Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Autor: Michał Chrzanowski

16 Listopad 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z październikową aktualizacją Photoshopa otrzymaliśmy masę nowości, w tym potężne w działaniu narzędzie Content-Aware Fill, które sprawia, że usuwanie obiektów ze zdjęć jest prostsze niż kiedykolwiek. A najnowszy tutorial PhotoshopCAFE rozkłada je na czynniki pierwsze.

Wprawdzie narzędzie Content-Aware Fill (wypełnienie z uwzględnieniem zawartości) ujrzało światło dzienne wraz z leciwym już Photoshopem CS5. Wtedy też znacznie usprawniło proces retuszu zdjęć. Nagle okazało się, że to co wymagało żmudnego „stemplowania“ czy „łatkowania“ można z większym lub mniejszym powodzeniem wykonać za pomocą jednego kliknięcia. Jednak cały proces sprowadzał się jedynie do zaznaczenia i usunięcia dobrze odseparowanego obiektu. Problemów nastręczały niekiedy na przykład geometryczne wzory czy skomplikowane tła.

W październiku tego roku Adobe zaprezentowało nową odsłonę Content-Aware Fill - narzędzia, które tym razem może zdziałać cuda podczas retuszu zdjęć. Teraz pozwala ono zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie. Ale jak skutecznie wykorzystać te wszystkie możliwości w praktyce? Z pomocą przychodzi tutorial kanału PhotoshopCAFE, w którym Colin Smith przeprowadzi Cię przez wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz zrobić dzięki nowemu narzędziu Content Aware Fill.

 

W poradniki ukazującym możliwości Content Aware Fill, Colin Smith użył dwóch różnych obrazów, na których pokazał wszystkie rzeczy, które możesz zrobić nowo uaktualnionym narzędziem Photoshopa. W najnowszej wersji panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill pozwala nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Co więcej, rezultaty jesteśmy podejrzeć na żywo - już podczas wyboru ustawień.

Po więcej ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał PhotoshopCAFE. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
1
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
4