Aurora HDR - takiego programu do obróbki jeszcze nie było

0
Maciej Luśtyk
10 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent oprogramowania Macphun we wspołpracy z fotografem Treyem Ratcliffem stworzył program Aurora HDR, będący kompletnym, zaawansowanym rozwiązaniem do obróbki zdjęć HDR, dzięku któremu łatwo uzyskamy nieosiągalne wcześniej efekty.
Fotograf Trey Ratcliffe znany jest ze swoich zdjęć podróżniczych wykonywanych w technice HDR. Z racji doświadczenia w temacie został zaproszony przez firmę Macphun do pomocy w opracowaniu programu, który przeniósłby obróbkę zdjęć HDR na wyższy poziom. Wygląda na to, że się udało. Aurora HDR to kompletne, zaawansowane rozwiązanie, które sprawi, że postprodukcja zdjęć o wysokiej dynamice stanie się wygodna jak nigdy dotąd.Jeśli zdarzało Wam się tworzyć podobne kompozycje w Photoshopie, wiecie ile czasu i wysiłku może to kosztować. W programie Aurora większość najpotrzebniejszych, nawet skomplikowanych funkcji, jak na przykład maskowanie, zostało udostępnione w postaci prostych narzędzi. Otrzymujemy możliwośc pracy na warstwach, wspomnianego maskowania, obróbki na krzywych, narzędzie do precyzyjnego dostosowania kolorystyki, filtry, zestaw pędzli do miejscowej edycji, sporo funkcji mieszania i jeszcze więcej pomniejszych, wygodnych funkcji. Całość prezentuje się podobnie jak programy Lightroom i Capture One. Jedną z najważniejszych wiadomości będzie jednak to, że program współpracuje z formatami zarówno RAW i JPEG, oraz z plikami w formacie TIFF i PSD.

Wydaje się, że program będzie cieszył się szczególną popularnością wśród fotografów przyrody i krajobrazów, ale jesteśmy też bardzo ciekawi jak sprawdziłby się na przykład podczas obróbki sesji wnętrzarskiej, gdzie składanie finalnego zdjęcia z kilku ekspozycji jest na porządku dziennym. Takie rozwiązanie mogłoby znacznie podnieść komfort pracy.

Program trafi do sprzedaży 19 listopada 2015 roku, w cenie $99, w wersji na komputery Mac. Może być używany zarówno jako osobny program i jako wtyczka do programów Photoshop i Lightroom. Już teraz możecie kupić go po promocyjnej cenie w przedsprzedaży, pod adresem aurorahdr.com. Tam też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o oprogramowaniu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Technologia Content Aware wkracza do Lightrooma
Oprócz nowości w postaci mobilnej wersji Photoshopa i oryginalnej aplikacji Photoshop Camera, Adobe wprowadziło także szereg usprawnień do poszczególnych wersji...
1
0
Powiązane artykuły