zaawansowanym programem, jednak efektywne zaznaczanie obiektów na zdjęciach (w tym wycinanie ludzi z tła) wciąż jest niezwykle kłopotliwym procesem. A co dopiero skuteczne usunięcie pojedynczych włosów z portretu, które jest koszmarem niejednego grafika i fotografa. Na szczęście wraz z udostępnioną najnowszą aktualizacją Photoshopa CC 19.1 wszystko ma się zmienić.

Ty klikasz, Photoshop robi resztę

Z pomocą przychodzi zaawansowana funkcja Select Subject, która korzysta z technologii sztucznej inteligencji "Adobe Sensei“ - wykorzystuje „zdolność maszyny do nauki wykrywania obiektów na obrazie“. Dzięki temu program ma pozwolić na uzyskanie niemalże doskonałej selekcji już przy jednym kliknięciu. Co więcej, algorytmy tego rozwiązania mają także skutecznie działać z wieloma obiektami - choć te powinny być wyraźniej odseparowane od tła.

Poza udostępniona aktualizacja wprowadza także ważne zmiany dla użytkowników Windowsa. Teraz będą oni mogli skalować interfejs Photoshopa na ekranach odznaczających się dużą rozdzielczością obrazu. Pojawiło się również wsparcie dla Surface Dial, które pozwala nam szybko przełączać się pomiędzy pędzlami (i ich wielkościami) w trakcie pracy.

Najnowszą aktualizację Photoshopa możecie pobrać na komputery z systemem Mac OS, jak i Windows.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
10
0
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły