Ten 10-minutowy film pozwoli Ci lepiej zrozumieć narzędzie Content-Aware Fill dostępne w Photoshopie

1
Michał Chrzanowski
16 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wraz z październikową aktualizacją Photoshopa otrzymaliśmy masę nowości, w tym potężne w działaniu narzędzie Content-Aware Fill, które sprawia, że usuwanie obiektów ze zdjęć jest prostsze niż kiedykolwiek. A najnowszy tutorial PhotoshopCAFE rozkłada je na czynniki pierwsze.

Wprawdzie narzędzie Content-Aware Fill (wypełnienie z uwzględnieniem zawartości) ujrzało światło dzienne wraz z leciwym już Photoshopem CS5. Wtedy też znacznie usprawniło proces retuszu zdjęć. Nagle okazało się, że to co wymagało żmudnego „stemplowania“ czy „łatkowania“ można z większym lub mniejszym powodzeniem wykonać za pomocą jednego kliknięcia. Jednak cały proces sprowadzał się jedynie do zaznaczenia i usunięcia dobrze odseparowanego obiektu. Problemów nastręczały niekiedy na przykład geometryczne wzory czy skomplikowane tła.

W październiku tego roku Adobe zaprezentowało nową odsłonę Content-Aware Fill - narzędzia, które tym razem może zdziałać cuda podczas retuszu zdjęć. Teraz pozwala ono zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie. Ale jak skutecznie wykorzystać te wszystkie możliwości w praktyce? Z pomocą przychodzi tutorial kanału PhotoshopCAFE, w którym Colin Smith przeprowadzi Cię przez wszystkie niesamowite rzeczy, które możesz zrobić dzięki nowemu narzędziu Content Aware Fill.

 

W poradniki ukazującym możliwości Content Aware Fill, Colin Smith użył dwóch różnych obrazów, na których pokazał wszystkie rzeczy, które możesz zrobić nowo uaktualnionym narzędziem Photoshopa. W najnowszej wersji panel personalizacji narzędzia Content Aware Fill pozwala nam m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Co więcej, rezultaty jesteśmy podejrzeć na żywo - już podczas wyboru ustawień.

Po więcej ciekawych poradników i tutoriali odsyłamy na kanał PhotoshopCAFE. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
0
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
14
0