Nowa wersja Macphun Aurora HDR już niebawem w sprzedaży

Nowa wersja Macphun Aurora HDR już niebawem w sprzedaży

Producent oprogramowania Macphun zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących nowej wersji Aurora HDR. Program, będący zaawansowanym rozwiązaniem do obróbki zdjęć HDR, otrzyma 20 usprawnień oraz kilka zupełnie nowych funkcji.

Macphun to znany producent oprogramowania, który we współpracy z fotografem Treyem Ratcliffem zaprojektował program Aurora HDR. Ich zdaniem jest to kompletne, zaawansowane rozwiązanie, które sprawia, że postprodukcja zdjęć o wysokiej dynamice staje się wygodna jak nigdy dotąd. Od jakiegoś czasu producent pracował nad nową i znacznie usprawnioną wersją programu, która na rynku ma pojawić się już w przyszłym miesiącu.

Aurora HDR 2017 wprowadzi szereg istotnych zmian i rozwiązań, które do tej pory nie były dostępne we wcześniejszej wersji programu. Poprawione zostaną także istniejące funkcje znane z poprzedniej generacji narzędzia do obróbki zdjęć HDR. Jak zdradza producent, usprawniony zostanie interfejs. Wprawdzie wygląd przejdzie delikatny lifting, jednak największy nacisk położono na szybkość działania podczas edycji i postprodukcji oraz lepsze i mniej rozpraszające użytkownika prezentowanie zdjęć. Wprowadzono także nowy algorytm, który ułatwi mapowanie i wydobycie szczegółów z najjaśniejszych i najciemniejszych partii kadru. Znajdziemy także „smart polarizer tool”, którego użycie wpłynie na prezentowanie się nieba na fotografiach. Szybciej ma przebiegać także sama postprodukcja plików RAW.

To zaledwie kilka szczegółów odnośnie nowej wersji programu, którymi podzieliła się firma Macphun. Jak zapewnia producent, Aurora HDR 2017 powinna być dostępna w przedsprzedaży już 14 września 2016 roku. Obecni użytkownicy pierwszej odsłony programu Aurora HDR Pro będą mogli zakupić nową wersję w promocyjnej cenie $49. Z kolei posiadacze podstawowej wersji zapłacą za aktualizację $69. W normalnej dystrybucji program ma pojawić się 29 września w cenie $99. Program jest kompatybilny wyłącznie z systemem operacyjnym OS X. Jednak jak zapewnia producnet, prace nad wersją do Windowsa trwają. Więcej informacji o programie, jak i jego przyszłe uaktualnienie znajdziecie na stronie aurorahdr.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5