Ożyw swoje zdjęcia dzięki Aurora HDR

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Luty 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Czy Aurora HDR to najbardziej zaawansowany program do edycji zdjęć HDR na rynku? Przyjrzyjmy my się bliżej.

Materiał partnera

Zrobiłeś kilka świetnych zdjęć, ale brakuje im czegoś, co przyciągałoby uwagę? Czas uruchomić Aurora HDR firmy Skylum - zaawansowane i potężne, ale zarazem proste narzędzie, które szybko nada zdjęciom zupełnie nowy wygląd.

Co oferuje technologia HDR?

Zanim przejdziemy do właściwego przeglądu funkcjonalności przeglądu Aurora HDR, dobrze byłoby zapoznać się z tym, co ma nam do zaoferowania technologia HDR. Krótko mówiąc, jest to coś, co może radykalnie poprawić wrażenie jasności twoich zdjęć. Jako przykład weźmy chociażby te dwa zdjęcia „przed” i „po”. Różnica między nimi jest wyraźna i oczywista, a wszystko to dzięki Aurora HDR.

Zdjęcie "Przed"

Zdjęcie "Po"

Sztuczna inteligencja? W rzeczy samej

Powodem, dla którego Aurora HDR działa tak dobrze, jest to, że program został zbudowany w oparciu o algorytmy AI. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę kolorów, czy połączenie ze sobą kilku ekspozycji, to właśnie sztuczna inteligencja odpowiedzialna jest za magię, która dokonuje się na zdjęciach.

Szeroki wachlarz narzędzi

Dzięki Aurora HDR masz do swojej dyspozycji cały wachlarz narzędzi, które pomogą ci sprawić, by zdjęcia stały się tak atrakcyjnie wizualne, jak to tylko możliwe. Otrzymujemy więc m.in. funkcje imitujące filtr polaryzacyjny, pozwalające na skuteczną redukcję szumu, wykorzystanie techniki dodge & burn czy też korzystanie z LUT-ów. Wszystko to da ci przewagę w tworzeniu urzekających obrazów.

Nie straszny mu żaden system

Istnieje wiele fantastycznych narzędzi do edycji, które jednak ograniczają się wyłącznie do jednego systemu operacyjnego. W przypadku Aurora HDR nie ma takiego ograniczenia, ponieważ działa on z taką samą wydajnością na komputerach z systemem Windows, jak i Macach. Co więcej, niezależnie od używanego systemu operacyjnego, efekty będą zawsze takie same. Otrzymujemy więc nie tylko kompatybilność, ale także wydajność, którą można się cieszyć niezależnie od używanego systemu.

Kompatybilność

Wszechstronność Aurora HDR wykracza daleko poza możliwość używania programów w ekosystemach Windows i Mac. Aplikację możemy używać jako osobny program lub jako wtyczki do innych programów, takich jak Adobe Photoshop czy nawet Apple Photos, co znacznie zwiększa swobodę pracy i pozwala łatwo uzupełnić swój workflow.

Program, którego łatwo się nauczysz

Długi proces poznawania możliwości programu to problem wielu aplikacji, nie tylko tych do edycji zdjęć. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z nich zbyt szybko, lub nigdy nie wykorzystuje pełni ich potencjału. Na szczęście w przypadku Aurora HDR nie mamy tego problemu. Wystarczy kilka chwil, by przekonać się o tym na własną rękę. Świetnie wyglądające zdjęcia są tu w zasięgu kilku kliknięć.

Nie tylko dla amatorów

Błędem byłoby jednak myślenie, że prostota obsługi oznacza iż jest to program skierowany do amatorów. Zawodowcy używający Aurora HDR zyskają jeszcze więcej. Z zaawansowanych opcji programu wymienić należy m.in. obsługę plików RAW, pełen zestaw narzędzi edycji, możliwość przetwarzania wsadowego czy też możliwość maskowania i pracy na warstwach, które pozwolą na mieszanie efektów i znacznie poszerzą pole manewru w zakresie obróbki zdjęć HDR.

Wniosek

Skylum Aurora HDR to zdecydowanie najlepszy program do edycji zdjęć HDR. Nawet przy minimalnej wiedzy i doświadczeniu oszałamiające zdjęcia są w zasięgu paru kliknięć i suwaków. Aby jednak praca z programem stała się jeszcze prostsza i wydajniejsza, przygotowaliśmy zestaw wskazówek, które pomogą ci szybko wykorzystać potencjał aplikacji. Mimo to poniższe wskazówki pomogą Ci zmaksymalizować zwrot z tego solidnego programu do ulepszania obrazu.

1. Nie bój się eksperymentować...

Wskazówka numer jeden, to nie bać się frywolności i eksperymentowania z różnymi funkcjami. Jest to ta samo ważne na początku, jak i już po lepszym poznaniu programu Aurora HDR. Pamiętaj, że im więcej czasu spędzisz odkrywając jego funkcje i testując rezultaty, tym szybciej będziesz w stanie stworzyć workflow zapewniający zwrot poniesionych nakładów.

2. ... ale nie przesadzaj!

Dzięki potężnym możliwościom Aurora HDR łatwo dać się ponieść emocjom, używając na raz całego szeregu dostępnych narzędzi. Chociaż wynik będzie bez wątpienia dobry, może być odrobinę „zbyt dobry”! Warto więc robić sobie przerwy i co jakiś czas zerkać świeżym okiem na postęp naszych prac.

3. Przede wszystkim technika

Równie ważne, co opanowanie aplikacji do edycji jest eksperymentowanie z ustawieniami aparatu i technikami fotograficznymi. Warto na przykład porównać rezultaty wykonane różnymi zestawami aparatów i obiektywów, lub w różnych warunkach oświetleniowych. Skuteczne opanowanie warsztatu fotograficznego, pozwoli wycisnąć z Aurora HDR jeszcze więcej.

Pomoce, które pozwolą ci doskonalić swoje rzemiosło

Na koniec kilka ciekawych gratisów i pomocy, których pozwolą wam doskonalić swoją technikę i zwrócić uwagę oglądających. Stwórz profesjonalny portret, ucząc się od mistrzów! Poznaj tajniki nagich zdjęć dzięki kursom Dana Hecho i Edina Chaveza! Oto kilka pomysłów na ciekawe pozy dla kobiet oraz mężczyzn, zdjęcia dłoni i zdjęcia buduarowe. Do tego nakładki do Photoshopa, przewodniki i inne pomoce, które poprawią Twoje umiejętności fotograficzne.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Dlaczego w 2024 roku warto wybrać Canon EOS R3? Zawodowcy mają swoje powody
Dlaczego w 2024 roku warto wybrać Canon EOS R3? Zawodowcy mają swoje powody
Czy w dobie uniwersalnych korpusów za 10 tys. złotych warto zawracać sobie głowę topowym body Canona? Profesjonalni fotografowie przekonują, że tak i opowiadają nam, jak EOS R3 wpłynął...
28
Czy w dobie wysokoczułych matryc i stabilizacji statyw to przeżytek? Jędrzej Sokołowki o statywach Leofoto
Czy w dobie wysokoczułych matryc i stabilizacji statyw to przeżytek? Jędrzej Sokołowki o statywach...
"Niektórzy mogą być zniechęceni do korzystania ze statywu, bo nigdy nie mieli kontaktu z naprawdę dobrym sprzętem tego typu" - o zaletach fotografowania ze statywami Leofoto pisze Jędrzej...
29
OPPO Reno 11F 5G to mistrz wagi lekkiej - opinia Dawida Markoffa
OPPO Reno 11F 5G to mistrz wagi lekkiej - opinia Dawida Markoffa
Z zaawansowanym modułem foto i świetną specyfikacją OPPO Reno 11F 5G ma być budżetowym smartfonem bez kompromisów. Komercyjny fotograf i wykładowca Akademii Fotografii Dawid Markoff sprawdził,...
28
Powiązane artykuły