Aurora HDR 2018 - zobacz nowości, które wprowadza aktualizacja do wersji 1.2.0

1
Michał Chrzanowski
21 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Aktualizacja do wersji 1.2.0 ma zapewniać znaczącą poprawę wydajności, lepsze działanie kluczowych narzędzi czy chociażby wsparcie dla najnowszych aparatów. A najlepsze w tym jest to, że dla obecnych użytkowników Aurora HDR 2018, uaktualnienie programu jest całkowicie bezpłatne.

Aurora HDR to kompletne, zaawansowane rozwiązanie, które sprawia, że postprodukcja zdjęć o wysokiej dynamice jest wyjątkowo wygodna i nieskomplikowana. Program, który premierę miał w 2015 roku został opracowany przez firmę Skylum (wtedy jeszcze nazywała się Macphun) oraz fotografa Trey'a Ratcliffe’a - znanego ze swoich zdjęć podróżniczych wykonywanych w technice HDR.

Ten jeden z bardziej (o ile nie najbardziej) rozbudowanych edytorów zdjęć HDR cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Głównie za sprawą licznych aktualizacji poprawiających działanie i wprowadzających nowe narzędzia. A teraz program doczekał się kolejnego uaktualnienia.

Aurora HDR 2018 (wersja 1.2.0) - co nowego?

W przypadku tej aktualizacji producent postawił głównie na poprawę wydajności i zwiększenie szybkości podczas edycji zdjęć HDR. Fotografowie pracujący na systemie Windows mają liczyć na aż 4x wzrost prędkości. Natomiast użytkownicy MacOS na 2x poprawę względem wcześniejszej wersji programu Aurora HDR 2018. 

Do tego powinni oni zauważyć między innymi szybsze otwieranie się pojedynczych plików, wydajniejszy eksport, lepsze zarządzanie pamięcią, stabilniejsze działanie wtyczek, czy chociażby efektywniejsze otwieranie plików z rozszerzeniem DNG. Dodatkowo wersja na komputery Windows otrzyma także możliwość przetwarzania „batch processing“, pipetę służącą do szybkiej poprawy balansu bieli. 

Poza tym aktualizacja do wersji 1.2.0 (zarówno Windows, jak i Mac OS) zapewnia wsparcie dla ostatnio zaprezentowanych aparatów, a także oferuje pełną kompatybilność z konsolą Loupedeck+, która wczoraj miała swoją premierę.

Aktualizacja programu jest już dostępna do pobrania. Dotychczasowi użytkownicy Aurora HDR 2018 będą mogli uaktualnić software do wersji 1.2.0 całkowicie bezpłatnie. Natomiast posiadacze wcześniejszej generacji mogą zakupić najnowszą odsłonę za 59 dolarów. Z kolei nowi fotografowie na Aurorę HDR 2018 1.2.0 będą musieli wydać 99 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
23
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0