Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Wraz z październikową aktualizacją Photoshopa otrzymaliśmy masę nowości, w tym potężne w działaniu narzędzie Content-Aware Fill, które sprawia, że usuwanie obiektów ze zdjęć jest prostsze niż kiedykolwiek. A najnowszy tutorial PhotoshopCAFE rozkłada je na czynniki pierwsze.

Wprawdzie narzędzie Content-Aware Fill (wypełnienie z uwzględnieniem zawartości) ujrzało światło dzienne wraz z leciwym już Photoshopem CS5. Wtedy też znacznie usprawniło proces retuszu zdjęć. Nagle okazało się, że to co wymagało żmudnego „stemplowania“ czy „łatkowania“ można z większym lub mniejszym powodzeniem wykonać za pomocą jednego kliknięcia. Jednak cały proces sprowadzał się jedynie do zaznaczenia i usunięcia dobrze odseparowanego obiektu. Problemów nastręczały niekiedy na przykład geometryczne wzory czy skomplikowane tła.

W październiku tego roku Adobe zaprezentowało nową odsłonę Content-Aware Fill - narzędzia, które tym razem może zdziałać cuda podczas retuszu zdjęć. Teraz pozwala ono zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie. Ale jak skutecznie wykorzystać te wszystkie możliwości w praktyce? Z pomocą przychodzi tutorial kanału PhotoshopCAFE, w którym Colin Smith przeprowadzi Cię przez wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz zrobić dzięki nowemu narzędziu Content Aware Fill.

 

W poradniki ukazującym możliwości Content Aware Fill, Colin Smith użył dwóch różnych obrazów, na których pokazał wszystkie rzeczy, które możesz zrobić nowo uaktualnionym narzędziem Photoshopa. W najnowszej wersji panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill pozwala nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Co więcej, rezultaty jesteśmy podejrzeć na żywo - już podczas wyboru ustawień.

Po więcej ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał PhotoshopCAFE. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
0
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3