Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Wraz z październikową aktualizacją Photoshopa otrzymaliśmy masę nowości, w tym potężne w działaniu narzędzie Content-Aware Fill, które sprawia, że usuwanie obiektów ze zdjęć jest prostsze niż kiedykolwiek. A najnowszy tutorial PhotoshopCAFE rozkłada je na czynniki pierwsze.

Wprawdzie narzędzie Content-Aware Fill (wypełnienie z uwzględnieniem zawartości) ujrzało światło dzienne wraz z leciwym już Photoshopem CS5. Wtedy też znacznie usprawniło proces retuszu zdjęć. Nagle okazało się, że to co wymagało żmudnego „stemplowania“ czy „łatkowania“ można z większym lub mniejszym powodzeniem wykonać za pomocą jednego kliknięcia. Jednak cały proces sprowadzał się jedynie do zaznaczenia i usunięcia dobrze odseparowanego obiektu. Problemów nastręczały niekiedy na przykład geometryczne wzory czy skomplikowane tła.

W październiku tego roku Adobe zaprezentowało nową odsłonę Content-Aware Fill - narzędzia, które tym razem może zdziałać cuda podczas retuszu zdjęć. Teraz pozwala ono zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie. Ale jak skutecznie wykorzystać te wszystkie możliwości w praktyce? Z pomocą przychodzi tutorial kanału PhotoshopCAFE, w którym Colin Smith przeprowadzi Cię przez wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz zrobić dzięki nowemu narzędziu Content Aware Fill.

 

W poradniki ukazującym możliwości Content Aware Fill, Colin Smith użył dwóch różnych obrazów, na których pokazał wszystkie rzeczy, które możesz zrobić nowo uaktualnionym narzędziem Photoshopa. W najnowszej wersji panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill pozwala nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Co więcej, rezultaty jesteśmy podejrzeć na żywo - już podczas wyboru ustawień.

Po więcej ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał PhotoshopCAFE. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0