Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aurora HDR 2018 - zobacz nowości, które wprowadza aktualizacja do wersji 1.2.0

1

Autor: Michał Chrzanowski

21 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Aktualizacja do wersji 1.2.0 ma zapewniać znaczącą poprawę wydajności, lepsze działanie kluczowych narzędzi czy chociażby wsparcie dla najnowszych aparatów. A najlepsze w tym jest to, że dla obecnych użytkowników Aurora HDR 2018, uaktualnienie programu jest całkowicie bezpłatne.

Aurora HDR to kompletne, zaawansowane rozwiązanie, które sprawia, że postprodukcja zdjęć o wysokiej dynamice jest wyjątkowo wygodna i nieskomplikowana. Program, który premierę miał w 2015 roku został opracowany przez firmę Skylum (wtedy jeszcze nazywała się Macphun) oraz fotografa Trey'a Ratcliffe’a - znanego ze swoich zdjęć podróżniczych wykonywanych w technice HDR.

Ten jeden z bardziej (o ile nie najbardziej) rozbudowanych edytorów zdjęć HDR cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Głównie za sprawą licznych aktualizacji poprawiających działanie i wprowadzających nowe narzędzia. A teraz program doczekał się kolejnego uaktualnienia.

Aurora HDR 2018 (wersja 1.2.0) - co nowego?

W przypadku tej aktualizacji producent postawił głównie na poprawę wydajności i zwiększenie szybkości podczas edycji zdjęć HDR. Fotografowie pracujący na systemie Windows mają liczyć na aż 4x wzrost prędkości. Natomiast użytkownicy MacOS na 2x poprawę względem wcześniejszej wersji programu Aurora HDR 2018. 

Do tego powinni oni zauważyć między innymi szybsze otwieranie się pojedynczych plików, wydajniejszy eksport, lepsze zarządzanie pamięcią, stabilniejsze działanie wtyczek, czy chociażby efektywniejsze otwieranie plików z rozszerzeniem DNG. Dodatkowo wersja na komputery Windows otrzyma także możliwość przetwarzania „batch processing“, pipetę służącą do szybkiej poprawy balansu bieli. 

Poza tym aktualizacja do wersji 1.2.0 (zarówno Windows, jak i Mac OS) zapewnia wsparcie dla ostatnio zaprezentowanych aparatów, a także oferuje pełną kompatybilność z konsolą Loupedeck+, która wczoraj miała swoją premierę.

Aktualizacja programu jest już dostępna do pobrania. Dotychczasowi użytkownicy Aurora HDR 2018 będą mogli uaktualnić software do wersji 1.2.0 całkowicie bezpłatnie. Natomiast posiadacze wcześniejszej generacji mogą zakupić najnowszą odsłonę za 59 dolarów. Z kolei nowi fotografowie na Aurorę HDR 2018 1.2.0 będą musieli wydać 99 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2