ON1 Photo Raw 2019 - nowa aktualizacja, a wraz z nią między innymi wyczekiwane narzędzie AI Quick Mask

3
Michał Chrzanowski
4 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Skuteczne i wygodne tworzenie masek dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, wydajniejsza i szybsza praca oraz wsparcie dla nowych modeli aparatów i obiektywów - to główne nowości, które zapewnia udostępniona aktualizacja ON1 Photo Raw 2019.

ON1 Photo Raw 2019 dla wielu fotografów ma być w stanie zastąpić zarówno Lightrooma, jak i Photoshopa - o czym przekonuje producent. W listopadzie ubiegłego roku nowa wersja programu w końcu otrzymała odmieniony i bardziej przystępny interfejs, wspierane „sztuczną inteligencją” opcje migracji danych i ustawień z Lightrooma, nowym panelu niedestrukcyjnej pracy na warstwach, system zarządzania słowami kluczowymi, czy chociażby usprawnione narzędzia do pracy ze zdjęciami HDR. Były to zmiany długo wyczekiwane przez użytkowników. 

Co nowego?

Jednak producent nie zwalnia tempa i udostępnia koleją ważną aktualizację do wersji 2019.2. W raz z nią otrzymujemy jeszcze lepszą wydajność, wsparcie dla nowych modeli aparatów oraz nowość - narzędzie AI Quick Mask.

- Nowe narzędzie AI Quick Mask, oparte na uczeniu maszynowym, umożliwia tworzenie wysokiej jakości masek za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a jednocześnie ułatwia zrozumienie kolorów, odcieni i tekstur w celu identyfikacji granic i stworzenia szczegółowej maski w ułamku sekundy w porównaniu do innych techniki maskowania - zaznacza producent.

Również praca w ON1 Photo Raw ma być teraz wyraźniejsze szybsza. Wszystko dzięki wsparciu procesora komputera, na którym zostało zainstalowane oprogramowanie. Tak więc czynności takie jak przeglądanie zdjęć, korzystanie z warstw i masek, jak również eksportowanie ma przebiegać sprawniej. Poza tym program zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów oraz możliwość tetheringu dla modeli Nikon Z 6, Z 7 i D850.

Cena i dostępność

ON1 Photo Raw w wersji 2019.2 jest już dostępny w sprzedaży. Nowi użytkownicy będą mogli go pobrać za 99 dolarów. Wcześniej jednak mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Natomiast fotografowie korzystający z rozwiązań ON 1 mogą uaktualnić oprogramowanie za 79 dolarów. Jest także trzecia możliwość - wykupienie rocznej subskrybcji za 130 dolarów, której częścią jest ON1 Photo Raw. 

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już jutro, ale jeszcze dziś można kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
0
0
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Powiązane artykuły