Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

Wraz z październikową aktualizacją Photoshopa otrzymaliśmy masę nowości, w tym potężne w działaniu narzędzie Content-Aware Fill, które sprawia, że usuwanie obiektów ze zdjęć jest prostsze niż kiedykolwiek. A najnowszy tutorial PhotoshopCAFE rozkłada je na czynniki pierwsze.

Wprawdzie narzędzie Content-Aware Fill (wypełnienie z uwzględnieniem zawartości) ujrzało światło dzienne wraz z leciwym już Photoshopem CS5. Wtedy też znacznie usprawniło proces retuszu zdjęć. Nagle okazało się, że to co wymagało żmudnego „stemplowania“ czy „łatkowania“ można z większym lub mniejszym powodzeniem wykonać za pomocą jednego kliknięcia. Jednak cały proces sprowadzał się jedynie do zaznaczenia i usunięcia dobrze odseparowanego obiektu. Problemów nastręczały niekiedy na przykład geometryczne wzory czy skomplikowane tła.

W październiku tego roku Adobe zaprezentowało nową odsłonę Content-Aware Fill - narzędzia, które tym razem może zdziałać cuda podczas retuszu zdjęć. Teraz pozwala ono zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie. Ale jak skutecznie wykorzystać te wszystkie możliwości w praktyce? Z pomocą przychodzi tutorial kanału PhotoshopCAFE, w którym Colin Smith przeprowadzi Cię przez wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz zrobić dzięki nowemu narzędziu Content Aware Fill.

 

W poradniki ukazującym możliwości Content Aware Fill, Colin Smith użył dwóch różnych obrazów, na których pokazał wszystkie rzeczy, które możesz zrobić nowo uaktualnionym narzędziem Photoshopa. W najnowszej wersji panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill pozwala nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Co więcej, rezultaty jesteśmy podejrzeć na żywo - już podczas wyboru ustawień.

Po więcej ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał PhotoshopCAFE. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0