Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aurora HDR - takiego programu do obróbki jeszcze nie było

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Producent oprogramowania Macphun we wspołpracy z fotografem Treyem Ratcliffem stworzył program Aurora HDR, będący kompletnym, zaawansowanym rozwiązaniem do obróbki zdjęć HDR, dzięku któremu łatwo uzyskamy nieosiągalne wcześniej efekty.

Fotograf Trey Ratcliffe znany jest ze swoich zdjęć podróżniczych wykonywanych w technice HDR. Z racji doświadczenia w temacie został zaproszony przez firmę Macphun do pomocy w opracowaniu programu, który przeniósłby obróbkę zdjęć HDR na wyższy poziom. Wygląda na to, że się udało. Aurora HDR to kompletne, zaawansowane rozwiązanie, które sprawi, że postprodukcja zdjęć o wysokiej dynamice stanie się wygodna jak nigdy dotąd.

Jeśli zdarzało Wam się tworzyć podobne kompozycje w Photoshopie, wiecie ile czasu i wysiłku może to kosztować. W programie Aurora większość najpotrzebniejszych, nawet skomplikowanych funkcji, jak na przykład maskowanie, zostało udostępnione w postaci prostych narzędzi. Otrzymujemy możliwośc pracy na warstwach, wspomnianego maskowania, obróbki na krzywych, narzędzie do precyzyjnego dostosowania kolorystyki, filtry, zestaw pędzli do miejscowej edycji, sporo funkcji mieszania i jeszcze więcej pomniejszych, wygodnych funkcji. Całość prezentuje się podobnie jak programy Lightroom i Capture One. Jedną z najważniejszych wiadomości będzie jednak to, że program współpracuje z formatami zarówno RAW i JPEG, oraz z plikami w formacie TIFF i PSD.

Wydaje się, że program będzie cieszył się szczególną popularnością wśród fotografów przyrody i krajobrazów, ale jesteśmy też bardzo ciekawi jak sprawdziłby się na przykład podczas obróbki sesji wnętrzarskiej, gdzie składanie finalnego zdjęcia z kilku ekspozycji jest na porządku dziennym. Takie rozwiązanie mogłoby znacznie podnieść komfort pracy.

Program trafi do sprzedaży 19 listopada 2015 roku, w cenie $99, w wersji na komputery Mac. Może być używany zarówno jako osobny program i jako wtyczka do programów Photoshop i Lightroom. Już teraz możecie kupić go po promocyjnej cenie w przedsprzedaży, pod adresem aurorahdr.com. Tam też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o oprogramowaniu.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły